Jump to content
nikvo

Golf 7 - Λευκά Μαρσπιέ

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος ενός golf mk7 -1.2 tsi λευκού χρώματος, έκδοση generation.Πρώτες εντυπώσεις από το αυτοκίνητο εξαιρετικές. Θα ήθελα να κάνω μόνο μια ερώτηση σχετικά με τα μαρσπιέ του αυτοκινήτου τα οποία παρατήρησα ότι έχουν μια rough επιφάνεια (δεν είναι λεία η εμφάνιση τους). Στην αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν ότι τα πισσάρουν. Ειδικά όμως στο λευκό χρώμα φαίνεται αρκετά..Ξέρει κανείς γιατί  γίνεται αυτό ή αν είναι κάποιο ελάττωμα? Ευχαριστώ..

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός golf mk7 -1.2 tsi λευκού χρώματος, έκδοση generation.Πρώτες εντυπώσεις από το αυτοκίνητο εξαιρετικές. Θα ήθελα να κάνω μόνο μια ερώτηση σχετικά με τα μαρσπιέ του αυτοκινήτου τα οποία παρατήρησα ότι έχουν μια rough επιφάνεια (δεν είναι λεία η εμφάνιση τους). Στην αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν ότι τα πισσάρουν. Ειδικά όμως στο λευκό χρώμα φαίνεται αρκετά..Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό ή αν είναι κάποιο ελάττωμα? Ευχαριστώ..

Έτσι είναι όλα τα vw φίλε
Link to comment
Share on other sites

είχα vw polo πρίν από αυτό και δεν ήταν έτσι..η επιφάνεια των μαρσπιέ ήταν λεία..

Link to comment
Share on other sites

είχα vw polo πρίν από αυτό και δεν ήταν έτσι..η επιφάνεια των μαρσπιέ ήταν λεία..

Το χες πάρει καινούργιο? Μηπως είχε βαφτεί? Σχεδόν όλα τα αμάξια έτσι είναι πάντως, το κάτω μέρος ειπναι σαγρέ για να μη φαίνεται η βρώμα και τα μικροχτυπηματάκια
Link to comment
Share on other sites

Ναί καινούριο το είχα πάρει το polo..απλά επιμένω στην ερώτησή μου, γιατί όντως η μισή επιφάνεια του μαρσπιέ είναι σαγρέ, αλλά η άλλη μισή -στο κάτω μέρος-είναι πιο ανώμαλη και μου φάνηκε ότι ήταν κάποιο ελάττωμα..Στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι βάζουν πίσσα και μετά το βάφουν στο χρώμα του αμαξώματος..σημείωση : στο λευκό χρώμα φαίνεται ακόμα πιο έντονο..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ , πάντως το δικό μου golf vi 3-2012 έτσι είναι, αν θες σου βγάζω και φωτό, βέβαια αν το κοιτάς όρθιος δεν φαίνεται, μόνο αν σκύψεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο..μόνο αν σκύψεις φαίνεται..απλά όταν είναι καινούριο το αυτοκίνητο κάτι τέτοιες μικρο-ατέλειες σε χαλάνε..το δικό σου είναι λευκό? Αν μπορείς στείλε photo, θα βοηθούσε..σε ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο..μόνο αν σκύψεις φαίνεται..απλά όταν είναι καινούριο το αυτοκίνητο κάτι τέτοιες μικρο-ατέλειες σε χαλάνε..το δικό σου είναι λευκό? Αν μπορείς στείλε photo, θα βοηθούσε..σε ευχαριστώ..

Όχι μαύρο είναι, θα βγάλω αύριο αν είναι ;)
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι τα μασπιέ εργοστασιακά για έξτρα προστασία και στο δικό μου..δεν τίθεται θέμα ατέλειας νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι τα μασπιέ εργοστασιακά για έξτρα προστασία και στο δικό μου..δεν τίθεται θέμα ατέλειας νομίζω..

ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι τα μασπιέ εργοστασιακά για έξτρα προστασία και στο δικό μου..δεν τίθεται θέμα ατέλειας νομίζω..

 

+1 και το δικό μου σε άσπρο έτσι ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μια εικόνα=χίλιες λέξεις..μιλάω για το κάτω μέρος που φαίνεται πιο rough..

post-25425-0-48747300-1395823230_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Φιλε , όλα τα γκολφ έτσι ειναι εκει κάτω στο μαρσπιέ. Μην ανυσηχείς δεν ειναι ελλάτωμα ούτε ατέλεια του αυτοκινήτου σου. Ισως 1 λόγος που τα κάνουν έτσι ειναι για να υπάρχει μια κάποια προφύλαξη της λαμαρίνας από πέτρες και χαλίκια που πετάνε οι ρόδες, αν το πιάσεις στο σημειο εκεινο θα δεις οτι ειναι πισσαρισμένο, εχει κάποια ελαστικότητα, δεν ειναι η επιφάνεια της λαμαρινας εξωτερικά.

Αν θες να μην το βλέπεις βάζεις μαρσπίε πλαστικά απ το gti.

Μην τρελένεσαι, έτσι είναι τα vw !!! :-)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και τα μασπιε στο 6αρι τουλάχιστον που έβαλα είναι σαγρε για τον ίδιο λόγο. Και είναι καθαρά για τα σημάδια που προκαλούν οι πέτρες που χτυπάνε στην περιοχή... μην ανησυχείς!

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κ εγω!!! Τ είδα μόλις το χάζευα την ώρα π έβαζα βενζίνη μετα τν παραλαβή και γύρισα πίσω στ αντιπροσωπία κ τον έβαλα ν μ δείξει όσα αμάξια είχε χωρισ side skirts και όντως είναι ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολλές εταιρίες έτσι το έχουν εκεί κάτω

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφου λοιπόν όπως ολοι ειπαμε οτι "έτσι είναι", ας κλειδώσει κάποιος το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας..Κι εγώ όσα άσπρα 7άρια έχω δεί στον δρόμο έτσι είναι..απλά επειδή έχω δεί και άλλες μάρκες (toyota, peugeot) και είναι λεία τα μαρσπιέ, μου έκανε εντύπωση..Anyway..thank u..θα προσπαθήσω να κλειδώσω το θέμα γιατί είμαι και νέος χρήστης.. :acute:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά πώς κλειδώνουμε το θέμα??

Οταν θα μπεις στο θεμα απο υπολογιστη , πανω δεξια διπλα στο "απανηστε στο θεμα" θα σου βγαλει με μικρα γραμματα το 'διαχειρηση θεματος" κλικ πανω και θα σου βγαλει τις επιλογες , κλειδωμα θεματος κτλ... Αν δεν στο βγαζει στειλε "αναφορα" κατω αριστερα με το σχολιο "κλειδωμα θεματος" στους mod.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.