Jump to content
chrispant

Διαφορά Ύψους Αυτοκινήτου-Φτερών Από Ζάντα

Recommended Posts

Παιδια  αυτα  που εχει  βαλει  ο Χρηστος  τα φοραγα  παλια.Ειναι  ο  σωστος  κωδικος  για Pro kit  Eibach .Τα  ειχα  στο  golf v sportline 140.Στην  αρχη πισω  ηταν πιο ψηλο  μισο  ποντο  ενω  επρεπε  να ειναι 3 ποντους  μπρος  -πισω  (λογικα  λογω  διαφορας βαρους εκατσε  μπροστα  πιο  κατω με την μια) .Μετα  απο 1500 χλμ  θα κατσει  προοδευτικα  και πισω  το  ιδιο  σχεδον με πολυ μικρη  αποκλιση  χωρις  αξια αναφορας :)

   To ιδιο  και  με την ΚW street Comfort που φοραω,ρυθμισα   το υψος  εμπρος  34,5 mm και πισω  35,5 mm,για  δικους μου λογους  αφησα  1 ποντο  πιο  ψηλο το πισω  και μετα  απο 5000 χλμ  εμπρος  εκατσε  στο  34,2 mm και πισω  εκατσε  στο  35,00 mm που σημαινει  οτι μειωθηκε  η διαφορα  στο 0,8 ποντο!

Αρα  αν με  το μαμα ελατηριο   ειναι  36,00mm μπρος πισω χαμηλωμενο ηδη  1,5 ποντο ,που σημαινει  οτι  στην απλη εκδοση ειναι 37,50mm

χαμηλωσα  3,3 ποντους  εμπρος και 2,5 ποντους  πισω.Βλεποντας το  αρχικο σχεδιο  του  Χρηστου  παρατηρω  οτι και  τα  μαμα ελατηρια  εχουν  κατσει και  αυτα με την παροδο του χρονου  κατα  0,2 περιπου με  βαση το  36,00mm

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε ! Φοβερό κράτημα έχουν , αλλά δεν χαμήλωσε ουσιαστικά. 3 ποντα ειναι αλλά μπροστά πηρε μόνο 1 ποντο και πίσω καθόλου. Μάλλον λόγω οτι ειναι gt sport και απο μαμά ειναι ήδη χαμηλωμένο, δεν χαμήλωσε 30mm όσο περίμενα. Επρεπε να βάλω 4, ή 4,5 πόντους..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Οπως ειπε και ο professor θα πεσουν κι αλλο μην αγχωνεσαι ειναι νωρις ακομα...το σημαντικοτερο ειναι να ειναι σωστα στο δρομο και να τα ευχαριστιεσαι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ, μακάρι κάτσει σιγά σιγά κανα πόντο ακόμα. Το εύχομαι!!!

Παντως πάει σούπερ!! Καμία σχέση με πριν!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest black gt

εγω που εχω τα ιδια μετα τα 5000χλμ εκατσε μισο ποντο αποταν τα εβαλα, και παντα οταν οδηγουσα εβαζα βαρος στο πορτπαγκζ για να μην κυκλοφορει χωρις βαρος,

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω τα ιδια μετα τα 5000χλμ εκατσε μισο ποντο αποταν τα εβαλα, και παντα οταν οδηγουσα εβαζα βαρος στο πορτπαγκζ για να μην κυκλοφορει χωρις βαρος,

Χαχαχα... Αρα να φορτώσω κανα σακί με πατάτες για να καθήσει .. Εεε;;;;

Θα μας τρελάνεις ρε φιλε..

Θα βάζω μέσα τις γειτόνισσες, τους γείτονες για να κάτσει !!

Αυτή είναι η λύση !!! )))))))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχιν καλοριζικες οι σουστες!!!αν κ πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να ειχες βαλει 4,5 με 5 εκτος αν εχεις θεμα με γκαραζ!επισης βρηκα απαντηση στο πρωταρχικο σου προβλημα με την διαφορα υψους...αυτος που το πηρες το αμαξι ηταν λεπτος κ η γκομενα του 4παχη με αποτελεσμα η αναρτηση του οδηγου να στεκεται στο υψος της ενω οι αλλες 3 να εχουν βελαξει!!!! :crazy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.