Jump to content
delis gti

Κροταλισμα Απο Αλλαγη 1Ης Σε 2Α

Recommended Posts

καλησπέρα έχω ένα polo 1.2 tsi r-line μοντέλο  13,έχω ένα πρόβλημα κατά την αλλαγή από 1η σε δευτέρα και αφήνοντας το συμπλέκτη  ακούω ένα θόρυβο σαν κροτάλισμα .στην εταιρεία δεν μ είπαν κάτι συγκεκριμένο.αν γνωρίζετε κάτι ....ευχαριστώ 

Edited by konstantinos passat
Διορθωση τιτλου
Link to comment
Share on other sites

ακουγα το ιδιο απο αλλαγη 1η σε 2α σε ψηλες στροφες. αλλα εμενα ηταν γρατζουνισμα πανω στην αλλαγη. μου εβαλαν πιο σκληρες βαλβολιβες και λυθηκε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

εμενα μ το κανει απο 1η σε 2α γυρω στης 2500 με 3000 ,και εμενα σαν γρατζουνισμα ειναι

Link to comment
Share on other sites

σημερα το προβλημα γινεται πιο εντονο οταν παταω το συμπλεκτη για να αλλαξω απο 1η σε 2α ακουω παλι το κροταλισμα αλλα απαντηση καμια απο την εταιρεια κανενας αλλος με παρομοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να το δει καποιο συνεργειο,ισως και εκτος αντιπροσωπειας.

Το κροταλισμα ακουγεται με πατημενο συμπλεκτη?Τις ταχυτητες τις παιρνει κανονικα ή αισθανεσαι να δυσκολευεται?

 

Το θεμα μετακινηθηκε εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ρουλεμαν μεσα στο σασμαν ειναι μαλλον φιλε μου,κοστος για αλλαγη δεν συμφερει θελει κατεβασμα...το πρωι οταν βαζεις μπροστα ακουγεται θορυβος?οταν πατας συμπλεκτη σταματαει??

Sent from my RM-914_eu_hungary_422 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο θορυβος γινεται αποκλειστικα και μονο απο την αλλαγη 1ης σε 2 α , το ερωτημα λυθηκε ακουγεται απο την καδενα οταν παταω συμπλεχτη για να αλλαξω σε δευτερα απο οτι μ ενημερωσαν εκτος καρεντας που πηγα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σου ειπαν ειναι φυσιολογικο? Άλλαξες κάτι? Κι εμενα κανει καμια φορα κροταλισμα και κραδασμο στην σύμλπεξη απο πρωτη σε δευτερα στις 2500 περιπου στροφες. Ουτε σε γρηγορη αλλαγη ψηλα, ουτε στα χαμηλα εχω θεμα. Εντός εγγυησης, κατεβασαν και ανοιξαν κιβωτιο (μηχανικο) , άλλαξαν σε μονό το συχρονιζε στη δευτερα και μου ειπαν οτι ο συμπλεκτης δεν εχει προβλημα. Το θέμα ακομη υπάρχει.

Edited by christosar
Link to comment
Share on other sites

πηγα εκτος και μ ειπαν πως αυτο υπαρχει ετσι και αλλιως λογο καδενας

Link to comment
Share on other sites

Οταν γεμιζα 1η μεχρι 3000 και αφηνα γκαζι ή εβαζα 2α και αφηνα παλι γκαζι εκανε εναν μεταλλικο ηχο. 

Γυρισα ολες τις αντιπροσωπειες κανεις δεν το ακουγε. Τελικα το ακουσαμε σημερα το πρωι!

Συγχρονιζε 1ης και 2ας και θα κατεβει το σασμαν μετα το πασχα. 

Ευτυχως προλαβα την εγγυηση για 2 μηνες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.