Jump to content
spet

Golf - Αλλαγή Καντράν Με Plus Οθόνη [MFA+ Retrofit]

Recommended Posts

Είχα σκοπό να το αλλάξω και το κλίμα και το καινούριο κατραν αλλά κρατάω τα λεφτά για το ταξίδι στην Γερμανία...!

Το καντραν το καινουριο εισαι σιγουρος οτι συνεργαζεται???

Νομιζω οτι κωδικοποιειται κατευθειαν απο Γερμανια, με τον VIN number σου.. Οποτε αν δει διαφορετικο καντραν, δεν θα μπορει να το κωδικοποιησει....

Φιλος με octavia rs, την εκανε μονος του rs facelift, τοσο εξωτερικα, οσο και εσωτερικα... Το μονο προβλημα που αντιμετωπησε, ηταν το νεο καντραν, για τον παραπανω λογο.....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι την δευτερα θα προσπαθησω να βαλω το νεο καντραν του jetta 2011 σε αντικατασταση του παλιου κανταν μου που ειχε plus (MFA+)

εκτος απο την κωδικοποιηση θα πρεπει να αλλαξει και η φυσα του καντραν (1j0 972 977D) κοστος 2,40€ + καποια καλωδια θα πρεπει να αλλαξουν θέση (οποιος εμδιαφερεται υπαρχει το σχεδιαγραμμα)

λοιπον καλη μου τυχη !!!!!! αν υπαρχει ειλικρινα καμια καλη ιδεα τοτε καλο θα ειναι να γραφτει εδω.....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό, βλέπω ότι επανήλθε το κέφι για βελτιώσεις. Μπράβο Μιχάλη και εαν θέλεις παρέα ή βοήθεια, εγώ είμαι διαθέσιμος.

.. και μια και το έχεις ανάγκη, σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό, βλέπω ότι επανήλθε το κέφι για βελτιώσεις. Μπράβο Μιχάλη και εαν θέλεις παρέα ή βοήθεια, εγώ είμαι διαθέσιμος.

.. και μια και το έχεις ανάγκη, σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.

Κώστας

χρονια πολλα φιλος!!!!!!

κυριακη επιστρεφω μιλα με Σταμο για ποτο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα φιλος!!!!!!

κυριακη επιστρεφω μιλα με Σταμο για ποτο!!!!!!

Χρονια πολλα σε ολη την παρεα.

Tι βλέπω αλλαγή ΜFA στο jetta αυτή δεν εχει επάνω και το immobilizer?

ΥΓ στο ποτο μεσα και εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι την δευτερα θα προσπαθησω να βαλω το νεο καντραν του jetta 2011 σε αντικατασταση του παλιου κανταν μου που ειχε plus (MFA+)

εκτος απο την κωδικοποιηση θα πρεπει να αλλαξει και η φυσα του καντραν (1j0 972 977D) κοστος 2,40€ + καποια καλωδια θα πρεπει να αλλαξουν θέση (οποιος εμδιαφερεται υπαρχει το σχεδιαγραμμα)

λοιπον καλη μου τυχη !!!!!! αν υπαρχει ειλικρινα καμια καλη ιδεα τοτε καλο θα ειναι να γραφτει εδω.....

Βρε βρε καλώστονα!!!!Άντε ρε Μιχάλη πολλή απραξία έπεσε....

Καλή επιτυχία εύχομαι....

Περιμένουμε νέα και το σχετικό βέβαια DIY όπως μας έχεις συνηθίσει.:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Βρε βρε καλώστονα!!!!Άντε ρε Μιχάλη πολλή απραξία έπεσε....

Καλή επιτυχία εύχομαι....

Περιμένουμε νέα και το σχετικό βέβαια DIY όπως μας έχεις συνηθίσει.:thumbsup:

Ευχαριστω Γιωργο..... by the way χρονια πολλα για την γιορτη σου

Χρονια πολλα σε ολη την παρεα.

Tι βλέπω αλλαγή ΜFA στο jetta αυτή δεν εχει επάνω και το immobilizer?

ΥΓ στο ποτο μεσα και εγω!!!

καλημερα Νικο ναι εχει το immo πανω στο καντραν αλλα θεωρω οτι θα γινει η δουλεια.....

για το ποτο παρε τηλ. τον Κωστα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το τωρινό καντράν σου έχει κωδικό 1K0 920 874 A, το πουλάς; Ψάχνομαι για αλλαγή σε MFA+.

(Εφόσον το πρότζεκτ πετύχει, που το εύχομαι προφανώς!!)

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Γιωργο..... by the way χρονια πολλα για την γιορτη σου

καλημερα Νικο ναι εχει το immo πανω στο καντραν αλλα θεωρω οτι θα γινει η δουλεια.....

για το ποτο παρε τηλ. τον Κωστα!!!!!!

Ποιες ειναι οι διαφορες του παλιού ΜFΑ με το καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του φωτισμού και των ηλεκτρονικών χιλιομέτρων έχει πίεση λαδιού το staging και κάποιες άλλες λειτουργίες το βασικο όμως είναι η Χαρα του νέου project

Αν το τωρινό καντράν σου έχει κωδικό 1K0 920 874 A, το πουλάς; Ψάχνομαι για αλλαγή σε MFA+.

(Εφόσον το πρότζεκτ πετύχει, που το εύχομαι προφανώς!!)

Αν πετύχει που λογικά θα πετύχει τότε θα το βάλω αγγελία αν ενδιαφέρεται το δικο μου έχει mfa+

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του φωτισμού και των ηλεκτρονικών χιλιομέτρων έχει πίεση λαδιού το staging και κάποιες άλλες λειτουργίες το βασικο όμως είναι η Χαρα του νέου project

Αν πετύχει που λογικά θα πετύχει τότε θα το βάλω αγγελία αν ενδιαφέρεται το δικο μου έχει mfa+

ποσο παει περιπου το καντραν απο jetta?γιατι δεν βαζεις απο gti η απο r?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ήθελα να κάνω κι εγώ αλλά όσο κι αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρώ το πως θα λειτουργίσει σωστά οπότε περιμένω με ανυπομονησία να μάθω και να προχωρίσω στην αλλαγή ! :D:thumbsu::frantics:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ήθελα να κάνω κι εγώ αλλά όσο κι αν έψαξα δεν μπόρεσα να βρώ το πως θα λειτουργίσει σωστά οπότε περιμένω με ανυπομονησία να μάθω και να προχωρίσω στην αλλαγή ! :D:thumbsu::frantics:

αντε αντε αντε με καταφερατε αυτο ειναι το σχεδιαγραμμα για την νεα φυσαcluster.pdf

αριστερα αναφερεται η παλια φυσα δεξια αναφερεται η νεα φυσα!!!

Edited by mkaragiannis
Link to comment
Share on other sites

αντε αντε αντε με καταφερατε αυτο ειναι το σχεδιαγραμμα για την νεα φυσαcluster.pdf

αριστερα αναφερεται η παλια φυσα δεξια αναφερεται η νεα φυσα!!!

Η "vw" να βαλει το χερι της :D:thumbsu::frantics:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Εγώ που θέλω το καντράν του νέου Golf 6 (παραγωγή τέλη 10 ή αρχές 11), που θα το βρω;

Πρέπει να ενεργοποιήσω το stagging και στο δικό μου δεν γίνεται! :laugh:

Ψήνεται κανείς με το "νέο" κατράν να ανταλλάξουμε +μία διαφορά χρημάτων; :thumbsu:

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Εγώ που θέλω το καντράν του νέου Golf 6 (παραγωγή τέλη 10 ή αρχές 11), που θα το βρω;

Πρέπει να ενεργοποιήσω το stagging και στο δικό μου δεν γίνεται! :laugh:

Ψήνεται κανείς με το "νέο" κατράν να ανταλλάξουμε

+μία διαφορά χρημάτων; :thumbsu:

Γίνεται απλά πρέπει να κάνεις update στο καντραν

Link to comment
Share on other sites

Κάνω update στο δικό μου καντράν και γίνεται ή βάζω νέο καντράν και κάνω update; Μπερδεύτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Κάνω update στο δικό μου καντράν και γίνεται ή βάζω νέο καντράν και κάνω update; Μπερδεύτηκα!

στο δικο σου καντραν !!!!!!! πανε κανε update

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ το καντράν που θα περάσεις τι κωδικό έχει ?? Γιατί όταν έψαχνα να πάρω μου είχε πεί κάποιος πωλητής στο ebay ότι σε golf 5 μπαίνουν μόνο αυτά που έχουν 1Q0920874G ενώ υπάρχουν και κάποια που έχουν 5M0920860A τα οποία δεν είναι συμβατά με βάση τα λεγόμενά του.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ το καντράν που θα περάσεις τι κωδικό έχει ?? Γιατί όταν έψαχνα να πάρω μου είχε πεί κάποιος πωλητής στο ebay ότι σε golf 5 μπαίνουν μόνο αυτά που έχουν 1Q0920874G ενώ υπάρχουν και κάποια που έχουν 5M0920860A τα οποία δεν είναι συμβατά με βάση τα λεγόμενά του.

Αυτα που λες δεν είναι για golf, το πρωτο ειναι για ΕΟS και το δεύτερο για Plus νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

O 1Q0920874G υπάρχει και σε eos και σε golf 5, τα scirocco έχουν 1K8920870F και τα golf plus 5M0920860A (πάντα αναφέρομαι στο νέο καντράν) δηλαδή σε 1K0920874A που έχουν τα περισσότερα golf 5 δεν υπάρχει το νέο καντράν.

Link to comment
Share on other sites

παντως το καντραν του 6αριου που φευγει απο τα κλασικα χρωματα της vw δεν μαρεσει καθολου...χανετε την αξια του αμαξιου...σε λιγα χρονια θα λενε οτι τα golf σταματησαν στο 5 να το θυμαστε

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

παντως το καντραν του 6αριου που φευγει απο τα κλασικα χρωματα της vw δεν μαρεσει καθολου...χανετε την αξια του αμαξιου...σε λιγα χρονια θα λενε οτι τα golf σταματησαν στο 5 να το θυμαστε

περι ορεξεως ουδεις λογος φιλος...

Link to comment
Share on other sites

O 1Q0920874G υπάρχει και σε eos και σε golf 5, τα scirocco έχουν 1K8920870F και τα golf plus 5M0920860A (πάντα αναφέρομαι στο νέο καντράν) δηλαδή σε 1K0920874A που έχουν τα περισσότερα golf 5 δεν υπάρχει το νέο καντράν.

Κοσμά,

Το ταμπλό το GOLF 5 & το κατράν του Golf 6 έχουν συνδιαστεί εργοστασιακά στο Jetta 2010. Αυτό ακριβώς το αποτέλεσμα θέλει και ο Μιχάλης.

img_0008-480x360.jpg

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.