Jump to content
cjgeorgio

Vw Cc Drl

Recommended Posts

Οπότε ξένον στα 5000Κ για να έχει λευκό φωτισμό.

Το τι μοντέλο ξένον και να τεριαζουν στο αμάξι χωρίς να ανάβουν λαμπάκια η να μένω από φώτα στα καλά καθούμενα δεν γνωρίζω. Οι γνώμες για μαγαζιά και τύπους ξένον δεκτές. Πολλοί θα έχετε δοκιμάσει η θα έχετε γνώσεις από φίλους που φοράνε.

Τα φανάρια θα τα παραγγείλω Απρίλιο αλλά δεν ξέρω αν βρω συνεργείο για να τα περάσω εδώ. Αν δεν βρω θα τα περάσω Ελλάδα Το καλοκαίρι αν καταφέρω να πάρω την άδεια Ιούλιο αλλιώς με βλέπω για Σεπτέμβρη. Τα ξένον θα τα βάλω και αυτά το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Kit για canbus, και must οι λάμπες να ειναι με ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ και ΟΧΙ πλαστική πατούρα γιατί δεν θα κουμπώνει σωστά... Από εκεί και πέρα κοιτάς να έχει μεταλλικό ballast (όχι φθηνό πλαστικό) και να μην είναι slim ballast (συνήθως για μοτό ειναι αυτά).

 

Από εκεί και πέρα κάνεις το σταυρό σου να πάνε όλα οκ. Εμένα μου άναβε 1 στις 10-20 φορές σφάλμα στο δεξί μπροστά φως. Εσβηνα, άναβα και όλα μετά οκ. Οταν πηγα και άλλαξα τη λάμπα όλα έστρωσαν... Αντε βγάλε άκρη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω σήμερα η τιμές πόσο πάνε για το ζευγάρι ξένον κιτ canbas; Να έχουν όλα αυτά που λες και να μην είναι της πλάκας... Μπαίνω στο ίντερνετ αλλά γίνεται χαμός από μοντέλα. Τιμές βλέπω από 20€ και άνω...

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα δεν έχω Γιώργο... Πριν από 3-4 χρόνια τα φόρεσα εγώ περίπου οπότε απλά καμία επαφή οι τιμές και βασικά δεν το έχω παρακολουθήσει από εκεί και πέρα το όλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία. Εντυπώσεις από ποιότητα και διαφορά στον φωτισμό....... 

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιότητα φωτισμού μου φαίνονται αρκετά καλα.

Το μονο σίγουρο ειναι οτι θελω αλλαγή στις λάμπες.

Οι μαμά φαίνονται πολυ κίτρινες δίπλα στα drl.

Δεν ξερω τωρα αν πρεπει να βαλω xenon ή να τις αλλάξω με απλές αλλα πολυ λευκές..

Ακουω προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω απλές πολύ λευκές και πολλοί νομίζουν έχω ξένον.

Πόσο καιρό έκαναν να έρθουν και πόσο κόστισαν;

Φαίνονται -κινεζια- σε σχέση με τα μαμά;

Link to comment
Share on other sites

299 μαζί με τα μεταφορικά.

Ομολογώ οτι τα μεταφορικά ήταν αρκετά τσιμπημένα.

εμένα δεν μου μοιάζουν καθόλου για κινέζικα.

Δεν τα ξεχωρίζω από τα μαμα και λόγω προτζέκτορα τα θεωρώ και πολύ ανώτερα ειδικά εμφανισιακά.

Επιτρέπεται αμάξι 40 χιλιάδων να έχει φανάρια με καθρέφτη ???

Link to comment
Share on other sites

Εχθές τοποθέτησα 2 μικρά DRL στο προφυλακτήρα. Τα αγόρασα 15€ έβγαλα τα 2 μαύρα πλαστικά και τα τοποθέτησα όχι στη μέση αλλά στο κάτω μέρος. Έκοψα το πλαστικό και τα κόλλησα με κόλλα αυτή που λιώνει στο πιστόλι και γίνεται σαν σιλικόνη. Τα DRL χτυπάνε με την φωτεινότητα τους και κάτω στο δρόμο οπότε το οπτικό αποτέλεσμα είναι όλα τα λεφτά.. Η μούρη έγινε πιο wild τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

μπορεις μεσω vag-com να ενεργοποιήσεις ως DRL τις λαμπες που λειτουργουν ως φωτα στροφης. Ετσι οσο εχεις τον διακοπτη κλειστο αυτά είναι αναμενα και μολις αναψεις τον διακοπτη τοτε λειτουργουν κανονικα σαν φωτα γωνιας. Αν τωρα παρεις αυτό το ρευμα και το δωσεις και στα λαμπάκια που εβαλες διπλα στα ομίχλης τοτε θα εχεις τελειο αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.