Jump to content
sodimitris

Diy - Αλλαγη Φωτισμου Σε Καντραν Golf 5/jetta/eos Κλπ

Recommended Posts

+1000 και αυτοι του eBay  ανακατασκευη ειναι

Link to comment
Share on other sites

Τους έχει βάλει, στο ποστ #43 είναι οι φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

τον μπερδεψα με τον @sirdimitris σορρυ!

αλλα επι την ευκαιρια φιλε μου δεν ειναι μεσα μεσα οι δεικτες και φεγγει το μπλε παντου!

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

τον μπερδεψα με τον @sirdimitris σορρυ!

αλλα επι την ευκαιρια φιλε μου δεν ειναι μεσα μεσα οι δεικτες και φεγγει το μπλε παντου!

ειχα γραψει οτι τα εξυσα με γυαλοχαρτο για να κατσουν καλυτερα,τωρα ειναι κομπλε!

post-23898-0-23866800-1404674746_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι δεν φαινεται καλα στην φωτο...

δεν εχεις ιχνος μπλε φωτισμου στο ταμπλω.

θα προσπαθησω να βγαλω καλυτερη φωτο!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο! Δεν θα το επιχειρήσω βέβαια γιατι θα τα κανω μαντάρα στάνταρ. Μπραβο ομως για το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα 280 mcd και εγώ αυτά έχω, μην ξεχνάμε ότι τα λευκά είναι 210 mcd απλά για κάποιο λόγο που δεν ξέρω (COSTA τα φώτα σου !!!) στις τελείως νυχτερινές φωτογραφίες το μπλε φαίνεται πολύ έντονο ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι έτσι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλα επιχειρησα να αλλαξω βελονες με του ρ...τελικα ηταν του γκολφ 6 ρ και δεν ταιριαζαν μιας και εχει ιδιομορφια το γτι και τορρ32 κοντερ του 5ριου και δεν ειναι τοσο μεγαλες οι βελονες οπως στα υπολοιπα απλα πενταρια και εξαρια.(του γτι και του ρ32 ειναι ποιο κοντες) λυση που μου απομενει.η να ξεβαψω με το μανο τους δεικτες και απο κοκκινοι ν αφωτιζουν ασπροι η να βαλω λεντ μπλε μεσα που δεν ξερω πως να το κανω αυτο ...η ν αβρω εναν ηλεκτρολογο που να αναλανβανει κατι τετοιο .και τελος αλλαγη κοντερ σε ρ32.αν κανω το τελευταιο και παρω ενα απο εμπαυ ρ32 η εστω και καινουργιο τι πρεπει να προσεξω εκτος που να εχει την mfa+ οπως τωρα του γτι?

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το αισθητικό αποτέλεσμα με την αλλαγή του φωτισμού.'Ομως τώρα τα οργανάκια πάνω από την κεντρική κονσόλα???Δεν πρέπει και αυτά να εναρμονιστούν με το καντράν σε σχέση με τον λευκό φωτισμό και τις μπλε βελόνες???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χχαχαχα εχω παραγγειλει το μπαρομετρο σε ρ εκδοση μπλε ασπρο ηδη....τα αλλα δεν υπαρχουν σε μπλε-ασπρο--.ιδωμεν αμα βγουν μπορει να τα αντικαταστησω.αλλα η new south performance δεν εχει μεχρι στιγμης και αυτη προτιμω συνεχεια.παντως για οσους θελουν εγω διαλεξα ενα επαγγελματι ατου χωρου το delectronics.gr ειδα δουλειες του και ειπα οκ.60 κανει η αλλαγη και κλεισαμε.τωρα μπορει να ρωτησω αν μπορει να ανοιξει τα ρολογακια μηπως και γινεται...γιατι τα βλεπω ερμητικα σφραγισμενα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Αρχικά να ζήτησω συγνώμη που "ξεθάβω" ένα τόσο παλιό νήμα, αλλά θεώρησα ότι δεν υπάρχει λόγος να ανοίξω ένα καινούριο από την στιγμή που η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι το θέμα του νήματος αυτού.

 

Κάτοχος (από εχθές) ενός golf mk5. Ενδιαφέρομαι να αλλάξω το χρώμα του καντράν (ή και όλων των οργάνων - εφόσον αυτό είναι δυνατό -  φυσικά).

 

Δεν κατέχω την τεχνογνωσία και κατά συνέπεια παρά τις παραπάνω γλαφυρές περιγραφές δεν θα ήθελα να το δοκιμάσω γιατί είναι κάτι παραπάνω από σίγουρος ότι τα αποτελέσματα θα ήταν οικτρά.

 

Ερωτήσεις:

 

Α) Η χρωματική αλλαγή είναι θέμα γούστου. Π.χ. εγώ θα ήθελα να έχω άσπρες ενδείξεις στο κοντέρ και πορτοκαλί δείκτες.

Β) Από που μπορώ να προμηθευτώ όλα τα απαραίτητα - για την αλλαγή αυτή - υλικά

Γ) Γνωρίζει κάποιος είτε ένα μαγαζί είτε ιδιώτη ο οποίος μπορεί να προχωρήσει στην αλλαγή αυτή;

 

Ευχαριστώ όσους μπουν στον κόπο να ασχοληθούν και να μου απαντήσουν!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.