Jump to content
fanicas

Dynavin

Recommended Posts

Παιδιά ποια η γνώμη σας για το dynavin σε golf 6;κοίταξα στο site και είναι γύρω στα 600€. Έχει διάφορα τιμής από το κινέζικο,Το θέμα είναι την δικαιολογεί;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε,οσο αναφορα το dynavin εγω το εβαλα πριν απο 2 χρονια σε passat cc μαζι με τηλεοραση ψηφιακη ,οχι windows διοτι κολλουσε τοτε δεν ξερω σημερα,και ειμαι παραπολυ ευχαριστημενος και απο την αποδοση το ραδιοφωνου και απο ολων των υπολοιπων δυνατοτητων.Το βασικο ειναι οτι εχεις εγγυση απο ελληνικο αντιπροσωπο και υποτιθεται οτι ειναι ενα σκαλι πανω απο τα κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει και γω πριν κανενα χρονο, μαζι και ψηφιακη τηλεοραση. το σημα του ραδιο ηταν πολυ χαλια και φυσικα καμια σχεση με το μανισιο. μετα απο μερικες επισκεψεις σε αλλους μαστορους, βελτιωθηκε. ειναι το μοναδικο gps που δε μου βγαζει το υψομετρο. σε ερωτηση μου προς τον πωλητη και αντιπροσωπο η απαντηση ηταν οτι κανενα  gps δε βγαζει το υψομετρο. επισης ουτε με την οθονη αφης ειμαι πολυ ευχαριστημενος, τις περισσοτερες φορες πρεπει να το πατησεις πανω απο μια φορα για να ακουσει. αν ομως βαλεις, πουλαω τον αποδηκοποιητη μαζι με τις κεραιες. απο ποια πολη εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Ηλία σκεφτομαι να βαλω μια πηγη απλα με αυτα που λες δεν βλεπω το λογο για τον οποίο ειναι 3 φορες ποιο ακριβο απο το κινεζακι. βεβαια απο την αλλη ο themdem ειναι ευχαριστημένος οπότε μπορεί να παίζει ρόλο κ το μοντέλο;θα περασω μια βολτα απο τον εισαγωγεα μια και ειμαι απο Αθηνα κ θα σας πω!

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κοιτούσα κι εγώ για την συγκεκριμένη μάρκα μόλις είδα ''έμπιστη'' κινέζικη android ics 4.0.4 με full extra στο 1/4 της αντίστοιχης Dynavin και σε λιγότερο απο το 1/2 της απλής , ούτε που ξανακοίταξα. 

Link to comment
Share on other sites

http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-android-40-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html?number_of_uploads=0

 

Εγώ αγαπητέ την χαλβαδιάζω εδώ και πολύ καιρό . . . . .Περιμένω κάτι λεφτά. . . . .και την παίρνω επιτόπου. . . . .

Αν ψάξεις λίγο το site έχει πολλά καλά πράγματα . . . .. . . . .  :bling:

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

πριν απο ενα χρονο ενα φιλαρακι εβαλε σε ενα Α4 οθονη DYNAVIN και μαζι με εναν ψευτοσυναγερμο,κατι να παιζει τηλεοραση κατι το μπλε δοντι κατι τα ναβιγκατορ και εντοπισμο σε περιπτωση κλοπης,εφτασε τα 1.200 ευρω με πολυ φιλικη τιμη ολλα αυτα.

 

Συμπερασμα?

 

Απο ηχο ειναι μαπα,το gps τα βγαζει πολυ μπερδεμενα,το συστημα εντοπισμου δεν δουλεψε ποτε,ιντερνετ δεν μπορει να πιασει ακομα και την καιρεα να εχεις μπροστα σου στα 200 μετρα και το πιο ασχημο?

 

Στους 9 μηνες χαλασε,το καταστημα δεν ανγνωρισε την βλαβη σαν κακη ποιοτητα υλικου και πολυ απλα ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑ.......

Edited by takisbrax
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω αλλο θέμα να πω τι μου έτυχε χθες με τη συγκεκριμένη μάρκα

Χθες ενω ακουγα κανονικά μουσική σε πορεία, σταματαω να βάλω πετρέλαιο. Σβηνω τη μηχανή και βγαζω το κλειδί. Οταν ξανά μπαίνω στο αμαξι παω να ανοίξω παλι την οθόνη και τίποτα. Σκέφτομαι οτι μάλλον δεν πατησα καλαωτο κουμπί. Ξαναπαταω και τίποτα. Σβηνω τη μηχανή βγαζω το κλειδί, και ξαναδοκιμαζω, παλι τίποτα. Ωχ λεω τα εφαγε τα ψωμιά του. Φτανω σπίτι και το αφηνω μερικές ώρες και θα το πηγαινα το απόγευμα για να το δουν. Δοκιμασα το απόγευμα και ολα καλα

Τι μπορεί να επαθε; ηταν απλα ενα κόλλημα της στιγμής η ηταν σημάδι οτι τα φτύνει σιγά σιγά;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κόλλησε κάποιο ανεμιστηράκι της πηγής και έχει ασφάλεια να μην ξεκινήσει να δουλεύει για να μην καεί; Μπορεί μετά να δούλεψε κανονικά το ανεμιστηράκι και να δούλεψε και η πηγή.

Γιατί δεν κάνεις μιά ερώτηση στο service της Dynavin στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, ισως

Προς το παρών θα το αφήσω ετσι, αν το ξανά κανει θα το παω αμέσως

Απλα μου έκανε εντύπωση

 Ηλία πιθανότατα να είναι αυτό!! Πρίν χρόνια είχα έναν <<κινέζο>> στο αμάξι και επειδή είχε πρόβλημα  η ψύκτρα, μετά από λίιγο μου έσβηνε!!!! Μία, δύο φορές που το άλλαξα την τρίτη πήγε για.......ανακύκλωση :laugh:

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει σβήσει ποτε εν κινήσει

Πρώτη φορά μου το έκανε. Το εσβησα εγω πριν κατεβω απ το αμαξι και πηγα να το ανοίξω οταν το έβαλα μπρος.

Αν μου το ξανά κανει τοτε θα παω να το δουνε

Link to comment
Share on other sites

Ηλια μαλλον κολλημα της στιγμης...Τον ιδιο μου εκανε εμενα το rcd 510(εργοαστασιακο). Δεν ανοιγε για κανα 15 λεπτο...ειτε αναβα ειτε εσβηνα την μηχανη νεκρο..Απλα μετα επανηλθε μονο του.!! Το εχει παθει συνολο 2 φορες!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βάλει σε ένα Ε46 εδώ και 2 μηνες και δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά έβαλα το τελευταίο το Ν6

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηλία πόσο δίνεις τον αποκοδικοποιητη και τις κεραίες

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα παιδια.! Τα Dynavin η αληθεια ειναι πως πολυ τα πενευουν εδω στην ελλαδα, και εγω που πηγα σε εναν μαστορα μου το προτινε αλλα τωρα που ακουω απο εσας απογοητευτηκα! Ασε που εξαρχης πιστευα πως ειναι πολλα τα 600€ ενδιαφερομαι ακομα να βαλω μια πηγη στο αμαξι. Εχω ενα VW Polo tdi bluemotion του 2011 και φοραει RCD210 αλλα δεν ξερω τι ταιριαζει πανω και δεν εχω αποφασισει ακομα.! Αν και παρακατω που ειπε ενας φιλος για τα Erisin δεν ειδα να τα σχολιαζεται και φαινονται με μια ματια καλα! Οριστε και κατι φωτο απο τος φισες που φοραει το δικο μου να μου πειτε ετσο την γνωμη σας! 1330c842ea7d80cefc2477979e0eafd9.jpg1e0ebe3e8d7dfe2df5dbea703de9f103.jpg2f2b2bcf5a2191edee3dc4bd2f3ab9fa.jpg

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βάλει σε ένα Ε46 εδώ και 2 μηνες και δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά έβαλα το τελευταίο το Ν6

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηλία πόσο δίνεις τον αποκοδικοποιητη και τις κεραίες

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνεννοησεις με πμ.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βάλει σε ένα Ε46 εδώ και 2 μηνες και δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά έβαλα το τελευταίο το Ν6

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηλία πόσο δίνεις τον αποκοδικοποιητη και τις κεραίες

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σου εστειλα  μηνυμα, κοιτα τα μηνυματα σου

Link to comment
Share on other sites

προσφατα εβγαλα το dynavin απο τη θεση του επειδη εβγαλα τον αποδικοποιητη

απο τοτε δεν πιανει καθολου καλα σταθμους στο ραδιο, ακομα και μεσα στη θεσσαλονικη

οταν εβγαλα τον αποδικοποιητη, εβγαλα 2 κεραιες. την μια την ειχε στον πισω προφυλακτηρα και την αλλη μεσα απο το ταμπλο,  απο τη μερια του συνοδηγου, και εδω ειναι το περιεργο, εγω θυμουμουνα χωρις να ειμαι σιγουρος οτι η αλλη κεραια μπηκε μπροστα στη μασκα, στη γριλια

εδω ειναι οι αποριες μου, αν καποιος εβαλε παρομοια οθονη με τηλεοραση και ξερει να μου πει

οταν αλλαζει η οθονη, βαζουν εχτρα κεραια για το ραδιο; σκεφτηκα αυτην την πιθανοτητα αλλα το βυσμα της κεραιας που υπηρχε μεσα στο ταμπλο δεν κουμπωνε στην οθονη αλλα μονο στον αποδικοποιητη

αν υπαρχει τελικα κεραια στη μασκα μπροστα, απο που θα μπορουσε να στειλει καποιος το καλωδιο της απο την καμπινα προς τη μηχανη, δεν βρηκα τιποτα εγω με εναν ελεγχο που εκανα

Link to comment
Share on other sites

οτι καλωδιο ειχε συνδεμενο, νομιζω οτι το ξανασυνδεσα

που ακριβως βρισκεται αυτο; και πως ειναι;

μπορεις να βαλεις καμια φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον Ηλία, ο φίλος Νίκος εννοεί τον ενισχυτή κεραίας ο οποίος κανονικά είναι συνδεμένος στο καλωδιο ανύψωσης της κεραίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.