Jump to content
roxy

Μπιπ Μπιπ Συνέχεια Από Την Ζώνη.....!

Recommended Posts

Σε Golf 5 ο θόρυβος από την ενεργοποίηση της ειδοποίησης για ζώνη, ενώ την φοράω μου έχει σπάσει τα νεύρα. Ιδίως τώρα με την ζέστη κάθε 500 μέτρα - μπιπ μπιπ.... Προφανώς, επειδή εχει τα χρονάκια του, εχουν κάπως λασκαρει οι υποδοχείς της ζώνης ???

Μπορώ να κάνω τίποτα άλλο? (εκτός από σπρευ που έριξα, μετά από συμβουλές και δεν έκανε τίποτα).

Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση φίλε μου κοιτα λιγακι κατω απο το καθυσμα τα καλωδια μην κοπικε κανενα, καθως επισης κατω απο το καθυσμα εχει ενα πλαστικο κουτι - καπακι ανοιξετο με το χερι και δες τα βισματα κιτρινο για ζονες μοβ για αεροσακους εαν ειναι κουμπομενα καλα

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αυτό πρέπει να βρεθεί κάποιος με vagcom.....

Όσο για κάτω απο κάθισμα θα κοιτάξω. Εχω βέβαια να πω ότι όταν ακούγεται ο θόρυβος σφίγγω την ζώνη και συνήθως σταματάει. Άρα τα βυσματα πρέπει να είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αυτό πρέπει να βρεθεί κάποιος με vagcom.....

Όσο για κάτω απο κάθισμα θα κοιτάξω. Εχω βέβαια να πω ότι όταν ακούγεται ο θόρυβος σφίγγω την ζώνη και συνήθως σταματάει. Άρα τα βυσματα πρέπει να είναι οκ

το ειχα παθει κ εγω απο τη σκονη δεν κανει καλη επαφη η απλη λυση ειναι να ριξεις λιγο w40 μεσα κ να το ''παιξεις'' λιγο μεσα εξω...(ακουστηκε καπως αυτο ε???) εμενα ετσι δουλεψε αλλα μετα απο καιρο το ξανα εκανε κ μετα πηγα στην αλλη λυση που ειναι να πας στο συνεργειο κ να το απενεργοποιησεις εκει αφου δεν εχεις vagcom η σε κα[ποια συναντηση!

Edited by Συριωτης Νικος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα σε μηχανικό, σε 3 λεπτά το απενεργοποίησε (κάτω από το κάθισμα του οδηγού η επέμβαση)  και πάπαλα το μπι μπι μπι....

Στο ανάμεσα χάλασε και ο γρύλος της πόρτας και του συνοδηγού.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήγα σε μηχανικό, σε 3 λεπτά το απενεργοποίησε (κάτω από το κάθισμα του οδηγού η επέμβαση)  και πάπαλα το μπι μπι μπι....

Στο ανάμεσα χάλασε και ο γρύλος της πόρτας και του συνοδηγού.

μην μου πεις οτι σου εβαλε την κλασικη αντισταση που εβαζαν παλια οταν αλλαζαν τα κλασικα καθισματα σε bucket...ελπιζω να μην εχεις θεμα με τον πλαινο αεροσακο του καθισματος αν και εχουν ξεχωριστα βυσματα..καλυτερα να το εκανες μεσω vagcom γτ αυτο τωρα μπορει να σου εμφανιστει και στου συνοδηγου λογω σκονης.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Έχω πάρει τηλέφωνο σε 4 συνεργεία VW-Audi και σε ένα που είναι γνωστή εταιρεία με προγράμματα. Έκαναν όλοι τους χαζούς ότι δεν ξέρουν και ότι δεν μπορεί να γίνει κλπ. Στην Karenta μου είπαν ότι γίνεται αλλά ότι είναι παράνομο. Κι εμείς τώρα πως θα βρούμε κάποιον να αναλαμβάνει??

 

Υ.Γ. Το vagcom και το καλωδιο από που μπορώ να τα προμηθευτώ να μην έχω αναγκη κανέναν και για αργότερα?

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Έχω πάρει τηλέφωνο σε 4 συνεργεία VW-Audi και σε ένα που είναι γνωστή εταιρεία με προγράμματα. Έκαναν όλοι τους χαζούς ότι δεν ξέρουν και ότι δεν μπορεί να γίνει κλπ. Στην Karenta μου είπαν ότι γίνεται αλλά ότι είναι παράνομο. Κι εμείς τώρα πως θα βρούμε κάποιον να αναλαμβάνει??

 

Υ.Γ. Το vagcom και το καλωδιο από που μπορώ να τα προμηθευτώ να μην έχω αναγκη κανέναν και για αργότερα?

εγω στο Μαμμο το εκανα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Κοντά σε σένα στην παλληνη είναι αυτός? Μου πέφτει λίγο μακριά να έρθω εκει πάνω μόνο γι'αυτόν τον λόγο.. Στοιχεία επικοινωνίας έχεις να μου δώσεις? Ίσως το συνδιάσω με κανένα service αν είναι στο άμεσο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Κοντά σε σένα στην παλληνη είναι αυτός? Μου πέφτει λίγο μακριά να έρθω εκει πάνω μόνο γι'αυτόν τον λόγο.. Στοιχεία επικοινωνίας έχεις να μου δώσεις? Ίσως το συνδιάσω με κανένα service αν είναι στο άμεσο μέλλον...

δεν παω πια εκει εγω αλλα εδω θα ενημερωθεις και για τα δρωμενα

https://www.facebook.com/AutoTechnicaRacing

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιούμε με vag com, την ειδοποιηση της ζωνης οδηγού ; για πειτε...

Select

Instrument cluster

Coding

Αφαιρεις -2 στην τιμη που βλεπεις

Do it

Εισαι ετοιμος

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.