Jump to content
sodimitris

Diy - Αλλαγη Φωτισμου Σε Καντραν Golf 5/jetta/eos Κλπ

Recommended Posts

Σωστός, πάρε και led osram plcc2 3528 210mcd και θα γίνει σαν του δικό μου και του Δημήτρη :)

 

6rkk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, πάρε και led osram plcc2 3528 210mcd και θα γίνει σαν του δικό μου και του Δημήτρη :)

 

6rkk.jpg

 

 

αφου λες σαν του δημητρη..ποσταρε και το δικο μου!αμαν!

 

2q9vvh4.jpg

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Τις είχα έτοιμες στο ImageShack :)


Αλλά το δικό μου είναι καλύτερο :yahoo: :yahoo: :yahoo:

az9s.jpg


Έχει και περισσότερη βενζίνη :)

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω και γω 1-2 φωτό από το δικό μου γιατί ζήλεψα......

1907618_491364164325790_921625317275255610157238_491364247659115_741590790139582

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και κοίταγα πριν λίγο τις παραγγελίες μου στο ebay, αγόρασα συνολικά 195 led διαφόρων χρωμάτων και διαφορετικών εντάσεων για να καταλήξω σε αυτά που κατά την γνώμη μου είναι σαν τα εργοστασιακά, συνολικό κόστος με τα μεταφορικά 57 €. Τώρα που το σκέφτομαι με αυτά τα χρήματα θα είχα αγοράσει original μπλε δείκτες :sorry:

Ο τύπος και η ένταση αναφέρονται στο πρώτο ποστ του Sodimitris :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δημήτρη ωραία η πατέντα σου,το είχα κάνει και γω παλιά σε ένα Punto GT.

Με ενδιαφέρει μονο να βάλω μπλε led στις βελόνες...τι άλλο να προσέξω εκτός από το να βγάλω και να βάλω τα led?

Edited by ahilleas 6R
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου οτι λεει ο οδηγος ειναι απλο νομιζω!!καλη σου επιτυχια.

περιμενουμε φωτος σου για να δουμε το αποτελσμα!

οτι ερωτηση εχεις και δεν αναγραφει ο οδηγο εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Nα προσεξεις πριν βγαλεις το καντραν σου να αποσυνδεσεις τη μπαταρια σου(καλου κακου να εχεις και τον κωδικο του στερεοφωνικου).

Τη πρωτη φορα που εβγαλα το καντραν μου δουλευε οταν αναβα τη μηχανη το βεντιλατερ.

Το vagcom εδειξε σφαλμα στο instruments και συγκεκριμένα με τον αισθητηρα εξωτερικής θερμοκρασίας G17.

Link to comment
Share on other sites

Nα προσεξεις πριν βγαλεις το καντραν σου να αποσυνδεσεις τη μπαταρια σου(καλου κακου να εχεις και τον κωδικο του στερεοφωνικου).

Τη πρωτη φορα που εβγαλα το καντραν μου δουλευε οταν αναβα τη μηχανη το βεντιλατερ.

Το vagcom εδειξε σφαλμα στο instruments και συγκεκριμένα με τον αισθητηρα εξωτερικής θερμοκρασίας G17.

Σ'ευχαριστω πολύ φίλε μου για τη συμβουλή σου!Μακάρι να μη γίνει καμιά στραβή και κλαίω μετά για 2 βελόνες!

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση ακόμα...στο polo 6R αν βάλω μόνο μπλε led στους δεικτες χωρίς να τους ξεβαψω θα φωτίζονται μωβ?

Link to comment
Share on other sites

μεγεια αχχιλεα κατι δεν εχεις κανει καλα η το μαυρο καπακι στους δεικτες ή τους δεικτες δεν τα εχεις βαλει καλα μεσα γιατι εχεις πολθ μπλε χρωμα γυρω γυρω..ή εχεις αλλαξει δεικτες και ειναι μουφα?

 

επεισης αν βλεπω σωστα δεν τους εχεις ρυθμισει σωστα πρεπει ο δεικτης του στοφομετρου να τον εχεις πιο πανω απο τον αλλο

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω Δημητρη...εχω αλλαξει τους δεικτες με αυτους http://www.ebay.com/itm/VW-R-Line-Tachonadeln-blau-blue-cluster-needle-Golf-6-R-Line-Scirocco-R-Line-/121356240803?pt=DE_Autoteile&hash=item1c416547a3

 

Εχουν 1 χιλιοστο μακρυτερη βαση και  γι'αυτο δεν καθησαν καλα.τα εξυσα λιγο με γυαλοχαρτο και ειναι κομπλε!Οσο για τους δεικτες τους ρυθμισα ακριβως πανω στο 0,αλλα οταν κουμπωσα το φις εκανε σεταρισμα και ετσι απορυθμιστηκε λιγο.(δεν καταλαβα οτι κανει και setting).

 

 

post-23898-0-66480500-1402125494_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θελει ενα τικ κάτω απο το μηδέν ωστε οταν ανοίγεις διακόπτη να πηγαίνει στο μηδέν :)

Link to comment
Share on other sites

Είδα προσεκτικά ότι στο polo οι δείκτες δεν ανεβαινουν καθόλου μόλις ανοίγω τον διακόπτη...και εκτός αυτού δεν γυρνούσαν αριστεροστροφα.

Edited by ahilleas 6R
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Που μπορω να βρω τους μπλε δεικτες στο κοντερ απο το R? 

 

Εγω βρει αυτους αλλα δεν ξερω αν θα ταιριαζουν ακριβως! http://www.ebay.com/itm/VW-INSTRUMENT-CLUSTER-R-LINE-R-BLUE-NEEDLES-POINTERS-PASSAT-GOLF-JETTA-SCIROCCO-/141133803133?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20dc3aee7d&vxp=mtr

Edited by sirdimitris
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται! Που μπορω να βρω τους μπλε δεικτες στο κοντερ απο το R? 

 

Εγω βρει αυτους αλλα δεν ξερω αν θα ταιριαζουν ακριβως! http://www.ebay.com/itm/VW-INSTRUMENT-CLUSTER-R-LINE-R-BLUE-NEEDLES-POINTERS-PASSAT-GOLF-JETTA-SCIROCCO-/141133803133?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20dc3aee7d&vxp=mtr

φτιαξε τους δικους σου φιλε μου...αυτοι του ebay δεν καθοντε καλα.

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.