Jump to content
stavrosorf

Μετά Το Passat Τι?

Recommended Posts

Έχει σκεφτεί κανείς τώρα που σε πολλούς έχει περάσει 5ετια και τηρουμένων των συνθηκών τι θα αγόραζε αν άλλαζε το cc?.....

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι καλύτερο στα 1.800cc.

Από εξοπλισμό τα 2014 μοντέλα έχουν μόνο DRL.

Βάζεις στο δικό σου και είσαι οκ.

Αμα κάποιος έχει στο μυαλό του κάτι καλύτερο να το πει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει σκεφτεί κανείς τώρα που σε πολλούς έχει περάσει 5ετια και τηρουμένων των συνθηκών τι θα αγόραζε αν άλλαζε το cc?.....

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και πάλι cc αλλά 1.4 tsi.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να πω την αλήθεια δεν το έχω βαρεθεί ακόμα το cc .....Αλλά αν άλλαζα τώρα θα,έβλεπα λίγο προς Mercedes .....τα καινούργια μοντέλα και η καινούργια γραμμή νομίζω είναι από τις καλύτερες

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν να έλεγε ο τίτλος μετά το Passat CC τι?

Παίζει να ήμαστε η μόνη χώρα που το λέμε Passat....

Nα λέμε λάθος το όνομα του αμαξιού μας είναι λίγο κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι το λέμε λάθος είναι το ότι μιλάμε μεταξύ μας που έχουμε το ίδιο αυτοκίνητο.....Είναι σαν μια παρέα που λέμε ο ένας τον άλλο με το όνομα Όχι με το επώνυμο....:-)

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λένε οι κάτοχοι του αλλά όλοι στην Ελλάδα. Ακόμα και τώρα που λέγεται από το εργοστάσιο cc από το 2011 στην Ελλάδα όλοι το λένε passat. Αυτό γίνεται μόνο στην Ελλάδα. Έχω μιλήσει με κατόχους από Αμερική Ευρώπη Ασία και δεν το είδα πουθενά αυτό.

Μάλλον εγώ είμαι η εξαίρεση στην Ελλάδα και το αποκαλώ CC K04.....;)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, Αμερική και Ασία πωλούνταν απο την αρχή ως VW CC. Ευρώπη ώς Passat CC... και μόνο με το facelift το έκαναν CC σκέτο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για το passat μιλάς;

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα......

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει αγοράσει το CC και είναι ευχαριστημένος από την εμφάνισή του και τις επιδόσεις του, υποθέτοντας ότι συνεχίζει να έχει τα ίδια γούστα (σπορ αμάξωμα σε στυλ κουπέ αλλά 4θυρο με >150 ίππους) νομίζω ότι οι προφανείς επιλογές, αν και ακριβότερες όλες, είναι οι εξής:

 

Audi A5

Mercedes CLA

Mercedes C Class

 

Επειδή λοιπόν κανένα από τα παραπάνω δεν προσφέρει κάποια πολύ σημαντική αναβάθμιση σε σχέση με ό,τι έχουμε, αντιθέτως ματώνει περισσότερο την τσέπη μας, δε νομίζω ότι είναι εύκολο κάποιος να αποχωριστεί το CC του, εκτός βέβαια αν έχει λεφτά για ξόδεμα και πάει σε κάποια υπερβολική λύση όπως π.χ. Mercedes CLS. Το ίδιο ισχύει και για κάποιον που θέλει απλώς να το ανανεώσει με το να αγοράσει ένα καινούργιο CC, αφού κατά την άποψή μου το νέο CC (χωρίς το "Passat") είναι λιγότερο όμορφο από το προηγούμενο μοντέλο.

 

Ο μόνος λόγος λοιπόν για να αλλάξει κάποιος το CC είναι γιατί θέλει κάτι εντελώς διαφορετικό (μικρό αυτοκίνητο πόλης, SUV, 4x4, Roadster), ή οικονομικό (Hybrid, Diesel) ή απλά επειδή έχει εκνευριστεί με το VW group και θέλει να αλλάξει μάρκα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Νταξει εμένα μου αρέσει το καινούριο cc είναι πιο πολυτελές

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μιας και ειχα polo, τωρα εχω golf, υπαρχει και το jetta του father,  το επομενο κατά πασα πιθανοτητα να είναι έna passat αν όχι ένα cc!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το καινούργιο cc μου αρέσει που στους αεραγωγούς έχει φωτιζόμενο κόκκινο δείκτη.

Τα φανάρια δεν μου αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

συμφωνα με το περιοδικό auto bild το επόμενο cc θα είναι γκολφ και θα λανσαριστεί τέλη του ΄14

Ειδικά αν φοράει τον 1.4 TSI δε νομίζω να το κοιτάξει κανένας τωρινός κάτοχος cc

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από το καινούργιο cc μου αρέσει που στους αεραγωγούς έχει φωτιζόμενο κόκκινο δείκτη.

 

Τους τοποθετούμε εν μία νυκτί......

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τους τοποθετούμε εν μία νυκτί......

Έσπασα τον κεντρικό αεραγωγο από χαζομάρα και πήρα το ανταλλακτικό 85€ από Γερμανία. Δεν ήξερα ότι τεριαζει από το facelift να το έπαιρνα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν θα έπρεπε να αλλάξω αυτοκίνητο θα διάλεγα ένα από τα εξής :

 

 

1) http://www.netcarshow.com/mercedes-benz/2014-cla45_amg/     (Γιατί απλά το θεωρώ ένα απο τα ωραιότερα αυτοκίνητα της τελευταίας 10ετίας)

 

2) http://www.autoblog.com/photos/2014-bmw-4-series-coupe/   (Γιατί πλέον δεν μου είναι απαραίτητο το οικογενειακό)

 

3) http://autocars2014.com/2015-alfa-romeo-giulia-release-date-price/  (Αν τελικά βγει όπως στην φωτογραφία θα είναι και γαμώ τα αυτοκίνητα και

                                                            θα είναι και η ιδανικότερη λύση για την Ελλαδίτσα 1.8 lt - 235 hp)

 

4) http://www.autoblog.gr/2012/09/19/volvo-v40-cross-country-w-video/  (Γιατί είναι ίσως το μόνο όμορφο οικογενειακό και αξίζει επιβράβευση η προσπάθεια της Volvo για την βελτίωση της οδικής ασφάλειας)

 

 

Καταβάθος όμως δεν θέλω να ξαναδώσω λεφτά σε Γερμανούς οπότε οι λύσεις 3 & 4 θα ήταν οι επικρατέστερες...

Edited by aris_cc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το πρωτο που εβαλες(τη cla) τη θεωρω απο τα ομορφοτερα αυτοκινητα...ειδικα σε ασπρο με ενα σπορ πακετο που βγαινει με ανθρακι ζαντες και κατι αεροδυναμικα βοηθηματα ειναι απιστευτη..

Link to comment
Share on other sites

Καλή η CLA αλλά δεν την βάζω πιο πάνω από το CC.....

Χωρίς το sport packet είναι σαν να την πάτησαν στα πλάγια, είναι πιο μικρό από το CC σε διαστάσεις. 

Πολλά απλά που είδα δεν μου άρεσαν καθόλου.

Το μόνο θετικό είναι το μοτέρ 2.000cc το οποίο δεν μπορώ να πω ότι τα μοτέρ VW group σε Κ04 είναι κατώτερα τεχνολογικά.

Και άμα βάλουμε ένα Sport packet και στο CC θα γίνει άλλο αμάξι.. 

 

Ετοιμάζω το δικό μου με μερικές απλές εμφανισιακές αλλαγές θα γίνει άλλο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι εδω γυρω....(βλεπε εμενα) σκεφτονται μετα το lupo,passat!Και εσεις μετα το passat τι;Το καλυτερο οικογενειακο κατα τη γνωμη μου και το cc το καλυτερο coupe-business!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν Γερμανία και σκεφτόμουν αν έμενα για πάντα εκεί να το άλλαζα με ένα λίγο πιο μεγάλο αλλά στην οικονομική κλίμακα μέχρι 20.000€-30.000€ μτχ είχε άτομα που με δίναν κάτι προτάσεις 80.000€-120.000€..... Συνεννόηση μπουζούκι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.