Jump to content
GtV

Λάμπες Ήμερας Drl

Recommended Posts

Στη πυλωτη και εμενα σα τα δικα σ φαινονται.σε πιο ασπρο βεβαια.αλλα ετσι εντονα.με το που βγει σε ηλιο φαινονται πιο απαλα να το πω

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για τα κανονικα φωτα τι ειναι καλυτερο να βαλω? led cree λαμπες η το κλασσικο xenon?  στο προηγουμενο αυτοκινητο μου ειχα xenon αλλα βλεπω πως  για τα λεντ ολοι τωρα τελευταια λενε τα καλυτερα! εχει κανεις καμμια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το xenon ειναι πιο δυνατο στο δρομο.το ψαχνω και εγω τι θα βαλω ειδα εβγαλε και η phillips τις g7 led.αλλα σε κατι βιντεακια τα xenon ειναι πιο δυνατα

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω απο κοντα που ειδα και λεντ και xenon ειναι ελαχιστη η διαφορα τους! ισα ισα που παρατηρησα οτι με τα λεντ εχεις πιο <<συγκεντρωμενο>> ας πουμε φωτισμο!!

δεν ξερω και εγω ειμαι σε σκεψεις! επιπλεον με τα λεντ εχεις περισσοτερες ωρες λειτουργιας,δεν εχεις μπαλαστ και γενικα πλεον οι τιμες τους εχουν πεσει και σε αυτα αρκετα....και εγω ειμαι σε σκεψεις!

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα σετ led που ειδα παιζει στα 120 ευρω περιπου.εδω ελλαδα.το ιδιο και τα xenon.απλα στα xenon εχεις τα καλωδια,ballast.αντε κανε κινηση να δουμε φως.χεχε

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα ε καποιος πρεπει να κανει κινηση ισχυει! ναι σαν τιμες πανω κατω πλεον ειναι ιδιες! θα το ψαξω ακομα και εαν βαλω θα σας ενημερωσω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκαν και τα xenon 6000k.αψογα.ωραια δουλεια.καλωδια,ballast νοικοκυρεμενα.ρυθμιστηκαν σωστα να μη βαρανε οπου να ναι και η δεσμη που βγαζουν αψογη.

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Μπραβο καλοριζικα και καλοταξιδο,ηταν κατι που χρειαζοταν!!

Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα εκει που πηγες και εσυ.αψογη δουλεια.και πολυ καλα παιδια

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά. Πρόσφατα απέκτησα ένα up του 2014. Επαναφέρω λοιπόν στη ζωή το θέμα με τα led στα DRL φώτα. Έχω βρει τα παρακάτω

https://www.ebay.co.uk/itm/312283052673?ul_noapp=true#vi-ilComp

 

Έχετε κάποια εμπειρία? Τα παιδιά από πάνω που έβαλαν τα xenon δεν ανέφεραν τιμή και αντοχή στο χρόνο. Επίσης επειδή είναι Η4 είχα αμφιβολίες αν

η μεγάλη σκάλα θα έχει διαφορά από την μεσαία και αν επίσης το σινιάλο είναι ακαριαίο ή χρειάζεται κάποια προθέρμανση δηλαδή 1-2 φορές δοκιμή στο ξεκίνημα.

Θα εκτιμούσα τις γνώμες σας μια και είμαι σε διερεύνηση για drl led και xenon ή led στα μεσαία-μεγάλα. 

Edited by gramacar
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα λεντ ή τα ξένον γνωμη μου ειναι να μην βαλεις κατι τέτοιο διοτι τα φαναρια δεν εχουν προτζεκτορα μπροστα επομένως εαν βαλεις κατι τετοιο οι απέναντι και αυτος που θα εισαι απο πισω του θα σου ριξουν πολλα καντήλια. Ειχα δοκιμασει λεντ πολυ καλης ποιοτητας και εννοείται έβλεπες πολύ καλα Αλλά ολοι οι άλλοι ειχαν θεμα....οσο και αν τα ρυθμισα και σε ηλεκτρολόγο ακομα ειναι τοσο εντονα που ο αλλος απέναντι εχει θεμα.  για εμενα βαλε μιας καλής ποιοτητας λάμπα η4 απλή,Μαρκας Philips ας πουμε και θα εισαι μια χαρα. Εγω εχω βαλει Philips crystal vision πιο πολύ για να δειχνουν λευκα και οχι το κιτρινωπό της απλης λαμπας και Οσον αφορα τα drl εγω εχω βαλει τέτοιου τύπου λαμπα

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F223003505964

 

Ειναι και ανθεκτικά πολύ και δινουν ωραιο έντονο λευκό φωτισμό. Το μονο αρνητικό ειναι οτι δειχνουν λιγο μπλε μεσα απο το φαναρι γιατι ειναι ετσι σαν λάμπα. Εμενα δεν με πειραζει Προσωπικά.

Edited by crazy bill
Link to comment
Share on other sites

 

On 23/12/2019 at 1:43 ΜΜ, crazy bill said:

Οσον αφορα τα λεντ ή τα ξένον γνωμη μου ειναι να μην βαλεις κατι τέτοιο διοτι τα φαναρια δεν εχουν προτζεκτορα μπροστα επομένως εαν βαλεις κατι τετοιο οι απέναντι και αυτος που θα εισαι απο πισω του θα σου ριξουν πολλα καντήλια. Ειχα δοκιμασει λεντ πολυ καλης ποιοτητας και εννοείται έβλεπες πολύ καλα Αλλά ολοι οι άλλοι ειχαν θεμα....οσο και αν τα ρυθμισα και σε ηλεκτρολόγο ακομα ειναι τοσο εντονα που ο αλλος απέναντι εχει θεμα.  για εμενα βαλε μιας καλής ποιοτητας λάμπα η4 απλή,Μαρκας Philips ας πουμε και θα εισαι μια χαρα. Εγω εχω βαλει Philips crystal vision πιο πολύ για να δειχνουν λευκα και οχι το κιτρινωπό της απλης λαμπας και Οσον αφορα τα drl εγω εχω βαλει τέτοιου τύπου λαμπα

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F223003505964

 

Ειναι και ανθεκτικά πολύ και δινουν ωραιο έντονο λευκό φωτισμό. Το μονο αρνητικό ειναι οτι δειχνουν λιγο μπλε μεσα απο το φαναρι γιατι ειναι ετσι σαν λάμπα. Εμενα δεν με πειραζει Προσωπικά.

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους παιδιά

Ακριβώς το ίδιο έχω κάνει αυτή τη στιγμή και μπορώ να πω ότι όλα μια χαρά, απλά επειδή υπάρχει το μικρόβιο και βρήκα αυτά τα led που ανέφερα στο προηγούμενο post για τα DRL, τα οποία από ότι λένε είναι dual filament σκέφτηκα μήπως έχει κάποιος άλλος εμπειρία. Για το θέμα των Led το φοβάμαι και εγώ αυτό που λες για το στράβωμα των απέναντι αλλά έλεγα ότι με μια καλή λάμπα όπως οι Philips και καλή ρύθμιση δεν θα συνέβαινε. Είναι και πανάκριβες οι άτιμες για να πεις ότι άντε να κάνω την δοκιμή και αν δεν πιάσει τα βγάζω. Υπάρχουν και αυτές με καλές κριτικές

https://www.skroutz.gr/s/16888122/Nighteye-H4-A344-Headlight-12V-24V-2τμχ.html#reviews &nbsp;

όπου αρκετοί τις έχουν τοποθετήσει σε φώτα όχι τύπου projector και λένε ότι δεν έχουν πρόβλημα με τους απέναντι. Το θέμα είναι μπαίνουν ή θα τις πάρω και δεν θα χωράνε? Πρόβλημα με canbus ή καμμένες ασφάλειες λέτε να παίζει?

Edited by gramacar
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που ειναι λεντ,οτι και να ειναι θα στραβωνουν τους άλλους. Εγω επειδή ειναι παθών στο λεω. Εδω και για philips ποσα λεφτα και τελικα οτι κ να εκανες τους απεναντι τους τυφλωνε. Απο εκει και περα ο καθενας κανει οτι θεωρει σωστο. Απλα καποια στιγμή πρεπει να σταματησει και αυτο με τα λεντ που φέγγουν οπου να ειναι και μπορουν να προσγειωσουν αεροπλανο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.