Jump to content
_vwpolo_

Service 75.000 Polo 1.2 Tsi (2009)

Recommended Posts

είναι να κάνω το service των 75,000km.

εκτός από λάδια και φίλτρο λαδιού τι άλλο αλλάζουμε;

μου το είχαν πει την προηγούμενη φορά αλλά τα ξέχασα.

 

έχω αλλάξει υγρά φρένων.

τώρα δε ξέρω αν χρειαστεί καμιά αλλαγή στα τακάκια. δεν έχουν αλλαχτεί ποτέ.

 

επίσης απο τιμές, για εργατικά πόσο θα πάει;

έχει κανείς εικόνα;

εννοώ τα στανταρ, όχι κάτι απρόοπτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Αισίως φτάνω τα 75.000km και εκτός από λάδια και φίλτρο λαδιού που πρέπει να αλλαχθούν τι άλλο θα έπρεπε να αλλαχθεί; Πάντα με βάση τις τεχνικές οδηγίες της VW.

 

Επίσης καλό θα ήταν να μάθως και για το service των 90.000km τι θα πρέπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

 

Αισίως φτάνω τα 75.000km και εκτός από λάδια και φίλτρο λαδιού που πρέπει να αλλαχθούν τι άλλο θα έπρεπε να αλλαχθεί; Πάντα με βάση τις τεχνικές οδηγίες της VW.

 

Επίσης καλό θα ήταν να μάθως και για το service των 90.000km τι θα πρέπει να κάνω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Στα 75.000 μονο φιλτρο λαδιου και λαδια.Γενικα ανα 15.000 φιλτρο και λαδια  και ελεγχο στα τακακια ,ανα 30.000 ολα τα φιλτρα και λαδια,Ανα 60.000 ολα τα φιλτρα,λαδια,μπουζι και μπορεις αν θελεις να κανεις και αλλαγη βαλβολινης(δεν το λεει η vw).Aνα δυο χρονια αλλαγη υγρου φρενων.Επισης στα 75.000 θα σου κανουν ελεγχο στις δισκοπλακες.Γενικα αν δεν εχεις αλλαξει αντλια νερου,για μενα καλο θα ειναι στα 75.000 να κανεις μια αλλαγη στο g12.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Έρχεται η ώρα να την περάσω και από ΚΤΕΟ. Κλείνει τα 4 χρόνια τον Απρίλιο...

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Έρχεται η ώρα να την περάσω και από ΚΤΕΟ. Κλείνει τα 4 χρόνια τον Απρίλιο...

Kι εγω στις 16 Απριλιου κλεινω 4 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Βαλβολινες αν δεν αλλαξες στις 60,000χλμ

Φ. Καυσιμου

Φ. Καμπινας

Φ. Αερος

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βαλβιδα εξαερωσης κανει μονο του εξαερωση. βαλβολινες δεν αλλαζουμε ουτε στης 60.000 ειπαμε ελεος. μονο κ μονο για ψυχολογικους σκοπους αν θες αλλαξε τες. δεν εχεις 300 αλογα για να ταλαιπωρης κ πολυ το σασμαν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!
Με λένε Γιάννη κ έχω ένα Polo 6N 1.4 8v. Θέλω να του κάνω το service των 100.000χλμ κ δεν ξέρω τι πρεπει να δω.
Το service θα το κάνω μόνος μου και στα 90.000 του έκανα γενικό (λάδια-φίλτρα-μπουζιά-ιμάντες-καθαρισμα μπεκ).
Μπορεί κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω τώρα κ τι πρέπει να προσέξω σε αυτά τα χλμ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by Psycho J
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε!!!Νομίζω πως για την ώρα μια αλλαγή λαδιών και φίλτρο λαδιού αρκεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι λαδάκια μπορείς να αλλάξεις μαζί με φίλτρο,να καθαρίσεις την πεταλούδα γκαζιού.

Ελπίζω στην αλλάγή των ιμάντων να άλλαξες κ τρόμπα νερού

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η επισημη αντιπροσωπεια ανα ποτε αναφερει να γινονται τα σερβις;
 

Edited by activious
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.