Jump to content
PiNiOn

[Λυθηκε]Τοποθέτηση Σήματος Tsi - Πώς;

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μετρήσει και να μου δώσεις τις παρακάτω διαστάσεις, για να τοποθετήσω το σήμα TSI σε Golf 6?

 

To είχα αφαιρέσει εξ αρχής γιατί μου άρεσε πιο πολύ χωρίς το TSI, αλλά τώρα θέλω να το ξαναβάλω για αλλαγή :p. Έχω πάρει ένα καινούργιο, οπότε οι αποστάσεις των γραμμάτων είναι ΟΚ, απλά θέλω να δω πού ακριβώς θα το βάλω, επισυνάπτω μια photo.

 

 

 

post-15534-0-20710100-1401704946_thumb.j

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Κοψε 2 λωρίδες χαρτοταινία. Βρες 1 tsi κάπου στο δρόμο ή φιλου, βαλε τις ταινίες σε ευθεία κάθετα στην πίσω πόρτα και σημείωσε πάνω στην χαρτοταινία πόσο απέχει αριστερά-δεξιά. Βάλε και μια 3η ταινία και υπολόγισε το ύψος. Τις ξεκολλάς μετά τις βάζεις όμορφα σε 1 χαρτόνι και ιδού: εχεις τις αποστάσεις αποτυπομένες. Το κόβεις στα μέτρα του και εχεις το τελάρο/σχέδιο να το πω ;

Τα καινούργια γράμματα είναι ήδη σε ευθεία μεταξύ τους με την ζελατίνη που εχουν, οπότε δεν θα δυσκολευτείς νομίζω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chrispant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο ψάχνεις αλλά δεν ξέρω αν εχω στο ELSA στοιχειά από το μοντέλο σου. Δώσε μου το VIN No να κάνω μια προσπάθεια.

post-20650-0-97421600-1401792178_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Thanx για τα replies. Τις βρήκα τις αποστάσεις, είναι 25mm από την πάνω άκρη (άνω βέλη στην photo που επισύναψα) και 30mm απ την δεξιά άκρη (δεξί μικρό βέλος της photo).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειμαι απο κινητό ,Σορρυ για το οφ τόπικ, ας το μεταφέρει κάποιος κάπου αλλού αν είναι,

Εχω αυτά τα καπάκια στις 17άρες ζάντες μου, δεν ειναι τα ίδια με αυτά στις 16αρες μαμά tsi, καθώς εχουν πιο βαθιά γατζάκια-κούμπωμα.,με διάσταση 65mm.

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ίδια καινούργια καθώς το σήμα vw έχει φθαρεί;

Ιδού φώτο:

7a7emusu.jpg

ry7aju9y.jpg

9a4uzeje.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερες και τα έκανες ετσι;

 

Κανένα κωδικό δεν εχουν επάνω;

Link to comment
Share on other sites

C-206 λέει μόνο.-δεν είναι γνήσια.

Δυστηχώς έτσι ηταν απ οταν πήρα τις ζάντες.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ένα μήνυμα στον Κουμπάρο μήπως και μπορέσει να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Bill τα δικά μου δεν ειναι τα μαμα καπάκια οπότε δεν μου κανουν αυτά.

Μιλησα με κουμπάρο μόνο σαν τα μαμα με κοντά γατζάκια μπορει να βρει.

Τεσπα. Θα ψαχτω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαχτείς στο ebay έχει και aftermarket σε τιμές ξεφτίλα.. Εσένα σε ενδιαφέρει η διάμετρος και η συμβατότητα αφού είναι aftermarmet...

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=vw+65mm+rad&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xvw+65mm+radkappen&_nkw=vw+65mm+radkappen&_sacat=0

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

θελω να αφαιρεσω τα γραμματα που λενε golf κατω αριστερα στο πορτπαγκαζ. ξερεις καποιος πως μπορω να το κανω? τι θα χρειαστει για να φυγει η κολλα? θα αφησει σημαδι στο χρωμα του αυτοκινητου μετα?

Link to comment
Share on other sites

θελω να αφαιρεσω τα γραμματα που λενε golf κατω αριστερα στο πορτπαγκαζ. ξερεις καποιος πως μπορω να το κανω? τι θα χρειαστει για να φυγει η κολλα? θα αφησει σημαδι στο χρωμα του αυτοκινητου μετα?

περνεις το πιστολακι απο τα μαλλια ή πιστολι ζεστου αερα προσοχη ομως γιατι καιει για τα καλα τα ζεστενεις απο αποσταση και στην συνέχεια τα τραβας και βγαινουνε, δεν τα πετας με ταινια διπλης της 3Μ τα ξανακολας. Παντως χωρις σηματα καλητερα δειχνει !!!

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

θελω να αφαιρεσω τα γραμματα που λενε golf κατω αριστερα στο πορτπαγκαζ. ξερεις καποιος πως μπορω να το κανω? τι θα χρειαστει για να φυγει η κολλα? θα αφησει σημαδι στο χρωμα του αυτοκινητου μετα?

και χωρις πιστολακι βγαινουν ανετα. εχουν ταινια διπλης με σφουγκαρακι μαζι. απλα τα τραβας με το χερι και η ταινια 'η θα μεινει πανω στο γραμμα 'η θα μεινει πανω στο αυτοκινητο.αν μεινει πανω στο αυτοκινητο την τραβας μετα κι αυτην. τωρα, το αν αφησουν σημαδι εξαρταται απο το ποσο το εχει δει ο ηλιος το αυτοκινητο και ποσο φθαρμενο ειναι το χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω! το αυτοκινητο 2 χρονια το εχω. στην Ελλαδα ζουμε οποτε το χει δει αρκετα ο ηλιος...παντως το πιστολακι δεν πιστευω να κανει καποια ζημια στο χρωμα με την θερμοκρασια ε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.