Jump to content
golf_4_gti

Δερμάτινο Σαλονι Για Golf4 Θεσσαλονίκη

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολο το φορουμ.Ειμαι καινούργιος στο χώρο γι'αυτο ας μου συγχωρεθούν τυχών λάθοι μου.

Εχω ένα γολφ 4 gti πενταθυρο.Το σαλονι που φοραω είναι από το generation (μπλε μαυρο).

Θα ηθελα να το κανω δερματινο και όχι δερματινη  ολο το σαλονι σε καποιον πολύ καλο μαστορα στη θεσσαλονικη χωρις να εχω τα γνωστα προβλήματα,να ξεκολανε από τις πορτες τα δερματα να ανοιγουν οι ραφες και όλα τα σχετικα.

Οποιος εχει κανει κατι παρομοιο στο αυτοκινητο του η ακομα κ από γνωμες που εχετε δει δουλεια καποιον να με βοηθήσετε σχετικα με τον ποιον μαστορα να επιλεξω και αν γνωριζει καποιος ακομα κ τιμες ποσο κοστιζει δηλαδή αυτην η ιστορια που θελω να κανω.

Σαν πρωτο ονομα μου συστησανε καποιον gregory.τι γνωμη εχετε για αυτόν και αν ξερετε καποιον καλυτερο πειτε μου.Δεκτες ολες οι γνωμεις οι αποψεις και οι εμπειριες.Σας ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

τι τιμες σου ειπανε? γιατι εδω Λαρισα που ρωτησα μου ειπαν γυρω στο 1000ρικο για δερμα ολο το σαλονι με τις ταπετσαριες. δε συμφαιρει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στην αθηνα η carrera μου ειπε από 650 ευρω...μεχρι 2,500 ευρω αναλογα το δερμα τις ραφες και όλα τα σχετικα.αυτόν τον gregory δεν τον πηρα αυριο θα παρω τηλ μου ειπαν πολύ καλα λογια ειδα κ δουλεια του φοβερος απλα είμαι διστακτικος ακομα.περιμενω και τις γνωμες από ολους σας.

παιδια καποιος σοφοκλης μου ειπαν απλα δεν ξερω αν είναι ονομα η επιθετο ότι συνεργάζεται με αντιπροσωπειες και είναι ο τοπ της θεσσαλονικης.εχει κανεις αποψη για τον κυριο σοφοκλη τι παιζει ?

καλημέρα.λοιπων σημερα αρχισα τα τηλ.

carrera 750 ευρω μονο μαυρο 5 χρονια εγγυηση κ υποτίθεται ολο δερμα παντου πορτες και πλατες

conolly θεσσαλονικη από 800-3500 ευρω εγγυηση εως 7 χρονια αναλογα την ποιοτητα

σοφοκλης θεσσαλονικη(σαυτον πανε οι αντιπροσωπεις BMW αδαμηδη- BMW τρικαλιωτη-mercedes ιωαννιδη) 1,000 ευρω παντου δερμα και εγγυηση οσο υπαρχει το μαγαζι.

εσεις τι θα κανατε?δεν ειδα γνωμες σας ?θελω τα φωτα σας

Εγινε συγχωνευση των διαδοχικων δημοσιευσεων.

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οτι δερμα και να βαλεις αν δεν το φροντησεις οπως πρεπει με το περασμα του χρονου θα σπασει.

για να φτιαξεις ενα συνολο ανθεκτικο στο χρονο δεν σε φτανουν 2000 ευρω.

οποτε παρε ως γνομωνα την ομορφη δουλεια και με την καταληλη φροντιδα θα πετυχεις ενα ωραιο αποτελεσμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οτι δερμα και να βαλεις αν δεν το φροντησεις οπως πρεπει με το περασμα του χρονου θα σπασει.

για να φτιαξεις ενα συνολο ανθεκτικο στο χρονο δεν σε φτανουν 2000 ευρω.

οποτε παρε ως γνομωνα την ομορφη δουλεια και με την καταληλη φροντιδα θα πετυχεις ενα ωραιο αποτελεσμα.

δεν ειναι πολλα 2000+ euro οταν στο ebay βρησκεις σαλονι r32 με 1200-1300 euro?

Link to comment
Share on other sites

Οι δυο επωνυμες που αναφερεις ειναι απο τις top αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα.

Απο προσωπικη εμπειρια εχοντας πολλα χρονια carrera θα σου προτεινα αυτα μιας και τα εχω δει πως ειναι με σωστη συντηρηση.

Link to comment
Share on other sites

Οι δυο επωνυμες που αναφερεις ειναι απο τις top αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα.

Απο προσωπικη εμπειρια εχοντας πολλα χρονια carrera θα σου προτεινα αυτα μιας και τα εχω δει πως ειναι με σωστη συντηρηση.

σε ευχαριστω πολύ φιλε μου για την γνωμη σου από την εμπειρια σου.το μονο κακο με την carrera είναι ότι είναι 450χιλιομετρα μακρυα μου...και ότι χρειαζεται το αυτοκινητο 3 μερες στην αθηνα και εγω δεν εχω γνωστους στην αθηνα.

Edited by golf_4_gti
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εταιριες που αναφερεις ειναι απο τις πολυ καλες του χωρου.Σοφοκλης ειναι διπλα στο σπιτι μου ειναι πολυ καλος μαστορας εχω δει απειρα supercars εκει και ειναι μαγαζι 30+ χρονια.Gregory ειναι ιδιας ποιοτητας με λιγο καλυτερες τιμες απο Σοφοκλη και αυτος χρονια στο χωρο εχω κανει τιμονι εκει για ενα φιλο ,δυσκολο τιμονι με χειριστειρια και το απουελεσμα ηταν αναλογο του εργοστασιακου.Μη μπλεκεις με Αθηνα πηγαινε-ελα και τετοια γνωμη μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ολες οι εταιριες που αναφερεις ειναι απο τις πολυ καλες του χωρου.Σοφοκλης ειναι διπλα στο σπιτι μου ειναι πολυ καλος μαστορας εχω δει απειρα supercars εκει και ειναι μαγαζι 30+ χρονια.Gregory ειναι ιδιας ποιοτητας με λιγο καλυτερες τιμες απο Σοφοκλη και αυτος χρονια στο χωρο εχω κανει τιμονι εκει για ενα φιλο ,δυσκολο τιμονι με χειριστειρια και το απουελεσμα ηταν αναλογο του εργοστασιακου.Μη μπλεκεις με Αθηνα πηγαινε-ελα και τετοια γνωμη μου.

 

φιλε μου αφου είναι τοσο καλος ο σοφοκλης κ είναι διπλα στο σπιτι σου γιατι πηγες στον gregory?μονο από την τιμη ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Ηθελε 150Ε και το εκανα με 110Ε.Ο Gregory ειναι κοντα στη δουλεια μου :laugh:

και εμενα τοσο μου ειπε από 150 λεει 120 αφου θα κανουμε ολο το σαλονι

το τιμονι σου από το εργοστασιο ποσες ενωσεις στις ραφες ειχε ?εμενα το γκολφ ειχε δυο στην κατω ακτινα του τιμονιού και τωρα που κοιταω οσο φτιαχτα κανουν ολοι εχουν δυο κατω δυο πανω .για ποιο λογο γινετε αυτό ξερεις ?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ φιλε μου για την γνωμη σου από την εμπειρια σου.το μονο κακο με την carrera είναι ότι είναι 450χιλιομετρα μακρυα μου...και ότι χρειαζεται το αυτοκινητο 3 μερες στην αθηνα και εγω δεν εχω γνωστους στην αθηνα.

 

Αυτο ειναι ενα σοβαρο θεμα οποτε συμβουλευεσαι τα παιδια που εχουν εμπειρια απο Θεσσαλονικη για εκει μαστορες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες!  :clapping:

Χρόνη εσυ εκανες τις δικες του ταπετσαριες δεν σου γρατσουνισαν το μαυρα πλαστικα στις πορτες και τα σχετικα?ηταν προσεκτικος γενικα δεν ηταν τσαπατσούλης ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι πολλα 2000+ euro οταν στο ebay βρησκεις σαλονι r32 με 1200-1300 euro?υππππ

υπαρχει r32 σαλονι για 5πορτο η το σαλονι το gti Που εχω βαλει και εδω αγγελια για το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει r32 σαλονι για 5πορτο η το σαλονι το gti Που εχω βαλει και εδω αγγελια για το δικο μου

ποιος τα εχει αυτά?υπαρχουν φωτογραφιες και τιμες ?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνη εσυ εκανες τις δικες του ταπετσαριες δεν σου γρατσουνισαν το μαυρα πλαστικα στις πορτες και τα σχετικα?ηταν προσεκτικος γενικα δεν ηταν τσαπατσούλης ?

οχι

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει r32 σαλονι για 5πορτο η το σαλονι το gti Που εχω βαλει και εδω αγγελια για το δικο μου

r32 βρηκα στο ebay και απο οτι ειδα ειναι για 5πορτο. οποτε δε μου κανει. αυριο παω να βαλω ενα recaro που βρηκα για διπορτο.

ποιος τα εχει αυτά?υπαρχουν φωτογραφιες και τιμες ?

http://www.ebay.com/itm/VW-GOLF-MK4-5-DOOR-5-DR-R32-BLACK-LEATHER-KONIG-INTERIOR-SEATS-DOOR-CARDS-RECARO/400706289557?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.RVI%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D6788916218285125092%26pid%3D100033%26prg%3D20131017132637%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D271387631117    υπηρχε ακομα ενα σαλονι απο r32 αλλα δεν το βρησκω τωρα

Edited by xrigolfakias
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι ψαχνεις. τα εβαλα προχθες. και απο διπορτο να βρεις σε πηραζει? το πολυ πολυ  αν βρεις απο δεξιοτιμονο δε βαζεις τις ταπετσαριες.κρατας τις δικες σου. τα καθισματα απο οτι ξερω ειναι τα ιδια.

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.