Jump to content
Passatoukos

Passat 20V Vs Leon 20V Vs A4 20V

Recommended Posts

Σαν καλό παιδί,πήγα τον παππού εκλησσία (20ε),έφαγα τα καλαμαράκια μου,και στις 22:30 που αλλού?....

 

Κανονιστηκε λοιπόν σήμερα,πάτηματα μεταξύ 3 ΊΔΙΩΝ μοτέρ,σε καρότσες περίπου ίδιων κιλών.

 

Specs.

 

Passat 20v : Μαμά χωρίς μεσαίο καζανάκι.

Leon : Μαμά

A4:Μαντεμένιο χταπόδι + Hjs 200 καταλύτη + Τελικό.

 

Όλοι με όλα τα καθίσματα.

 

Στα πατήματα τώρα.

 

1ες 25 περίπου.με αποτέλεσμα να περνάει μπροστά το Audi με μισό αμάξι μπροστά απο το Leon και εμένα να μένω πίσω 2 +.

2ες 55,με το Audi πάλι να περνάει με μισό μπροστά το Leon και εμένα να μένω 2++ πίσω.(Bίντεο 1)

 

Αφού είδαμε οτι στην ίδια ταχύτητα(χλμ) τα παιδιά είχαν 1000στροφες πάνω απο μένα,είπαμε να πάμε απο 70.

 

2ες 70 λοιπόν,με εμένα να περνάω κάτω απο την γέφυρα με περίπου μισό αμάξι μπροστά απο το Audi και το λεον 1 αμάξι πίσω απο το Audi.(Βίντεο 2)

 

2ες πάλι 70,με αποτέλεσμα στα 170 περίπου να περνάω το Leon μέχρι τα 200 για μισό αμάξι,και να είμαι στην πόρτα του Audi πέσαμε στα φρένα.(Βίντεο 3)

 

3ες 105 λοιπόν,με αποτέλεσμα να φεύγω απο το πάτα και να περνάω με 1 αμάξι μπροστά απο το Leon,και λίγο παραπάνω απο το Audi (πάτησε ένα τσίκ μετά απο εμάς).

 

Όμορφο βράδυ,με τα σύνολα πατήματα μεχρι να συνχρονιστούμε σε όλα να ξεπέρασαν τα 10,το 20ε του παππού πήγε βολτα,τα κάψαμε....20v Power.

 

Bίντεο 1

 

https://www.youtube.com/watch?v=wEToXcPpXRA

 

Βιντεο 2

 

 

Βιντεο 3

 

 

Βιντεο 4

 

 

Η γνώμη μου:

 

Απο 2ές 55 έφαγα 2.5-3 αμάξια,την στιγμή που στο ακριβώς επόμενο πάτημα απο 2ες 70 ήμουν μπροστά.

 

Αυτό γιατί,με 55 έχω 3.500 περίπου,την στιγμή που τα παιδιά είχαν περάσει της 4.000.

 

 

Καλό πάσχα να χούμε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην ανοίξω το στόμα μου,καπιτάλα σκέτε,έν ετη 2014 τολμάς και ανεβάζεις φώτο με γεμάτο ντεπόζιτο......

Μετά λες ότι εγώ έχω λεφτά και εσύ θες ένα 20αρι τη μέρα για βενζίνη...

Link to comment
Share on other sites

Μην ανοίξω το στόμα μου,καπιτάλα σκέτε,έν ετη 2014 τολμάς και ανεβάζεις φώτο με γεμάτο ντεπόζιτο......

Και μετά από λίγο καιρό ανέβασες και σύ xaxaxa xD

Link to comment
Share on other sites

Και μετά από λίγο καιρό ανέβασες και σύ xaxaxa xD

 

Άσε τώρα ετοιμάζομαι για βόλο για θα ξαναπώ την ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΗ φράση "φουλαρε το" :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος αλλα ηθελα να εβλεπα τα μουτρα σας αν σας περναγε κανα 16αρι 8βαλβιδο εκκεντροφορατο  εκεινη τη στiγμη και πεταγε μισο μετρο φλογα στην αλλαγη.... :-p

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο μακάρι να κατέβεις κάτω,να δούμε ωραίο πάτημα.

Τέλος του μήνος θα τελειώσω και την εξάτμιση (σωλήνα+τελικό) + φίλτρο,πιστέυω θα πάρω λιγάκι.

 

Σε περίμενω ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.