Jump to content
dj yannis

Σταθερότητα

Recommended Posts

καλημερα εω ενα πολο gti 6r me αναρτηση kw  variant 3 με αντιστρεπτικη eibach  εδω και λιγεσ μερες το αυτοκινητο παει μια αριστερα και μια δεξια κανει οτι θελει!ευθηγραμμιση του εχω κανει 3 φορεσ αερα εχω δει και παλι συνεχιζει και το κανει!καμια λυση?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή άλλαξε τα λάστιχα απο αριστερά σε δεξιά η το ανάποδο και βγες να το τεστάρεις

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση το εχω κανει και τα μπροσ πισω εχω κανει......και οι ευθηγραμμηση το ιδιο λεει οτι ειναι σωστο

τιποτε  top mount?γεφυρα? κατι?εχω προβληματιστη πολθ!καμια αλλη βοηθεια?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα ειχα περασει με αρκετα χλμ απο πανω απο  γραμμεσ του τραμ στην ποσειδονοσ εκει στο ακρωτηρι.και μετα απο αυτο αρχισε να κανει τρελλα!τερματισαν και τα αμορτισερ.αλλα δεν εχουν σκασει..το εχω κοιταξει.

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxa  Ρε φίλε με συγχωρείς που θα σου την πω, αλλά οι περισσότεροι έτσι κάνετε όταν έχετε κάποιο θέμα...  Ξεκινάτε το θέμα εντελώς λάθος και αυτός που διαβάζει το πρόβλημα νομίζει οτι το αυτοκίνητο έχει κάποιο πρόβλημα από το πουθενά.....   Και γενικά από ότι καταλαβαίνω, είτε θέμα συστήματος διεύθυνσης θέλεις, είτε μηχανικό, είτε οτιδήποτε άλλο τελικά ο κύριος υπαίτιος είναι αυτός που το οδηγάει...
 

Τέλος πάντων, στο θέμα σου, θα κοιτάξεις όλα τα περιφερειακά της ανάρτησης σου, ζαμφόρ, σινεμπλόκ ψαλιδίων, έλεγχο σε μπαλάκια, ακρόμπαρα κλπ....  Αφού σιγουρευτείς ότι όλα αυτά δεν έχουν πάθει τίποτα, τότε μετά θα δεις για top mounts (εκτός αν τα ακούς).... Μετά ο Θεος βοηθός γιατί δεν θα θέλεις να πας για κρεμαγιέρα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε μοθ καλησπερα!δεν ειπε κανει οτι φταιει το αμαξη.σιγοθρα φταιω εγω δεν αντιλεγω! κρεμαριερα κοιταξα  ειναι οκ και  η βασικη ρυθμηση και ολα!τα σθνεμπλοκ ειναι αλλαγμενα  εχω βαλει απο audi s3! η αντιστρεπτικη ειναι αλλαγμενη.για μπαλακια και ακρομπαρα δεν ξερω..αλλα το θεμα ειναι οτι σε συγκεκριμενουσ δρομουσ μια τραβαει αριστερα και μια δεξια..γιαυτο και εχω προβληματιστη.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να πήρε κανένα ψαλίδι.Δεν θα ήταν σινεμπλόκ η τοπ μαουντ ούτως η άλλως μετά απο αυτό που σου συνέβη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.και να μην φιανετε σε τοσεσ ευθηγραμμησεις?εξαλου δεν περνει μονο απο μια πλευρα.αλλα και απο τησ δυο και οποτε θελει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το αυτοκίνητό σου δεν έχει πρόβλημα!!!Με όλες αυτές τις αναβαθμίσεις που έχεις κάνει έχει γίνει πιο άμεσο και νευρικό στις ανωμαλίες-κακοτεχνίες των ελληνικών δρόμων.Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ελέγξεις τις πιέσεις των ελαστικών σου αν είναι σωστές και να συνηθίσεις με αυτή την οδηγική συμπεριφορά του αυτοκινήτου σου.Εξάλλου όπως προανέφερες το πρόβλημα εμφανίζεται σε συγκεκριμένους δρόμους.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!ΝΑΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΣΥΦΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.ΟΠΟΙΟΝ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΜΙΑ ΤΗΑ ΚΑΝΕΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΞΙΑ.ΑΝΑΛΟΓΟς Πς ΘΑ ΤΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μοθ καλησπερα!δεν ειπε κανει οτι φταιει το αμαξη.σιγοθρα φταιω εγω δεν αντιλεγω! κρεμαριερα κοιταξα  ειναι οκ και  η βασικη ρυθμηση και ολα!τα σθνεμπλοκ ειναι αλλαγμενα  εχω βαλει απο audi s3! η αντιστρεπτικη ειναι αλλαγμενη.για μπαλακια και ακρομπαρα δεν ξερω..αλλα το θεμα ειναι οτι σε συγκεκριμενουσ δρομουσ μια τραβαει αριστερα και μια δεξια..γιαυτο και εχω προβληματιστη.ευχαριστω

Aυτό το ποστ σου έλαβα υπόψη και σου απάντησα.Τώρα τελικά απ ότι λες δεν το κάνει σε συγκεκριμένους αλλά σε όλους τους δρόμους....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λες ότι "τραβάει", σήκωσέ το και κοίτα μπαλάκια, σινεμπλόκ στα ψαλίδια και ακρόμπαρα. Δες και τα ημίμπαρα για τζόγους, αν και χλωμό να γίνει κάτι τέτοιο με αυτό που περιγράφεις, και θα το ένιωθες και στο τιμόνι. Γενικά, safe απάντηση από forum δεν θα πάρεις για τέτοιο θέμα, πήγαινε σε ένα συνεργείο να το δουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειχς σπασει το καπακι της αναρτησης που συνδεει το top mount με το ελατηριο..κ ειχε στραβωση κ το τοπ mount!πως δεν σκοτωθηκα

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα?Μα καλά αφού ήταν το top mount με ένα απλό κούνημα πέρα-δώθε και μέσα-έξω του τροχού πάνω σε ανυψωτικό θα το είχατε καταλάβει από την αρχή

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

eixa 180 xlm.alla htan oi grammes tou tram sthn poseidonos ston agio kosma..ekei den eksexoun oi grammes!twra egine ti na pw?

πολλα τα 180 για εκεινο το σημειο και γενικα για παραλιακη...αλλη φορα προσοχη

Link to comment
Share on other sites

xexexe lampades....paides opoios thelei paizw mousikh sto agnanti vouliagmenh..na erthei na ta poume kai apo konta!.

 

Κανε μια προσφορά στους διαχειριστές να μαζευτούμε για καφε-ποτο-clubsandwich

 

 

ΥΓ

Γράφε ελληνικά !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.