Jump to content
Guest golfaki38

Ο Κινητηρας Διαλυθηκε...

Recommended Posts

Guest golfaki38

Το ξαναγράφω και εδω γιατί μάλλον το έβαλα σε λάθος σημειο προηγουμενως. Εχω ενα golf tsi plus το οποίο κοκκάλωσε στη μέση του δρομου γιατι ο κινητηρας πολυ απλα εσπασε . Τώρα μου ζητουν 5.000 ευρω για αντικτασταση του γιατι λεει δεν ξερουν πως μπορει να εγινε αυτο. Το αυτοκινητο εχει 45.000 χιλιομετρα  ειναι 6 ετών και ολα τα σερβις του κανονικα πλην των 2 τελευταιων που εγιναν σε εξωτερικο συνεργειο . Μεχρι τωρα απολυτως κανενα πρόβλημα. Προσπαθω να βγαλω ακρη γιατι νιωθω οτι με επιασαν κορόιδο. Μπορει κανεις να με βοηθησει στο πως να κινηθω? Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ασαφές το όλο σκηνικό φίλε μου... Πρώτον, απορίας άξιο μετά από τόσα χρόνια και μόλις 45,000 χλμ να έχει σπάσει έτσι ξαφνικά και δεύτερον πώς  σου έχουν βγάλει κόστος ζημιάς δίχως να ξέρουν πως έχει προκληθεί... Δηλαδή δεν έχουν ανοίξει το μοτερ κι απλά σου είπαν θέλουμε 5000 ευρώ; Κι επίσης να ξέρεις οτι η αντιπροσωπεία αφού λύσει το μοτερ θα στείλει υλικό στην Γερμανία για να διαπιστωθεί το τι και πως και μετά να βγει το κόστος αφού πρώτα σου γνωστοποιηθεί το τι έφταιξε και το τι χρειάζεται να αλλαχτεί...

 

Συγγνώμη για το ύφος μου, καταλαβαίνω οτι έχεις τρεξίματα, αλλά πρέπει να το ψάξεις περισσότερο και να λάβεις απαντήσεις στα ερωτήματα αυτά..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω οτι μετα απο 6 χρονια μπορεις να κανεις κατι εστω και νομικά, τωρα αν τα χρήματα αυτα τα ζητα η αντιπροσωπεία εξω θα σου πάρουν τα μισα

 

...και ποτε ξανα vw

Link to comment
Share on other sites

otan λες εσπασε πως το εννοεις?βγηκαν οι μπιελες εξω η απλα καρφωσε βαλβιδες?γιατι αν η ζημια ειναι μονο στο πανω μερος του κινητηρα δεν ειναι και τοσο μεγαλη...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα θα πρέπι να γίνει έλεγχος να βρεθεί η αιτία!

Μετά βγαίνει κοστολόγιο!

και υπάρχει περίπτωση μιας και έχεις λίγα χλμ εάν το επιτρέπει η αιτία της βλάβης να σου καλύψουν ένα ποσοστό της ζημιάς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδες τη ζημια στον κινητηρα σου? Τον εχουν ανοιξει φανταζομαι.. Εαν τους εμπιστευεσαι, ρωτα τι εχει καταστραφει... εαν δεν τους εμπιστευεσαι πηγαινε με καποιον γνωστο σου μιχανικο να δει και εκεινος. Καλο ειναι να βγαλεις φωτο τα κατεστραμμενα μερη πριν κανουν οτιδηποτε. Το κοστος εκτος vw θα σου βγει κατω του μισου. Ειναι στη μεση βεβαια και το θεμα της εγγυησης επισκευης.....χμμμ.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ φίλε χωρις στοιχεία .... Πρόκειται για troll

Εάν δεν μας δώσεις συγκεκριμένο λόγο γιατί σου ζήτησαν 5 Κ

Απλά γράφεις π@π@ριες

Edited by Rocky
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

..... Ελπίζω να μην ειναι κάτι αντίστοιχο του τύπου που .... Έχασε την οροφή ενώ .....οδηγούσε .....

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=57614

Edited by Rocky
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ.. μην ανοιγεις πλυγες γιατρος πραμα... 

Φιλε μου δυστηχως την σημερων ημερα χωρις φωτο ή καποιο στοιχειο.. (λογο καποιου "πολεμου" εναντια στ βαγκ) δν μπορεις να γινεις τοσο ευκολα πιστευτος για τετοια πραγματα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εκανε εγγραφη εχτες λεει lol :girl_devil:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως πάνε οι Tsi θα σπάνε με σβηστό μοτέρ.

Το πέταξες το τούβλο σου.

Τρολλ το θέμα, πετάς και συ την παπαριά σου.

Ας μπει κανας υπευθυνος να διαγράψει το θέμα.

Ελεος με την κάθε παπαριά του κάθε τύπου εδω μέσα.

Ας σοβαρευτεί το φόρουμ και ας μεριμνήσουν οι moderators να βάλουν επι τέλους μια τάξη εδω μέσα !!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chrispant,τα κοσμητικά επίθετα με τους φίλους σου στην καφετέρια.

Πριν απαιτήσεις mods και κανόνες μάθε να σέβεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Γραφει ενας τα παιδικα τρολ του, συνεχιζεις και συ, η καφετερια σε περιμενει.

Αντε σοβαρευτειτε καποιοι.

Περιμενουμε πολλοι ξερεις, τα λεγαμε κι απο κοντα εχθες με ατομα του ΔΣ, οτι πρέπει επιτέλους το φορουμ και τα τόπικ να μαζευτούν.

Αντε να δούμε, υπάρχουν και προτάσεις συγκεκριμένες. Ειπώθηκαν πολλά και αναμένουμε.

Ας ειναι το παρόν μπουρδοθέμα , το εφαλτήριο για γενικό ξεκαθάρισμα...

Αλλά α παπαριά που πέταξες παραπάνω παραμένει... ε πασσατούκο ?? Ελα παραδέξου το, δεν ειναι κακό ! :-)

Link to comment
Share on other sites

Guest golfaki38

Σας ευχαριστώ όλους που μπηκατε στον κόπο να μου απαντησετε. Ξερετε όταν εισαι ασχετη  και  σου τυχαινει αυτο, η παραμικρή συμβουλη μπορει να βοηθησει.Στους προλαλήσαντες που  θεωρησαν τρολιά την αναρτηση τους ευχομαι να μην τους τυχει ποτε κατι τετοιο.Στα υπόλοιπα σχολια και χαρακτηρισμούς δε θα απαντησω γιατί δεν προσβαλα κανεναν αρα δεν με αφορουν. Να ειστε καλα και παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους που μπηκατε στον κόπο να μου απαντησετε. Ξερετε όταν εισαι ασχετη  και  σου τυχαινει αυτο, η παραμικρή συμβουλη μπορει να βοηθησει.Στους προλαλήσαντες που  θεωρησαν τρολιά την αναρτηση τους ευχομαι να μην τους τυχει ποτε κατι τετοιο.Στα υπόλοιπα σχολια και χαρακτηρισμούς δε θα απαντησω γιατί δεν προσβαλα κανεναν αρα δεν με αφορουν. Να ειστε καλα και παλι ευχαριστω.

 

Μην το παίρνεις στραβα είμαστε ενα φόρουμ γεμάτο απο παράξενους, δηλαδη κατι σαν τους tsi :crazy:

 

Παντως οτι και να επαθε μακρια απο την vw γιατι θα το ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ χρυσο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μην μασας, καλή συνέχεια να χεις.

Αναφερεις οτι εισαι άσχετη , άρα είσαι γυναίκα , σωστά ?

Στο προφίλ σου αναφέρεις οτι εισαι male... άρα άντρας...

Τελικά τι γίνεται ??....ουπς

Link to comment
Share on other sites

Ναι μην μασας, καλή συνέχεια να χεις.

Αναφερεις οτι εισαι άσχετη , άρα είσαι γυναίκα , σωστά ?

Στο προφίλ σου αναφέρεις οτι εισαι male... άρα άντρας...

Τελικά τι γίνεται ??....ουπς

Δεν ξεφεύγει τίποτα σε αυτο το φόρουμ ...

Αν ασχοληθούμε .... μεχρι το ΜH370 θα βρίσκαμε!

Edited by Rocky
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest golfaki38

Ναι μην μασας, καλή συνέχεια να χεις.

Αναφερεις οτι εισαι άσχετη , άρα είσαι γυναίκα , σωστά ?

Στο προφίλ σου αναφέρεις οτι εισαι male... άρα άντρας...

Τελικά τι γίνεται ??....ουπς

Aυτο που γινεται ειναι οτι χτες  ψάχνοντας στο διαδικτυο σχετικα με  κινητηρες tsi επεσα πανω στο φορουμ και στη φουρια μου να γραφτω δεν  επελεξα τιποτα απο τα στοιχεια διπλα. Απλα τα αφησα οπως  ηταν. Επελεξα μονο τον νομό... Ετσι κι αλλιως ομως δεν εχει σημασια γιατί  μάλλον θα πρεπει να δωσω διαπιστευτηρια για να γλιτωσω το πεσιμο. Επισης απότι ειδα το γεγονος οτι γραφτηκα χτες ειναι επίσης μεμπτό και ενδειξη αναξιοπιστιας. Οκ δεν υπάρχει λογος να συνεχιζεται το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Στο φόρουμ υπάρχουν πολλοί που θα σε βοηθήσουν !!!!! Το μόνο που έχεις να κανεις ειναι να δώσεις μερικές λεπτομέρειες αναφορικά με την ζημιά στον κινητήρα. Γίνε πιο συγκεκριμένη και θα δεις ουσιαστικές απαντήσεις στο πρόβλημα που σε απασχολεί!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest golfaki38

Aυτο θα ηταν πολυ ενθαρρυντικο αν μου το έγραφες αρκετα ποστ πιο πριν.  Ξερεις οταν  εχεις διαπιστωσει οτι πηγαν στο καλαθι 22.οοο για ενα αυτοκινητο που ξεχρεωσες μόλις τον Δεκεμβριο  και καπακι σου ελεγαν σκασε κι αλλα 5000 γιατι πρεπει να αλλαξεις κινητηρα  ισως να μην ειχες την ψυχραιμια να παραθεσεις ολο το ιστορικο  αλλα μονο  οτι θεωρεις πιο σημαντικο .Αυτο εκανα κι εγω. Ομολογώ οτι εγραψα εδω γιατι διαβασα καποιες αναρτησεις και αρθρα .. Παρολαυτα δεν υπάρχουν πολλα αλλα να πω εκτος απ'όσα ήδη ειπα. Το αυτοκινητο εκει που πηγαινε  απλα εσπασε ο κινητηρας του. Εχει μια τρυπα μεγαλη στο πισω  μερος που φαινεται ολοκαθαρα με το φως. Αυτο..  Κανεις δεν μου είπε πως εγινε και γιατι, το μονο που μου ειπαν ειναι οτι βαρεσε μπιελες κυριολεκτικα.Δικος μου μηχανικος μου ειπε οτι αυτο γινεται οταν δεν υπαρχει λαδι. Ομως τα λαδια του ηταν μια χαρα. Το αμαξι ειναι αψογο σε ολα. Ο εγκεφαλος δεν εβγαλε καμια ενδειξη.Μου εβγαλαν ενα κοστολογιο για καινουριο κινητηρα  και τοποθετηση με το αιτιολογικό  οτι απλα θελει αντικατασταση. Αυτο ηταν ολο μου το προβλημα. Και ζητησα αν καποιος μπορει να με βοηθησει τι να κανω γιατι πιστευω οτι το θεμα ειναι εργοστασιακο ...  Τελοςπαντων  οπως ειπα και πριν   βρηκα αρκετα πραγματα που με βοηθησαν. Ας κλεισει εδω . Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις μια απλή φωτογραφία έτσι για την ιστορία;; Έχω απορία να δω τι τρύπα άνοιξε... :p

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιά κάποιοι ειναι τοσο φανατισμένοι με την VW που νομίζουν οτι μπαίνει κόσμος απλά για να γράψει βλακείες για την VW(οχι οτι δεν γινεται) , μην μασάς και συνέχισε να γράφεις εδω ,υπάρχουν άτομα που θα σε βοηθήσουν.
Πάμε στο προβλημα σου
Μάλλον επειδή εισαι γυναίκα πάνε να στα πάρουν χοντρά ,
α) Τα σερβις εχουν γινει στην ώρα τους και σε επίσημη αντιπροσωπεία ?
β) Η Εγγυηση πότε έληξε?
γ)πόσα χιλιομετρα εχει το αυτοκίνητο και τι χρήση του εκανες?
δ) σε ποιο συνεργειο πήγες και σου ζήτησαν τοσα? Γιατι αλλαγη μοτέρ ? ποια ειναι η βλαβη(εστω στο περιπου)?
ε) Πρεπει να μιλήσεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ με την Kosmocar(τα κεντρικα της VW)
ζ) μην αλλαξεις ετσι απλα μοτερ-5000 ευρω΄, οταν μπορεις να επισκευάσεις το δικο σου μοτέρ
η) το πιο βασικο, τι χρονολογιας ειναι? τα update τα ειχες κανει?

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.