Jump to content
sifis

Ξεφούσκωτο Λάστιχο

Recommended Posts

Παιδια έχω ένα golf 5 tτου 06 και πήγα να βάλω βενζίνη γτ είχα ένα μήνα να βάλω και είπα να δω και την πίεση στα λάστιχα.ενω θα επρεπε να έχουν όλα 29-30 τα 2 μπροστά είχαν 29 το πίσω αριστερά 29 και το πίσω δεξιά είχε 15.Ο βενζινάς μου είπε να το πάω σε εναν που βάζει λάστιχα να το δει μήπως έχει τρυπήσει κάπου.Πρέπει να το φτιάξω άμεσα και επίσης μπορεί να χρειαστώ καινούργιο λάστιχο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ένα golf 5 tτου 06 και πήγα να βάλω βενζίνη γτ είχα ένα μήνα να βάλω και είπα να δω και την πίεση στα λάστιχα.ενω θα επρεπε να έχουν όλα 29-30 τα 2 μπροστά είχαν 29 το πίσω αριστερά 29 και το πίσω δεξιά είχε 15.Ο βενζινάς μου είπε να το πάω σε εναν που βάζει λάστιχα να το δει μήπως έχει τρυπήσει κάπου.Πρέπει να το φτιάξω άμεσα και επίσης μπορεί να χρειαστώ καινούργιο λάστιχο?

 

πόσα χρόνια τα έχεις τα λάστιχα?

κοίτα να δεις εάν έχεις πατήσει τίποτα (πρόκα,βίδα) εάν όχι τότε κάνε καθημερινό έλεγχο με το μάτι και στη συνέχεια έλεγξε το σε μια εβδομάδα να δεις εάν έχει χάσει

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τον κατασκευαστή τους είναι ιούλιος 2012.Τώρα αν έχει πατήσει καμία πρόκα ή οτιδήποτε άλλο δεν έχω δει 

Link to comment
Share on other sites

Eρώτηση,Ρωτάς αν πρέπει να φτιάξεις ενα λαστιχο που εχει χασει 15 psi σε σχέση με τα άλλα και περιμένεις μέσω του ιντερνετ να μάθεις τι έχει το λάστιχο?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μην  το  φτιάξεις. Το  λαμόγιο  ο  βενζινάς  τα  έχει  κάνει  πλακάκια  με  το  βουλκανιζατέρ. Αυτός  το  ξεφούσκωσε  για  να  σε  στείλει  μετά  στο  βουλκανιζατέρ. Παίρνει  μίζα, μην  τσιμπήσεις  και  το  ανεχτείς. Κάνε  επίσημη  καταγγελία  στο  ΙΝΚΑ.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μην  το  φτιάξεις. Το  λαμόγιο  ο  βενζινάς  τα  έχει  κάνει  πλακάκια  με  το  βουλκανιζατέρ. Αυτός  το  ξεφούσκωσε  για  να  σε  στείλει  μετά  στο  βουλκανιζατέρ. Παίρνει  μίζα, μην  τσιμπήσεις  και  το  ανεχτείς. Κάνε  επίσημη  καταγγελία  στο  ΙΝΚΑ.

:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh: 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε φίλε το πήγες σε εκείνους τους ανθρώπους που ξέρουν και βάζουν λάστιχα ; Τι σου είπανε είναι σε σοβαρή κατάσταση το λάστιχο ; Ενημέρωσε μας...

 

Koumpare barilla ρε συ, αυθεντική ιταλική συνταγή !

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κ Λ Α Ι Ω !!!

Απλά ρε μάγκες δεν καταλάβατε οτι το λάστιχο κάνει δίαιτα λόγω καλοκαιριού.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην  το  φτιάξεις. Το  λαμόγιο  ο  βενζινάς  τα  έχει  κάνει  πλακάκια  με  το  βουλκανιζατέρ. Αυτός  το  ξεφούσκωσε  για  να  σε  στείλει  μετά  στο  βουλκανιζατέρ. Παίρνει  μίζα, μην  τσιμπήσεις  και  το  ανεχτείς. Κάνε  επίσημη  καταγγελία  στο  ΙΝΚΑ.

αν και ειναι ακραιο,εχει γινει στα μερη μου...

 

 

 

 

φιλε μου....

απλα κατι πατησες και χανει αερα...

πας στον βουλκανιζατερα,στο κολλαει και με 5-10 ευρω εισαι ετοιμος....

 

 

 

δεν χρειαζεται τετοιο αγχος....

 

αν δηλαδη(μακρια απο εμας) παθει καποια σοβαρη ζημια το αμαξι...???τι θα κανεις????θα παθεις και τπτ.... :crazy:

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη απο ολους σας βλεπω μια ειρωνια (εξαιρεση activious,gtse) ακομα και απο ανθρωπους του ειδους για ηρεμηστε λιγο και αφηστε τις εξυπναδες γιατι οι περισσοτεροι απο εσας εχετε βρεθει στην ιδια κατασταση και παω στοιχημα οτι ρωταγατε σαν χαζοι"ωχ τι να κανω τωρα λες να ναι κατι σοβαρο"....μερικους θα σας περναγα για κατι πιτσιρικια που μπαινουν και γραφουν μ@@κιες για χαβαλε αλλα μετα βλεπω τα post σας και μπαινω σε σκεψεις

Link to comment
Share on other sites

Όταν ομως κάποιος παίρνει διπλωμα και είναι νεος οδηγός ας πούμε, του μαθαινουν τι εστι λάστιχα και τι έχουν μέσα .. Αέρα ας πουμε.

Αν το παιδί ειναι πιτσιρικάς και δεν γνωρίζει, ρωτάει κάποιον δικό του ας πουμε.

Τι περίμενες;; Να μην ακουστούν διάφορα με τέτοιο θέμα ;;

Καλή φάση...!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ομως κάποιος παίρνει διπλωμα και είναι νεος οδηγός ας πούμε, του μαθαινουν τι εστι λάστιχα και τι έχουν μέσα .. Αέρα ας πουμε.

Αν το παιδί ειναι πιτσιρικάς και δεν γνωρίζει, ρωτάει κάποιον δικό του ας πουμε.

Τι περίμενες;; Να μην ακουστούν διάφορα με τέτοιο θέμα ;;

Καλή φάση...!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνω οτι ειναι λιγο παραξενο αλλα παντα υπαρχουν ανθρωποι που δεν ξερουν καποια πραγματα οσο απλα ή συνηθισμενα κι αν ειναι...κι οταν καταλαβαινεις οτι ειναι νεος οδηγος δεν τον παιρνεις απ τα μουτρα αλλα κοιτας να τον βοηθησεις(δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα γενικα μιλαω)

Πολύ  πλατειάζεις  κάνε  λίγο  κράτει. Μην βάζεις  στοιχήματα  θα  τα  χάσεις  πανηγυρικά

Τασο καλυτερα μη μιλας γιατι παντα πετας μπαρουφες...απ τις 48 δημοσιευσεις σου ζητημα η 1 να ηταν για καλο...αυτο δειχνει ποσο κομπλεξικος εισαι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη απο ολους σας βλεπω μια ειρωνια (εξαιρεση activious,gtse) ακομα και απο ανθρωπους του ειδους για ηρεμηστε λιγο και αφηστε τις εξυπναδες γιατι οι περισσοτεροι απο εσας εχετε βρεθει στην ιδια κατασταση και παω στοιχημα οτι ρωταγατε σαν χαζοι"ωχ τι να κανω τωρα λες να ναι κατι σοβαρο"....μερικους θα σας περναγα για κατι πιτσιρικια που μπαινουν και γραφουν μ@@κιες για χαβαλε αλλα μετα βλεπω τα post σας και μπαινω σε σκεψεις

Αγορινα οσο καλυτερα να θες να απαντησεις δεν μπορεις....

Εχασε αερα το λαστιχο σου....μπαινεις και ρωτας γιατι εχασε και αν ειναι κατι σοβαρο;

Οσο και δεν ειναι γνωστης καποιος,παει σε ενα βουλκανιζατερ να δει τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα οσο καλυτερα να θες να απαντησεις δεν μπορεις....

Εχασε αερα το λαστιχο σου....μπαινεις και ρωτας γιατι εχασε και αν ειναι κατι σοβαρο;

Οσο και δεν ειναι γνωστης καποιος,παει σε ενα βουλκανιζατερ να δει τι παιζει.

Μαζι σου ρε αλλα δεν ειναι ωραιο να βλεπεις τοσα ατομα να μπαινουν και να κοροιδευουν τοσο απροκαλυπτα...ολοι μας λιγο πολυ εχουμε κανει ερωτησεις που σε αλλους φαινονταν χαζες αλλα κανεις δεν θα ηθελε να τον αντιμετωπιζουν ετσι...τελος παντων το θεμα εληξε

Πω—πω  χαρακτηρισμοί.

Παραβαίνεις  κάποιους  κανόνες  νομίζω.

 

η "αναφορα" ειναι κατω αριστερα ενα κλικ κανεις και ολα τελειωνουν

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ακομα μια κατηγορια εδω μεσα.. Που ειρωνευτηκαν μεν..αλλα βοηθησαν κιολας..

Δν γινεται ομως να μν ειρωνευτεις..

Ξερω πως νιωθεις οτι πεσαμε να τν φαμε τν ανθρωπο κ ειπες να γινεις δικηγογος..Το ξερω το χω νιωσει το χω κανει!

 

Για τον ΜπλεΓραμματοσειρα μην αγχωνεσαι..παλι καλα π πεταει κ καμια κοτσανα που κ που κ εχουμε να περναμε τν ωρα μας 

Την αγαπη μου. Νεαρος Δημητρης,..(Ανηψιος για λιγους)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε τι άνθρωποι είστε εσείς ;;;;

Έχετε πιάσει το δέντρο και χάσατε το δάσος.

 

Ο άνθρωπος λέει ότι βάζει μια φορά τον μήνα βενζίνη!!!! Αντι να μάθετε πως το κάνει αυτό εσείς λέτε για τα λάστιχα; :)

Φιλικά πάντα :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παναγιώτη απ την μια μάς την λες και μετά λες όταν το κάνω συμμαζέψτε με;;;;

Λίγο σοβαρότης!!!!

Πλάκα μας κάνεις και συ δεν εξηγείται αλλιώς.

Και στο φινάλε, ναι ρε φιλε σε κουλά τόπικ θα γράφουμε και σοβαρά και αστεία- πειραχτικά σχόλια.

Σ όποιον δεν του αρέσει ξύδι.

Οταν οδηγάς ξερεις τι εχει το λάστιχο μέσα. Αέρα, όπως τότε με τα μπρατσάκια στην ακροθαλασσιά. Τι προσπαθείς;..

Υποδείξεις συμπεριφοράς και ηθικής αλλού.

Και αν τρολάρει πρέπει να νας δουλεύει κιόλας;; Να απαντάμε δηλ μόνο σοβαρά;;

Βάλτε λίγο χιούμορ μερικοί!

Καλό κάνει!! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Χρηστο relax ρε δεν χρειαζεται να τσακωνομαστε αλλο γι αυτο...οπως και να εχει δεν νομιζω πως ο ανθρωπος ειχε διαθεση να τρολαρει

 

chrispant μην εκνευρίζεσαι ρε φίλε δεν κάνει καλό! πάρε λίγα μαθήματα συμπεριφοράς από τον οικονομικόmist όπως παραδείγματος χάρην εδώ

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=58530&p=565422

Mist απ το πρωι πρεπει να ψαχνεις ο.τι ποστ εχω κανει φαινεται δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις...στο ποστ που παραθετεις μιλησα σοβαρα στο παιδι εστω και με καυστικο τροπο σε αντιθεση με σενα που δεν ειπες κατι το ουσιαστικο

Link to comment
Share on other sites

τωρα αν πω οτι το ....το θεμα,θα γινω κακος? :crazy:

 

παιδια μην σας φαινεται περιεργο το ολο θεμα...δεν εχουν ολοι τις ιδιες γνωσεις....πανω στο αμαξι...

 

το παιδι απλα ρωτησε γιατι να χανει αερα και αν ειναι τρυπημα ή απλα το λαστιχο θελει αλλαγμα...δεν ειπε αν εχει αερα...

 

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΜΑΓΚΑΣ :zoro: (ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ :crazy: )...

ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ'ΠΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΧΟΥΝ ΑΕΡΑ :thumbsu:

 

ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???

 

ΚΑΙ ΑΝ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΑΖΩΤΟ? 8)

 

Υ.Γ : ΑΧ...ΣΑΣ ΤΗΝ "ΕΙΠΑ" ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑ..... :gym:

 

:stuff: .....

 

ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΩΡΑ...

Edited by activious
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

για να το λήξουμε εδώ το θέμα ναι είμαι 18 χρονών,  πριν 7 μηνες πηρα το διπλωμα,  πριν κάνω μαθήματα με τον δάσκαλο δεν ήξερα πως να ξεκινήσω και ναι δεν ήξερα ούτε πως ανοίγει το καπό, και ο πιο άσχετος να είμαι εγώ μια ερώτηση έκανα.ούτε ήξερα τι είναι το βουλκανιζατέρ ούτε ότι ένα λάστιχο επισκευάζεται.για αυτό ρώτησα και στο φόρουμ και ευχαριστώ.Για αυτό να λήξει εδώ το θέμα αν γίνεται

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

για να το λήξουμε εδώ το θέμα ναι είμαι 18 χρονών,  πριν 7 μηνες πηρα το διπλωμα,  πριν κάνω μαθήματα με τον δάσκαλο δεν ήξερα πως να ξεκινήσω και ναι δεν ήξερα ούτε πως ανοίγει το καπό, και ο πιο άσχετος να είμαι εγώ μια ερώτηση έκανα.ούτε ήξερα τι είναι το βουλκανιζατέρ ούτε ότι ένα λάστιχο επισκευάζεται.για αυτό ρώτησα και στο φόρουμ και ευχαριστώ.Για αυτό να λήξει εδώ το θέμα αν γίνεται

Θα χαρουμε να σε βοηθησουμε σε οποιαδηποτε απορια εχεις . Κανε και μια παρουσιαση στα νεα μελη να γνωριστουμε !! http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32110&page=142#entry566365

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.