Jump to content
Speedy

Τι 6, Τι 7, Τι 10.. Έρχεται Το Dsg 10 Ταχυτήτων..

Recommended Posts

10%20dsg.jpg

 

 

Το 6άρι κιβώτιο DSG ετοιμάζεται να μας αποχαιρετήσει, δίνοντας τη θέση του σε ένα νέο κιβώτιο DSG 10 σχέσεων, το οποίο θα αντέχει ροπές έως και 500 Nm και θα χρησιμοποιηθεί σε πλήθος μοντέλων του Ομίλου.

 

 

Περισσότερα εδώ:

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/10ari-DSG-kibwtio-etoimazei-h-VW_118358.asp

Link to comment
Share on other sites

Καλά για γέλια οδεύει αυτή η κατάσταση... 10 σχέσεις!!  Μου θυμίζει μια ιστορία...

 

Μία μέρα, ανοίγω το ETS2 να γουστάρω λίγο με την Scaniara... Τιμονιέρα G27 ρυθμίσεις κοντά στην πραγματικότητα και δώστου να το βελτιώσω...  Φτάνω στις επιλογές για σασμάν και τί να δω??  Θές 6 ταχύτητες πάρε το clark 6 280v, μπα λέω δεν μου κάνει δρομολόγιο με τρακτεράκια θα κάνω, θέλουμε κάτι σε πιο πολλές σχέσεις.. Πάμε στις 13 ΖF MERITOR 13ZF, ώπα λέω εδώ είμαστε αλλά στις μεγάλες ευθείες και με σχεδόν 1000 άλογα με ροπές θα τελικιάζω πιο γρήγορα κι από Gilera Runner 180 VX...  Πάμε λέω στις 21 ΜΜ 22 ROCK Crusher...  Αυτά είναι, φορτώνει το σασμάν κοτσάρω και τι να δω, κάθε 20χλμ άλλαζα ταχύτητα...  Ούτε Mountain Bike με Shimano να ήταν...

 

Έτσι και η VW!! Οι κάτοχοι θα είναι τόσο χαρούμενοι, που οδηγώντας το θα  νιώθουν οτι παίζουν Euro Truck Simulator...  Πραγματικά για γέλια, δεν κοιτάνε να διορθώσουν την αξιοπιστία λίγο, οι 10 σχέσεις a la Shimano τους μάραναν....

Edited by Billgr4
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι και επίσης η έκφραση ανοίγουμε 2έρες θα αντικατασταθεί από την "ανοίγουμε 6ες ;;"

Link to comment
Share on other sites

Και μετά με ρωτάνε γιατί γουστάρω ντιζόγκαζο,καρμπυρατέρ και 5άρι χειροκίνητο!

Αντε γειά ρε...

Να βγάλει και με 15 και με 25.....

Link to comment
Share on other sites

Καλά για γέλια οδεύει αυτή η κατάσταση... 10 σχέσεις!!  Μου θυμίζει μια ιστορία...

 

Μία μέρα, ανοίγω το ETS2 να γουστάρω λίγο με την Scaniara... Τιμονιέρα G27 ρυθμίσεις κοντά στην πραγματικότητα και δώστου να το βελτιώσω...  Φτάνω στις επιλογές για σασμάν και τί να δω??  Θές 6 ταχύτητες πάρε το clark 6 280v, μπα λέω δεν μου κάνει δρομολόγιο με τρακτεράκια θα κάνω, θέλουμε κάτι σε πιο πολλές σχέσεις.. Πάμε στις 13 ΖF MERITOR 13ZF, ώπα λέω εδώ είμαστε αλλά στις μεγάλες ευθείες και με σχεδόν 1000 άλογα με ροπές θα τελικιάζω πιο γρήγορα κι από Gilera Runner 180 VX...  Πάμε λέω στις 21 ΜΜ 22 ROCK Crusher...  Αυτά είναι, φορτώνει το σασμάν κοτσάρω και τι να δω, κάθε 20χλμ άλλαζα ταχύτητα...  Ούτε Mountain Bike με Shimano να ήταν...

 

Έτσι και η VW!! Οι κάτοχοι θα είναι τόσο χαρούμενοι, που οδηγώντας το θα  νιώθουν οτι παίζουν Euro Truck Simulator...  Πραγματικά για γέλια, δεν κοιτάνε να διορθώσουν την αξιοπιστία λίγο, οι 10 σχέσεις a la Shimano τους μάραναν....

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Πεθανα με το σχολιο σου..

Παντως για simulator ειναι πολυ ωραιο παιχνιδι.Οσο για το σασμαν αναγκαστικα "αληθινο αυτοματο" αλλιως θα σου μεινει ο λεβιες στο χερι :p

Edited by jimsek
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ονειρο μου!!Παντα ηθελα να μπαινω στη στροφη με με το πλαι και τερματισμενη 5η!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.