Jump to content
Δημητρης

Καθαρισμος Καθισματων

Recommended Posts

Οσον αφορα τα μωρομαντιλα θα σου πω κατι..

Σκεψου οτι ενα μωρομαντηλο εχει κατασκευαστει ναι μεν με ηπια συσταση που ειναι καταλληλη φυσικα και για ενα δερμα αυτοκινητου αλλα σκεψου και για τι ´´βρωμιες´´ ειναι φτιαγμενο να βγαζει..??

Δεν υπαρχει μωρομαντιλο που να βγαζει ολες τις επικαθισεις που εχεις σε ενα δερματινο καθισμα οδηγου το οποιο εχει πανω βρωμια ή και χρωμα απο τζιν απο παντελονια υφασματινα απο φορμες και απο τις βρωμιες που κουβαλανε ολα αυτα απο προηγουμενα μερη που ειχαμε καθισει..επισης υπολογισε τις μεταλλικες λεπτομεριες των παντελονιων που τριβονται πανω στους πορους, την επαφη με το ανθρωπινο σωμα το οποιο μπορει να φερει εκτος απο σωματικα ελαια και αλλες βρωμιες εξωτερικες, συν την σκονη και τους ρυπους..

Αν δοκιμασεις να καθαρισεις το καθισμα σου με ενα σοβαρο καθαριστικο δερματος θα δεις την διαφορα αμεσως αναλογως βεβαια και την κατασταση του καθισματος..

Επισης πολυ σημαντικη ειναι και η ενυδατωση του δερματος..

Μετα τον καθαρισμο πρεπει παντα να ακολουθει αυτο το βημα ειδικα σε καλης ποιοτητας δερματα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω κάποιον να ενυδατώνει τον κ@λο του με κρεμούλες μετά από βρωμοδουλειά και την χρήση μωρομάντηλου!  (χαχαχα πλάκα κάνω)

 

Έχεις δίκιο σε ότι είπες και δεν διαφωνώ, αλλά θα κρατήσω μια φράση σου...  "Αναλόγως βέβαια την κατάσταση του καθίσματος"...  

Όταν λοιπόν έχουμε ένα σχετικά φρέσκο και πολύ προσεγμένο δερμάτινο σαλόνι, σε πρώτη φάση με συχνή χρήση μωρομάντηλου και πανάκι μικροϊνών θεωρώ οτι δίνεις παράταση στο να "κουράσεις" το σαλόνι και κυρίως το έχεις πάντα σε σημείο ανανέωσης-θρέψης...  Για κάποιον βέβαια που θέλει να δώσει ένα ποσό και να αγοράσει κάποια επώνυμη σειρά για να έχει το κεφάλι του ήσυχο οτι γίνεται σωστή δουλειά, τότε καλώς πράττει..
Προσωπικά θα ήταν η επιλογή εκείνη κατά την οποία το σαλόνι ήταν αρκετά παρατημένο από φροντίδα με φανερή την εικόνα  "γερασμένου" κι έχρηζε επιδιόρθωσης...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι στην Καλαμαρια..

Εξαιρετικο επαγγελματιας ο Αντρεας και πολυ εξυπηρετικος χωρις να τον εχω γνωρισει μονο τηλεφωνικα εχουμε μιλησει για αγορες και με εχει βοηθησει πολυ..

Με κλειστα ματια και για αγορα προιοντων και για γυαλισμα-κερωμα απο τον ιδιο για τους βορειους..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι στην Καλαμαρια..

Εξαιρετικο επαγγελματιας ο Αντρεας και πολυ εξυπηρετικος χωρις να τον εχω γνωρισει μονο τηλεφωνικα εχουμε μιλησει για αγορες και με εχει βοηθησει πολυ..

Με κλειστα ματια και για αγορα προιοντων και για γυαλισμα-κερωμα απο τον ιδιο για τους βορειους..

+1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα απο την ιστοσελιδα της valet pro,πατησα να δω τα καταστηματα της στην ευρωπη και το ειδα νομιζα οτι μονο απο το swell.gr μπορουσα να βρω τη δευτερα θα παρω τηλ για παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Valet pro εχει το swell η auto-star και ο Dazzle..

Τωρα αν φερνει και καποιος αλλος δεν γνωριζω αλλα αυτοι οι τρεις ειναι κυριως και καναδυο μαγαζια που εχω βρει απο αυτους περνουν..

Οι τιμες τους ειναι παρα πολυ καλες και ζητησε την γνωμη τους για οποιοδηποτε θεμα ειναι πολυ καλα παιδια και δεν λυπουνται τον χρονο στο τηλεφωνο..

Τι εχεις κατα νου να παρεις..??

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει το καθαριστικο για τα καθισματα,ειναι μπεζ και λερωσανε απο το τζιν,το χρησιμοποιησα μια φορα και το εβαλα στην ακρη,ελα ομως που κατα λαθος εβαλα βαρος απο πανω,το ειχα μεσα σε ενα τελαρο με τα καθαριστηκα του αμαξιου,τρυπησε το μπουκαλι χωρις να το καταλαβω και τελειωσε χαχαχα.Πηγα να το παρω για να καθαρισω τα καθισματα αλλα αδειο το μπουκαλι,μου ηρθε τρελα ετσι εψαξα για να το βρω παλι και επεσα πανω στην ιστοσελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτα μιλας για το interior purpose cleaner..

Καλο ειναι και ηπιο..

Οτι πρεπει για την περιπτωση σου..

Αν εχει και λιτρο παρτο αξιζει..

Μην ξεχνας παντα μετα την χρηση του να περνας με πανακι μικροινας βρεγμενο με νερο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.