Jump to content
sodimitris

Diy - Αλλαγη Φωτισμου Σε Καντραν Golf 5/jetta/eos Κλπ

Recommended Posts

Φοβερή προσπάθεια!!Εγώ παρ΄οτι είμαι ριψοκίνδυνος δεν το ξεκίνησα αυτό το πρότζεκτ.Προτίμησα να πάρω καινούριο καντράν R36.Αν και το βρήκα πάμφθηνο σίγουρα σε καμιά περίπτωση δεν αγγίζει το ευτελές ποσό των 10 ευρώ χαχαχαχαχα.Και το αποτέλεσμα καμιά διαφορά σε σχέση με του R 36.

Ωραίος Δημήτρη!!!Καλή συνέχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

τους δεικτες τους τρειβεις για να τους πας στη σωστη θεση για να δειχνουν σωστα και οταν τους βγαζουμε για να βγουν ποιο ευκολα...

Edited by sodimitris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία Δημήτρη.

Να προσθέσω οτι πρίν αφαιρέσουμε τα led μαρκάρουμε με εναν μαρκαδόρο επάνω στην πλακέτα την πολικότητα για να μην ψαχνόμαστε μετά.

Προσοχή τους δείκτες τους γυρνάμε πάντα αριστερόστροφα, αν τους γυρίσουμε δεξιόστροφα μπορεί να καταστρέψουμε το όργανο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία Δημήτρη.

Να προσθέσω οτι πρίν αφαιρέσουμε τα led μαρκάρουμε με εναν μαρκαδόρο επάνω στην πλακέτα την πολικότητα για να μην ψαχνόμαστε μετά.

Προσοχή τους δείκτες τους γυρνάμε πάντα αριστερόστροφα, αν τους γυρίσουμε δεξιόστροφα μπορεί να καταστρέψουμε το όργανο.

+1

Link to comment
Share on other sites

update

 

σημερα ασχοληθηκα με τις ενδειξεις για να φωτιστουν τα κατω κατω που λεει για rpmX100 κλπ

 

απλα τα πραγματα απλα με μια μπατονετα για τα αυτια παλι :crazy:  ξεβαφουμε μονο το σημειο που ειναι απο την πισω μερια τα γραμματα που θελουμε να φωτισουμε.

 

τωρα για τον φωτισμο υπαρχουν 3 εκδοχες

 

παμε..

 

η πρωτη που διαλεξα ηταν να ατ ακανω να φενονται μπλε οπως οι δεικτες..αποτελεσμα...μια μουφα σκετη...

 

η δευτερη να τα κανω λευκα οπως ολο το καντραν,δε λεω κομπλε αλλα πολυς ο φωτισμος...

 

και η τριτη την οποια και επελεξα ητανα πλα να ξεβαψω οπως προειπα και να μην βαλω led απο πισω γιατι παρατιρωντας το καντραν χωρις ταπετσαριες λυμενο και φωτισμενο ειδα πως παει το λευκο φως εκει...και ετσι διαλλεξα αυτο και ειναι πολυ ομορφο,πολυ ομορφη λκεπτομερια ουτε καγγουρια ουτε ενωνα πραγματα,με χαμηλο φωτισμο διακρινονται τα γραμματακια κατω κατω..

 

οι φωτογραφιεσς απο το σημειο που ξεβαφουμε και βραδινες πως φενετε...

 

 

 

sfb6lj.jpg

 

2qkjytt.jpg

 

2wcefyd.jpg

 

ΜΟΝΟ ΤΑ ΞΕΒΑΨΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ LED ΑΠΟ ΠΙΣΩ

 

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΩΤΟΣ

Edited by sodimitris
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δημήτρη πολύ ωραίο :)

 

Έβαλες μόνο λεντ και άναψε η έβαλες και αντίσταση ;

Link to comment
Share on other sites

2007

Γιατί να μην υπάρχει φωτισμός στα γράμματα στα μοντέλα 2007 όταν υπήρχε σε mk5 χρονολογίας 2004 ;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην υπάρχει φωτισμός στα γράμματα στα μοντέλα 2007 όταν υπήρχε σε mk5 χρονολογίας 2004 ;

δεν εχουν ειδιες ταπεσαριες τα type φιλε μου..

Link to comment
Share on other sites

δεν εχουν ειδιες ταπεσαριες τα type φιλε μου..

  

Άμα σου πω ότι κατάλαβα τι γράφεις, ψέματα θα είναι..

2i03v4j.jpg

"Έδεσε" πολύ ωραία με το υπόλοιπο εσωτερικό!!

Link to comment
Share on other sites

  

Άμα σου πω ότι κατάλαβα τι γράφεις, ψέματα θα είναι..

"Έδεσε" πολύ ωραία με το υπόλοιπο εσωτερικό!!

εχει σε αλλη θεση φιλε μου τα γραματα αυτα τα διακριτικα οπως θα δεις και στην παρακατω φωτογραφια

type 1 ειναι αυτοκινητα και τελος του 2005

 

28btw77.jpg

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

εχει σε αλλη θεση φιλε μου τα γραματα αυτα τα διακριτικα οπως θα δεις και στην παρακατω φωτογραφια

type 1 ειναι αυτοκινητα και τελος του 2005

28btw77.jpg

Το mk5 που προαναφέρθηκε (2004) δεν είναι όπως στην φωτογραφία που παραθέτεις. Είναι όπως το καντράν που άλλαξες το χρώμα των δεικτών και φωτίσες εσύ απο μόνος σου τα γράμματα. Τα έχει στο κέντρο και είναι φωτιζομενα. Κουφό;
Link to comment
Share on other sites

Το mk5 που προαναφέρθηκε (2004) δεν είναι όπως στην φωτογραφία που παραθέτεις. Είναι όπως το καντράν που άλλαξες το χρώμα των δεικτών και φωτίσες εσύ απο μόνος σου τα γράμματα. Τα έχει στο κέντρο και είναι φωτιζομενα. Κουφό;

παντως η φοτο ειναι αποτο αμαξι του φιλουμου @rivol που απανταει πιο πανω και ειναι του 2004.....

Link to comment
Share on other sites

Του 2005 είναι το δικό μου Δημήτρη και τα όργανα είναι VDO. Πάντως εχω δει και καντράν που το κόκκινο στους δείκτες περνάει από το κέντρο όπως της φωτογραφίας. Προσωπικά δεν μου αρέσουν.

 

035qg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.