Jump to content
cjgeorgio

Dash Cam.

Recommended Posts

 

On 29/6/2020 at 3:09 ΠΜ, crazy bill said:

Εγω εχω παραγγείλει την xiaomi σαν αυτη που έχετε βαλει πιο πάνω λογο των πολύ καλών κριτικων ακόμα και εκτός Ελλάδος!! Εν αναμονή μολις ερθει να σας πω αποτελέσματα. Επίσης εγω την πηρα να εχει και το  gps πανω....

 

On 29/6/2020 at 10:17 ΜΜ, topmar said:

Καλησπέρα, έχω εγκαταστήσει εδώ και σχεδόν 1 χρόνο την Xiaomi 70 Mai Dashcam και ρεύμα πήρα από την υπάρχουσα θύρα usb στο κάτω μέρος της κεντρικής κονσόλας.

Εγκατάσταση εύκολη, έκρυψα και το καλώδιο στο 99% της διαδρομής του.

Προτείνεται ανεπιφύλακτα

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 240HP DSG7 R-Line 7seater
 

 

Γενική ερώτηση. 

 

Αυτη η κάμερα εχει μπαταρία?

 

Η δουλεύει μόνο με την τροφοδοσία του αμαξιού,  γιατί κατι διάβασα μερικά post ποιο πίσω κατι για μπαταρία και πυκνωτές που εχει γράψει ενα Παιδί.

Οτι αν ειναι με μπαταρία μπορει να χαλάσει απο την ήλιο 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένα κίνδυνο, η μπαταρία του στον ήλιο αν ειναι εκτεθειμένη? 

Link to comment
Share on other sites

Έχει μπαταρία φυσικά, Built-in 240mAh Li-Polymerbattery.

Όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά της εδώ:

https://xiaomi-mi.com/car-dvrs/70mai-smart-dash-cam/

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI Biturbo 240HP DSG7 R-Line 7seater

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένα κίνδυνο, η μπαταρία του στον ήλιο αν ειναι εκτεθειμένη? 

Αυτό όσο να ‘ναι έχει ρίσκο! Γνώμη μου, όσο γίνεται να αποφεύγονται.
Είχα σκεφτεί κι εγώ για powerbank λύσεις, αλλά κάπου με δίσταζε αυτό συν ότι θα μειωνόταν γρήγορα η αντοχή.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ρωτάω,  μην γίνει η μα@@@ με την μπαταρία και τρέχουμε Μετά 

Link to comment
Share on other sites

Το φόβο πιο πολύ θα τον είχα τώρα θερινές περιόδους με υψηλές θερμοκρασίες και ειδικά αν μένει έξω το αυτοκίνητο.
Επίσης αν γινόταν να «κρυφτεί» σε κάποιο σημείο ώστε να μη το χτυπά άμεσα η θερμότητα και η ακτινοβολία, αλλά και πάλι τι να πω.
Είναι πάντως ψιλό απογοήτευση να μη μπορεί να υπάρχει λύση αξιόλογη σε κάμερα με αξιοσημείωτη διάρκεια μπαταρίας.
Έχουμε πήξει στις κινεζιές και όλο βλακείες μου φέρνουν περισσότερο. Απλά είναι πιο οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2020 at 3:09 ΠΜ, crazy bill said:

Εγω εχω παραγγείλει την xiaomi σαν αυτη που έχετε βαλει πιο πάνω λογο των πολύ καλών κριτικων ακόμα και εκτός Ελλάδος!! Εν αναμονή μολις ερθει να σας πω αποτελέσματα. Επίσης εγω την πηρα να εχει και το  gps πανω....

 

Φιλε μου καλησπέρα.

 

Τελικα την πήρες την camera ? Μπορεις να μας πεις εντυπωσιακό απο αυτή. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , OMINUS said:

 

Φιλε μου καλησπέρα.

 

Τελικα την πήρες την camera ? Μπορεις να μας πεις εντυπωσιακό απο αυτή. 

 

 

Καλησπερα παιδιά, την ειχα παραγγείλει αλλα ισως λόγο του ιού ή δεν ξερω τι αλλο μπορει να παίχτηκε δεν ήρθε ποτέ και ετσι με αποζημιωσαν..... Δυστυχώς δεν παρήγγειλα παλι μετα άλλη οποτε δυστυχώς δεν μπορω να βοηθήσω

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2020 at 12:51 ΠΜ, Derv_7 said:

είμαι στην διαδικασία ψαξίματος dash cam. Αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι όταν το αυτοκίνητο είναι παρκαρισμένο να μπορώ να βλέπω από το κινητό το χώρο από το κινητό ή υπολογιστή.Να λειτουργεί δηλαδή και σαν κάμερα επιτήρησης και καταγραφής του χώρου του πάρκιν μου.

Επίσης να μπορεί να συνδέεται στο wifi του σπιτιού για να αποθηκεύει στο cloud τα video όταν ενεργοποιείται ο αισθητήρας κίνησης. Με ενδιαφέρει κάτι ποιοτικό με καλή κάμερα και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού! 

Για την ώρα είμαι θετικός με τις garmin

 

Αυτό που ζητάς δεν υπάρχει στο εμπόριο. 

Καλό σαν σκέψη αλλά καμία εταιρία δεν έχει κάτι τέτοιο. 

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2020 at 5:48 ΜΜ, gousias said:

Παίδες προσθέστε κι εμένα στο ενδιαφέρον!
Καιρό το έψαχνα, το είχα αφήσει γιατί δεν μου άρεσαν τα όσα προσέφεραν για την τιμή που ζητουσαν. Επίσης οι κινεζιές νομίζω ότι συνήθως έχουν θεματάκια!

Υπάρχουν πλέον καλές κάμερες στο εμπόριο όπως η Viofo η Xiaomi και άλλες. 

Δεν υπάρχουν μόνο κινεζιες όπως γινόταν πιο παλιά. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2020 at 12:39 ΜΜ, OMINUS said:

 

 

 

Γενική ερώτηση. 

 

Αυτη η κάμερα εχει μπαταρία?

 

Η δουλεύει μόνο με την τροφοδοσία του αμαξιού,  γιατί κατι διάβασα μερικά post ποιο πίσω κατι για μπαταρία και πυκνωτές που εχει γράψει ενα Παιδί.

Οτι αν ειναι με μπαταρία μπορει να χαλάσει απο την ήλιο 

Όλες οι επώνυμες είναι με πυκνωτές.

Ελπίζω να κατάλαβες τώρα τι είναι καλό και τι όχι. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2020 at 5:03 ΜΜ, gousias said:


Αυτό όσο να ‘ναι έχει ρίσκο! Γνώμη μου, όσο γίνεται να αποφεύγονται.
Είχα σκεφτεί κι εγώ για powerbank λύσεις, αλλά κάπου με δίσταζε αυτό συν ότι θα μειωνόταν γρήγορα η αντοχή.

Αν βάλεις power bank θα τραβάει ρεύμα από το power bank ποια αντοχή θα μειωνόταν πιο γρήγορα;

Οι επώνυμες κάμερες είναι με πυκνωτές και είναι μόνο για να δουλεύουν όταν έχουν ρεύμα από το αμάξι είτε από power bank. 

Κάμερα με μπαταρία δεν προτείνει κανένας 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2020 at 6:48 ΜΜ, gousias said:

Το φόβο πιο πολύ θα τον είχα τώρα θερινές περιόδους με υψηλές θερμοκρασίες και ειδικά αν μένει έξω το αυτοκίνητο.
Επίσης αν γινόταν να «κρυφτεί» σε κάποιο σημείο ώστε να μη το χτυπά άμεσα η θερμότητα και η ακτινοβολία, αλλά και πάλι τι να πω.
Είναι πάντως ψιλό απογοήτευση να μη μπορεί να υπάρχει λύση αξιόλογη σε κάμερα με αξιοσημείωτη διάρκεια μπαταρίας.
Έχουμε πήξει στις κινεζιές και όλο βλακείες μου φέρνουν περισσότερο. Απλά είναι πιο οικονομικά.

Βάζεις ένα power bank 30.000 και συνεχίζει να γράφει η κάμερα μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2020 at 8:45 ΜΜ, cjgeorgio said:

Βάζεις ένα power bank 30.000 και συνεχίζει να γράφει η κάμερα μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. 

Έχω συνδέσει powerbank των 20.000 και κρατάει περίπου 36 ώρες (μιάμιση μέρα) 

Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2020 at 6:58 ΜΜ, macgyver3 said:

Έχω συνδέσει powerbank των 20.000 και κρατάει περίπου 36 ώρες (μιάμιση μέρα) 

Σωστός.

Έτσι κάνω και εγώ. 

Έχω πάρει 2 Powerbank οπότε δεν μένει ποτέ από ρεύμα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.