Jump to content
rezi

Golf Gt 1400Cc 170 Hp 2007

Recommended Posts

Ρε μάγκες Καλησπέρα. Εχω μια απορία σχετικα με αυτο το αμαξι για τα + και τα - και για τυχόν προβλήματα που μπορει να βγαλει. Εχω βρει ενα gt 2007 με 130.000 χλμ και θελω να δω αν θα βγαλει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το αναφέρεις, με υπόθεση δηλαδή, μπορεί να σου πάει άλλα 100,000 χλμ χωρίς να πάθει τίποτα απολύτως... Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου τύχει δηλαδή... Οπότε μπορείς να αφιερώσεις μία ημέρα διαβάζοντας την υποκατηγορία "Προβλήματα" στην κατηγορία Golf του forum και να δεις τι μπορεί κι ΑΝ βγάλει πρόβλημα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες Καλησπέρα. Εχω μια απορία σχετικα με αυτο το αμαξι για τα + και τα - και για τυχόν προβλήματα που μπορει να βγαλει. Εχω βρει ενα gt 2007 με 130.000 χλμ και θελω να δω αν θα βγαλει τπτ.

Φίλε μακρυά, το πιο ζημιαρικό αμάξι όλων των εποχών ever

Link to comment
Share on other sites

έχουν βγάλει κάποια προβλήματα αλλά σίγουρα δεν είναι τα ποιο ζημιάρικα αυτοκίνητα.

 

πήγαινε το σε καλό μάστορα να δει τζόγους τουρμπίνας να κοιτάξει πιέσεις να κάνει ένα γενικό έλεγχο και εάν δεν βρει κάτι πάρτο

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες Καλησπέρα. Εχω μια απορία σχετικα με αυτο το αμαξι για τα + και τα - και για τυχόν προβλήματα που μπορει να βγαλει. Εχω βρει ενα gt 2007 με 130.000 χλμ και θελω να δω αν θα βγαλει τπτ.

Το μόνο σίγουρο στο αμάξι αυτό είναι τα χιλιόμετρα του. Στα υπόλοιπα καλή τύχη.

Φίλε μακρυά, το πιο ζημιαρικό αμάξι όλων των εποχών ever

Κάτι είναι και αυτό.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά. Το παλικάρι που τοχει θέλει να το ανταλλάξουμε. Να του δώσω το bmw 320 cabrio 2003 full extra που εχω κ να μ δώσει το gt + 3000€. Γιαυτό το σκέφτομαι. Α .το δικό μου εχει 65000 κ είναι μιλάμε πένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά. Το παλικάρι που τοχει θέλει να το ανταλλάξουμε. Να του δώσω το bmw 320 cabrio 2003 full extra που εχω κ να μ δώσει το gt + 3000€. Γιαυτό το σκέφτομαι. Α .το δικό μου εχει 65000 κ είναι μιλάμε πένα.

 

κοίτα τα golf gt του '07 με αυτά τα χιλιόμετρα φτάνουν max τα 8000€ οπότε ζύγιστα και αποφάσισε

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μακρυά, το πιο ζημιαρικό αμάξι όλων των εποχών ever

σωστος...

ισα ισα που προλαβαινεις να το δωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά. Το παλικάρι που τοχει θέλει να το ανταλλάξουμε. Να του δώσω το bmw 320 cabrio 2003 full extra που εχω κ να μ δώσει το gt + 3000€. Γιαυτό το σκέφτομαι. Α .το δικό μου εχει 65000 κ είναι μιλάμε πένα.

 

Θα του δωσεις το 2λιτρο και θα παρεις και 3000χιλ???????!!!!!!!!!!!!  :shok:  Επρεπε χτες να το ειχες κανει!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα του δωσεις το 2λιτρο και θα παρεις και 3000χιλ???????!!!!!!!!!!!!  :shok:  Επρεπε χτες να το ειχες κανει!!!!!!!!!!!

χαχααχχαχα εχεις ενα Point of view !

Link to comment
Share on other sites

χαχααχχαχα εχεις ενα Point of view !

Εγω πληρωσα και την νταλικα για να το ξεφορτωθω....και αυτου του δινει και 3 χηνες??? πλακα μας κανει?????????

Edited by chilli
Link to comment
Share on other sites

Τι να φτουρίσουν τα 3 χιλιάρικα? Ένα καπάκι κυλινδροκεφαλής να ανοίξει και ένα σετ καδένας να αλλάξει με τα χλμ που έχει το αμάξι, στανταρντ θα χρειαστεί να τα κάνει, έχει μπει και μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πούμε στον φίλο να μας δώσει το κινητό του παιδιού που έχει το Gt να του πούμε να το πετάξει στην θάλασσα????

Τι ισοπέδωση είναι αυτή. Μια χαρά είναι το Gt, απλά να κοιτάξεις ότι θα κοίταζες σε κάθε μτχ που θα έψαχνες.

Άλλωστε εσύ που έχεις μάθει σε bmw μόνο με κάτι τέτοιο σε μικρό δεν θα σου κακοφανεί.

Με 3000 φίλε δεν θα άνοιγε καπάκι, σφυρήλατο θα το έκανε. Αν το αυτοκίνητο είναι χωρίς βλάβες τρέξε για την ανταλλαγή. Τρία χρόνια νεότερο αυτοκίνητο και όχι δίλιτρο που αυτά τα λεφτά δεν θα τα έπιανες ούτε στον ύπνο σου. Όχι βέβαια ότι δεν τα αξίζει η bmw αλλά λόγω οικονομικών συνθηκών.

 

Αν κάποιος είναι τοοοοοοσο απογοητευμένος απο τα γκολφάκια να το πάει για πέταμα, μόνο να μας πει και εμάς τους υπόλοιπους που θα το πετάξει

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πούμε στον φίλο να μας δώσει το κινητό του παιδιού που έχει το Gt να του πούμε να το πετάξει στην θάλασσα????

Τι ισοπέδωση είναι αυτή. Μια χαρά είναι το Gt, απλά να κοιτάξεις ότι θα κοίταζες σε κάθε μτχ που θα έψαχνες.

Άλλωστε εσύ που έχεις μάθει σε bmw μόνο με κάτι τέτοιο σε μικρό δεν θα σου κακοφανεί.

Με 3000 φίλε δεν θα άνοιγε καπάκι, σφυρήλατο θα το έκανε. Αν το αυτοκίνητο είναι χωρίς βλάβες τρέξε για την ανταλλαγή. Τρία χρόνια νεότερο αυτοκίνητο και όχι δίλιτρο που αυτά τα λεφτά δεν θα τα έπιανες ούτε στον ύπνο σου. Όχι βέβαια ότι δεν τα αξίζει η bmw αλλά λόγω οικονομικών συνθηκών.

 

Αν κάποιος είναι τοοοοοοσο απογοητευμένος απο τα γκολφάκια να το πάει για πέταμα, μόνο να μας πει και εμάς τους υπόλοιπους που θα το πετάξει

Από την εμπειρία μου στα συνεργεία, ''κλασικά προβλήματα'' που δεν προκαλούν καμία εντύπωση και θα έπρεπε αργά ή γρήγορα να τα ανεμένω είναι τα κάτωθι:

καπνισμένες βαλβίδες-αλλαγή καπακιού κυλινδροκεφαλής

σετ καδένας με τα παρελκόμενα

συγχρονιζέ πρώτης και δευτέρας

αντλία νερού

πολλαπλασιαστές

κρέμασμα ταπετσαρίας οροφής

Βαλβίδες Ν75 και σκάστρα

 

Βέβαια πριν την αγορά, αν τα γνωρίζαμε όλα αυτά τα ''κλασικά προβλήματα'' δεν ξέρω πόσοι από εμάς θα προχωρούσαμε σε αγορά. Και δυστυχώς αυτά τα προβλήματα είναι ο ΚΑΝΟΝΑΣ. Έγω προσωπικά όυτε απέξω δεν θα ξαναπέρναγα από την VW. Από κει και πέρα όλοι εμπειρίες μοιραζόμαστε εδώ μέσα, η τελική επιλογή είναι στην ευχέρεια του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/view/4568546/ παιδιά για να μην τσακωνομαστε αυτη τη μπεμπα δινω σε αυτη την εξευτελιστικη τιμη. Ευχαριστω πολύ κ για τις παρατηρήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

ρε τρεχα κανε την ανταλαγη οσο ο αλλος ειναι ψημενος, γνωμη μου δεν προκειτε να τα παρεις αυτα τα λεφτα που ζητας, οχι γιατι δεν αξιζει η μπεμπα, γιατι εχουμε κριση + οτι ζουμε στο αθανατο Ελληνικο κρατος, δεν ξερεις τι θα ξημερωσει αυριο, και ο αλλος το διλιτρο το βλεπει σαν ο δοιαολος το λιβανι.

Αν το σηκωνει η τσεπη σου ακομα το διλιτρο, μην το αλαζεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η μπέμπα είναι σε άριστη κατάσταση. Όπως σωστά ειπώθηκε νωρίτερα, τα χρήματα που ζητάς, δεν πιστεύω, ότι θα βρεθεί κάποιος, που θα σου τα δώσει. Μέγιστο να πάρεις 8.000€. Αν όπως γράφεις στην αγγελία, ο λόγος που το αλλάζεις, είναι το πιτσιρίκι που ήρθε ή έρχεται, πιστεύω πως σωστά αποφασίζεις. Στα χρήματα αυτά μπορείς να πάρεις ενα Α4 1.8Τ(20vt) μιας και χρειάζεσαι χώρους και με ένα πρόγραμμα αγγίζεις τα 200 ps. Όπως κατάλαβες με τον ενα ή άλλο τρόπο στο group θα έρθεις.. :) Επίσης το tuning potential του είναι μεγάλο αρκεί να υπάρχει και το αντίστοιχο βάθος στην τσέπη. Γνώμη μου είναι να το δώσεις σε χαμηλότερη τιμή για να φύγει.

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου στα συνεργεία, ''κλασικά προβλήματα'' που δεν προκαλούν καμία εντύπωση και θα έπρεπε αργά ή γρήγορα να τα ανεμένω είναι τα κάτωθι:

καπνισμένες βαλβίδες-αλλαγή καπακιού κυλινδροκεφαλής

σετ καδένας με τα παρελκόμενα

συγχρονιζέ πρώτης και δευτέρας

αντλία νερού

πολλαπλασιαστές

κρέμασμα ταπετσαρίας οροφής

Βαλβίδες Ν75 και σκάστρα

 

Βέβαια πριν την αγορά, αν τα γνωρίζαμε όλα αυτά τα ''κλασικά προβλήματα'' δεν ξέρω πόσοι από εμάς θα προχωρούσαμε σε αγορά. Και δυστυχώς αυτά τα προβλήματα είναι ο ΚΑΝΟΝΑΣ. Έγω προσωπικά όυτε απέξω δεν θα ξαναπέρναγα από την VW. Από κει και πέρα όλοι εμπειρίες μοιραζόμαστε εδώ μέσα, η τελική επιλογή είναι στην ευχέρεια του καθενός.

Υπερβολές φίλε μου. Με το tsi 140 του 2007 έχω 122.000 χλμ και δεν είχα μέχρι τώρα τίποτα από όλα αυτά. Δε λέω ότι δεν παρουσιάζονται αυτά τα προβλήματα, απλά παρουσιάζονται σποραδικά και σε πολύ μικρό αριθμό αυτοκινήτων. Όπως σε όλες τις μάρκες (ακριβές και φτηνές) υπάρχουν προβλήματα, έτσι υπάρχουν και στα tsi. Έτσι όπως τα παρουσιάζεις θα νομίζει κάποιος που δεν ξέρει, ότι παίρνοντας το gt θα του βγάλει τον πρώτο μήνα 10 προβλήματα. Χριστός ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

.... Τα 5 άρια αξίζουν και με τα προβλήματα τους. Αυτό τον καιρό ψάχνω για μεταχειρισμένο δικό μου άλλο αυτοκίνητο γιατι το Golf ανήκει στην οικογένεια και δυστυχώς δεν μου κάνει τίποτα. Κουμπώνω μέσα στο 5άρι. Κάνω σαν μικρό παιδί πηγαίνοντας προς αυτό και είμαι ικανοποιημένος και χαρούμενος για να μην πω υπερήφανος κάθε φορά βγαίνοντας απ'αυτό. Το Golf V είναι κουκλί τέλος. Ας είναι στην πιλοτή μου ένα απο δαυτα να το βλέπω και ας τα έχει κακαρώσει και ας μην έχω να το φτιάξω, χέστηκα. Δεν το αλλάζω με κανένα άλλο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.