Jump to content
dj_michel

Door Warning Lights Στις Πίσω Πόρτες

Recommended Posts

Για χαρά φίλοι μου, θέλω να ρωτήσω εαν κανείς τοποθέτησε τις πλαφονιέρες στις πίσω πόρτες. Απο όσο ξέρω σε πολλά Golf 5 το control απο τις πίσω πόρτες δεν υποστηρίζει τισ πλαφονιέρες, ωστόσο αρκετοί τις έχουν τοποθετήσει δίνοντας ρεύμα απο τις κλειδαργίες, απο το καλώδιο που ανάβει και σβήνει τον φωτισμό της καμπίνας. Αυτο που θέλω να ρωτήσω ειναι εάν σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται να ξυλωθεί και το εχωτερικό μέρος της πόρτας, δηλαδή η λαμαρίνα, ή απλός απο την φίσα του control τις πίσω πόρτας βρίσκείς το κατάληλο κλώδιο οπώς γίνετε στις μπροστινές πόρτες χωρίς να ξυλώσεις την εξωτερική λαμαρίνα της πόρτας? 

 

ευχαριστώ

 

Στο παρακάτω βίντεο ο τύπος ισχυρίζεται πως θέλει ξυλωμα η λαμαρίνα

 

http://www.my-gti.com/2240/adding-door-warning-lights-to-the-volkswagen-golf-and-jetta-rear

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

θα   βγαλεισ  τησ  εσωτερικεσ  ταπετσαριεσ και  οχι  την  λαμαρηνα .θα  βρησ  το  καλοδιο  που  ερχεται  απο  την  κλειδαρια και ενα  ρευμα  απο το μοτερ  παραθηρου  και  θα τα  ενοσησ και  εισαι  οκ

Link to comment
Share on other sites

θα   βγαλεισ  τησ  εσωτερικεσ  ταπετσαριεσ και  οχι  την  λαμαρηνα .θα  βρησ  το  καλοδιο  που  ερχεται  απο  την  κλειδαρια και ενα  ρευμα  απο το μοτερ  παραθηρου  και  θα τα  ενοσησ και  εισαι  οκ

Φίλε μου τις έχεις τοποθετήσει πίσω? Σε ρωτώ για να μήν ξυλώνο τσάμπα τις ταπετσαρίες,

Link to comment
Share on other sites

γιατι? εχεις στις μπροστα φως? απο οτι ξερω τα 5αρια μονο αντανακλαστηκα εχουν.

Ναι φίλε μου στις μπροστινές τα έχω τοποθετήσει και ενεργοποιήσει με vag-com !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου στις μπροστινές τα έχω τοποθετήσει και ενεργοποιήσει με vag-com !!!

Οποτε, οτι εκανες μπροστα θα κανεις και πισω. σου παραθετω το βιντεο   

Link to comment
Share on other sites

Οποτε, οτι εκανες μπροστα θα κανεις και πισω. σου παραθετω το βιντεο   https://www.youtube.com/watch?v=khAc

Με την μόνη διαφορά πως το συγκεκριμένο Golfaki υποστιρίζει το control φώτα στις πίσω πόρτες, και οπώς βλέπουμε στο video τα ενεργοποιεί με το Vag-com, στιν δικιά μου περίπτωση δεν υποστιρίζει για αυτό ρωτό τι γίνετε με το καλώδιο απο την κλειδαργιά? καταλύγει στιν κεντρική φίσα τις πόρτασ ή φευγεί απο πίσω οπότε πρέπει να ξυλόσω και την εξωτερική λαμαρίνα?

Link to comment
Share on other sites

επειδη  εχω   βαλει  σε  αρκετα θα  βγαλησ  μονο  την   εσωτερικη  ταπετσαρια  και  οχι  το  φιλο  τησ  πορτασ  γιατι  η  εντολη  πηγενη  προτα  στον  εγκεφαλο  την  πορτασ δηλαδη  το   μοτερ  του  παραθηρου  και   μετα  στον  εγκεφαλο  ανεσησ.

Link to comment
Share on other sites

επειδη  εχω   βαλει  σε  αρκετα θα  βγαλησ  μονο  την   εσωτερικη  ταπετσαρια  και  οχι  το  φιλο  τησ  πορτασ  γιατι  η  εντολη  πηγενη  προτα  στον  εγκεφαλο  την  πορτασ δηλαδη  το   μοτερ  του  παραθηρου  και   μετα  στον  εγκεφαλο  ανεσησ.

Σε ευχαριστώ φίλε μου, καμια photo υπάρχει κανένας οδηγός, φοβάμαι λιγακί πως θα εντοπίσω τις επαφές με το στιλο λαμπακι ξέρις απο την μια εχι κορκοδιλο και απο την αλλή καρφί, φοβάμια μηπως γεφυρόνοντας επαφές κάψω καμια κλειδαρια.

Link to comment
Share on other sites

καμια φωτο ρε παιδιά απο κανενα που να τα εχει περασει στισ πισω πορτες πατέντα ρευμα απο την κλειδαργια ????

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται πατεντα. Παιρνει ρευμα απο το φις κανονικα οπως εμπρος.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

ενδιαφερομαι να τοποθετησω το σετ αυτο εχω το GOLF 5 GT SPORT 04/2008. και εχω 2 ερωτησεις:

 

1.Ειναι συμβατα με το αμαξι/εγκεφαλο πορτων?

2.Πρεπει να παραγγειλω καποιο σετ με διορθωση σφαλματων για το can-bus?

 

αν καποιος που το εχει τοποθετησει εχει και να προτεινει καποιο σετ θα με βολευε.

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παρτα, απλα καμια φορα μου εχει τυχει πλαφονιερα καμμενη (απο αντιπροσωπεια) οποτε με το ebay ειναι μπλεξιμο.

Κατα τ'αλλα αξιζει η αγορα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

ενδιαφερομαι να τοποθετησω το σετ αυτο εχω το GOLF 5 GT SPORT 04/2008. και εχω 2 ερωτησεις:

 

1.Ειναι συμβατα με το αμαξι/εγκεφαλο πορτων?

2.Πρεπει να παραγγειλω καποιο σετ με διορθωση σφαλματων για το can-bus?

 

αν καποιος που το εχει τοποθετησει εχει και να προτεινει καποιο σετ θα με βολευε.

 

ευχαριστω πολυ

κουμπονουνε οκ δεν υπαρχει προβλημα μονο να μην εχεις λαμπα LED !!

καμια φωτο παιδια απο τισ πισω πορτες, κανενασ οδηγος εγκαταστασης ? απο ποια καλωδια κλεβουμε ρευμα μιας και ο εγκεφαλος δεν τα υποστιρόζει !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.