Jump to content
vastil

Service

Recommended Posts

αντιπροσωπεια seat φιλε μου.καλα δεν ειναι?δε ξερω αν εκανε καποια εκπτωση γιατι ειναι γνωστος ο ιδιοκτητης αλλα πιστευω πως ειναι οκ η τιμη

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

04c905606a αυτα εδω λεει το παραστατικο.οταν τα εβαζε ειδα οτι τα εβγαζε απο ενα κουτι ασπρο με λογοτυπο vw skoda.δε προσεξα κωδικο πανω.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2017 at 1:51 ΠΜ, diver86 said:

04c905606a αυτα εδω λεει το παραστατικο.οταν τα εβαζε ειδα οτι τα εβγαζε απο ενα κουτι ασπρο με λογοτυπο vw skoda.δε προσεξα κωδικο πανω.

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

φιλε αυτα τα μπουζι ειναι ιριδιου η απλα; και ποσα χιλιομετρα κρατανε;;

Link to comment
Share on other sites

απλα ειναι αν θυμαμαι καλα.για χιλιομετρα δε θυμαμαι.longlife εγραφαν νομιζω

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ για αυτο ρωταω γιατι δεν βαζουν ιριδιου.. συνηθως σε τετοια αυτοκινητα!!  αλλα πρπει να αλλαζουν αυτα καθε 10000 για τα απλα λεω!!  

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένα θέμα τόσο απλό γίνεται περίπλοκο.

Βάζετε τα εργοστασιακά και αλλαγή όταν λέει ο κατασκευαστής. Για το up μιλάμε.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ότι λέει ο κατασκευαστής, άλλωστε καμιά 60,000χλμ θα δίνει περιθώριο.

Link to comment
Share on other sites

58 λεπτά πριν , stakons7 said:

οκ για αυτο ρωταω γιατι δεν βαζουν ιριδιου.. συνηθως σε τετοια αυτοκινητα!!  αλλα πρπει να αλλαζουν αυτα καθε 10000 για τα απλα λεω!!  

Απλά, αν εννοείς χαλκού μόνο δεν δίνει το group. Συνήθως είναι πλατίνας, τα οποία έχει εξελίξει με νέα revision σε πλατίνας-ιριδίου σε μοντέλα με περισσότερες απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν , nikdev said:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ένα θέμα τόσο απλό γίνεται περίπλοκο.

Βάζετε τα εργοστασιακά και αλλαγή όταν λέει ο κατασκευαστής. Για το up μιλάμε.

 

 

δεν νομιζω οτι εχει σημασια αν ειναι το up η το r32! ρωταμε για να παραθετουμε συμβουλες και αποψεις!  αν ηταν δεν θα ανοιγαν φορουμ,  θα πηγαιναμε ολοι στις αντιπροσωπειες και οκ!  αλλα επισης ρωταω διοτι τα δικα μου τα μπουζι ειναι τα απλα και στα 15000 χιλ εχουν μαυρισει στην ακιδα και η ακιδα εχει γυρει εμφανως!  οποτε θα τα αλλαξω μονος μου με νεα!  αυτα! 

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν , nouli said:

Βάλτε ότι λέει ο κατασκευαστής, άλλωστε καμιά 60,000χλμ θα δίνει περιθώριο.

60000 χιλ για τα απλα,  λιγο δυσκολο... νομιζω! 

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις το βιβλίο του αυτοκινήτου ρίξε μια ματιά και βάλτο και δω να το δούμε και μεις.

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , nikdev said:

Αφού έχεις το βιβλίο του αυτοκινήτου ρίξε μια ματιά και βάλτο και δω να το δούμε και μεις.

το βιβλιο που κολλαει.. ; τι εννοεις; καταλαβαινεις τι θελω να πω; γενικοτερα;; εγω το καταλαβα το δικο σου απλα δεν συμφωνω παντα με τα διαστηματα αλλαγων καποιων αναλωσιμων..  χωρις να ακυρωνω τον κατασκευαστη ετσι..!! 

Link to comment
Share on other sites

Γράφεις συνέχεια τα απλα. Τι είναι τα απλά ? Σου ξαναλεώ χαλκού δεν βάζει το group. Αυτά που βάζει έγραψα τι είναι συνήθως και τι προτείνουν στα περισσότερα μοντέλα. 60,000/4χρ

Αν έχεις βιβλίο βάλτο να το δούν και τα λοιπά μέλη να κατατοπιστούν γιατί δεν έχω δει από up μήπως έχει διαφορά.

 

Αν εσύ έβαλες ότι σου κάπνισε και τάλλαζεις με γεια σου με χαρα σου.

 

Επίσης κάτι θεωρίες R32 και λοιπά δεν συμβαδίζουν με το πνεύμα του forum δεν γίνεται διαχωρισμός είτε είναι κάποιος κάτοχος

εργοστασιακού up είτε R32 BT.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

μα εσυ ειπες στην αρχη..  για το up μιλαμε..  εσυ διαχωρισες οχι εγω!  ρωτησα ποσα χιλιομ βγαζουν η προτεινει ο κατασκευαστης.  και ρωταω διοτι εχουν δει πολλα τα ματια μας σε service που δεν αλλαζουν τπτ. κ δεν το εκανα περιπλοκο.  απλη ερωτηση εκανα!  

Link to comment
Share on other sites

ετσι για την ιστορια τα μπουζι ειναι ΑΠΛΑ ουτε πλατινα ουτε ιριδιο!! τα εργοστασιακα.  οποτε πανω απο 15000-20000 χιλ.  δεν ειναι καλο να τα αφηνεις!  και ιδιαιτερα για την καυση του αυτοκινητου και πολλων αλλων!! τα λεω ολα αυτα για να γνωριζουμε τι ανταλλακτικα εχει το αυτοκινητο μας..  τα εργοστασιακα μπουζι εννοω πριν την πρωτη αλλαγη!  αρα diver για 60000 δεν ειναι σιγουρα τα μπουζι που σου εβαλαν διοτι ειναι ο ιδιος κωδικος με τα εργοστασιακα.. 

Link to comment
Share on other sites

το παραστατικο πανω εγραφε το κωδικο που εγραψα σε προηγουμενο ποστ.δεν ειπα οτι μου εβαλε ιριδιου η πλατινα η οτιδηποτε αλλο.απλα μπουζι ειπα οτι ηταν.τωρα για ποσα χιλιομετρα κανουν δε το γνωριζω.ετσι κι αλλιως τα αλλαζω πιο γρηγορα

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλα κανεις που τα αλλαζεις πιο γρηγορα!!  δεν το εγραψα για σενα για την πλατινα..  επειδη ειπε καποιος οτι δεν βαζουν πλεον απλα μπουζι κ οτι βαζουν πλατινες κ ιριδιου.. τεσπα 

Link to comment
Share on other sites

NGK 04C905606A Longlife

 

Φτιαγμένα από την NGK για 60.000 για τα μοτέρ 1.0l, 44/55 kW του group. Αυτά που αναφέρθηκαν πιο πάνω.

 

 

 

 

57 λεπτά πριν , stakons7 said:

και πολυ καλα κανεις που τα αλλαζεις πιο γρηγορα!!  δεν το εγραψα για σενα για την πλατινα..  επειδη ειπε καποιος οτι δεν βαζουν πλεον απλα μπουζι κ οτι βαζουν πλατινες κ ιριδιου.. τεσπα 

Δεν βάζουν απλά μπουζί, αν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι απλά είναι τα χαλκού. Τα "απλα" που γράφουν πιο πάνω αλλά κι εσύ είναι νικελίου και σε άλλα μοντέλα του group πλατίνας.

 

Είναι λάθος η έκφραση απλά μπουζί.

Edited by nikdev
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε και τα λαδια μπορεθ να αντεξουν και 20000 χιλ τα συνθετικα τα σημερινα..  αλλα θα ειναι νερο..  τα αφηνεις τοσο εσυ; αυτο λεω!  τα αλλαζεις πιο νωρις αυτα τα παρελκομενα!  αυτο εννοω σε ολο αυτο που συζηταμε!  δεκτο το μανουαλ με τα μπουζι αλλα που ανεβασες αλλα τα αφηνεις τοσο.. ;; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.