Jump to content
djdanny

Προβληματακι Με Τα Πισω Φωτα (Led)

Recommended Posts

γεια σας παιδια θα ηθελα να σας αναφερω μια απορια μου και βεβαια αν ειναι προβλημα αυτο δεν ξερω! εχω το vw golf mk5 gt 170hp και εχω βαλει φωτα led πισω! καθε φορα που γυρναω το κλειδι για να βαλω μπρος αυτα απο οτι εχω παρατηρησει αναβοσβηνουν σαν χριστουγεννιατικο δεντρο και μετα σταματανε! ta led ειναι μονο τα κοκκινα. Στα φλας και στην οπισθεν εχω βαλει λαμπες led. καποιος μου ειπε οτι μπορω να βαλω μια αντισταση καπως ετσι και θα σταματησει αυτο! μπορειτε να με διαφωτισετε?

αν ειμαι offtopic τοτε ας μεταφερθει αλλου και συγνωμη..post-15344-0-28423300-1394443073_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που σου κάνει είναι κατά κάποιο τρόπο φυσιολογικό καθώς αν δεν κάνω λάθος είναι

το check που κάνει για να δει αν είναι καμένη κάποια λάμπα.

Το κάνει και σε εμένα στα εμπρός μικρά φώτα (θέσης) που έχω βάλει λεντάκια και είναι και

can bus error free υποτίθεται..

Νομίζω αν με το vcds καταφέρεις να απενεργοποιήσεις το check αυτό θα σου σταματήσει και

το φαινόμενο αυτό (βέβαια μετά δεν ξέρω αν θα έχεις οπτική ειδοποίηση για οποιαδήποτε

άλλη καμένη λάμπα).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθελα να σας αναφερω μια απορια μου και βεβαια αν ειναι προβλημα αυτο δεν ξερω! εχω το vw golf mk5 gt 170hp και εχω βαλει φωτα led πισω! καθε φορα που γυρναω το κλειδι για να βαλω μπρος αυτα απο οτι εχω παρατηρησει αναβοσβηνουν σαν χριστουγεννιατικο δεντρο και μετα σταματανε! ta led ειναι μονο τα κοκκινα. Στα φλας και στην οπισθεν εχω βαλει λαμπες led. καποιος μου ειπε οτι μπορω να βαλω μια αντισταση καπως ετσι και θα σταματησει αυτο! μπορειτε να με διαφωτισετε?

αν ειμαι offtopic τοτε ας μεταφερθει αλλου και συγνωμη..attachicon.gif458592_10151221011086558_1404050362_o.jpg

Ολο το εφε αυτο ειναι και εσυ θέλεις να το βγαλεις, παντως μπορείς σε μια αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

Βγάζοντας το cold diagnosis θα σταματήσει αυτό το ενοχλητικό για κάποιους αναβόσβημα.Χρειάζεται vagcom.H oπτική προείδοποιηση καμμένης λάμπας στο καντράν θα συνεχίσει να υφίσταται κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Ολο το εφε αυτο ειναι και εσυ θέλεις να το βγαλεις, παντως μπορείς σε μια αντιπροσωπεία

 καλημερα φιλε Νικο! τα φωτα που εχω βαλει ειναι στο αυτοκινητο ρε συ.οχι για το καρναβαλι! δεν μου αρεσει γμτ και γιαυτο θελω να το βγαλω

Link to comment
Share on other sites

 καλημερα φιλε Νικο! τα φωτα που εχω βαλει ειναι στο αυτοκινητο ρε συ.οχι για το καρναβαλι! δεν μου αρεσει γμτ και γιαυτο θελω να το βγαλω

 

και μενα ετσι κανουν και μου αρέσουν ;)

 

Τεσπα περι ορέξεως κολοκυθόπιτα, ο φιλος ο Γιώργος @Professor πιο πάνω σου ειπε τον τροπο και αν δεν μπορείς, σου ειπα και εγω να πας στην αντιπροσωπειών.

 

Είναι πολύ απλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.