Jump to content
Συριωτης Νικος

Σερβις Ηλιοροφης Ποτε Κ Που?

Recommended Posts

Παιδες εχει κανει κανενας σερβις στην ηλιοροφη?εδω κ κανα μηνα οταν ειναι ανοιχτη προς τα πανω στις λακουβες κοπαναει.να πω πως στο 80% των 105000 χλμ ειναι παντα ανοιχτη ετσι και προχτες την ανοιξα προς τα μεσα κ οταν πηγα να την κλεισω χρειαστηκαν 5 προσπαθειες.μετα βεβαια ανοιγε κ εκλεινε κανονικα.αν ναι που κανατε σερβις τι περιλαμβανει κ ποσο κοστιζει?τα γρασα του φαινονται ακομα σε πολλη καλη κατασταση αλλα μαλλον τα ελατηρια εχουν καταπονηθει.τι κανουμε λοιπον??

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω, μονο αντιπροσωπια για τετοιου ιδους δουλειες

κ εγω προς τα κει σκεφτομουν...απο λεφτα ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

κ εγω προς τα κει σκεφτομουν...απο λεφτα ξερουμε?

αν δεν το εχει κανει καποιος εδω μεσα πηγαινε σε μια αντιπροσωπια και ρωτα. μη σε γδαρουν κι ολας.

Link to comment
Share on other sites

το  προβλημα σου  δεν  ειναι  στη  συντηρηση  τησ  οροφησ  κατι  θα  εχει  φυγη  απο  μεσα  η  εχει  ξεκουμποση η εχει  σπαση  ετση  ωποσ  το  περηγραφησ. πρεπει  να βγη  το  τζαμι  τησ  οροφησ  και  να  ελεχθη τι  συμβενη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια μερα η οροφή στα 45000 χωρίς λογο εκει π την άνοιξα ακουστηκε ενας θόρυβος σαν να μπλοκαρει κατι μεσα και ακινητοποιηθηκε. Την εκλεισα με force control οπως λεει να το κανεις στο βιβλιο με το κουμπι πατημενο και απο τοτε δν ανοιγει προς τα πισω μονο στην λειτουργιαε κλίση. Δεν το εχω ψαξει απο τότε πιστευοντας οτι θα ειναι υψηλο το κόστος και δεν θελω να βγαζω και ταπετσαρίες. Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρόμοιο μηπως ειναι κατι απλο; με ντιζα ειναι μεσα ;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια μερα η οροφή στα 45000 χωρίς λογο εκει π την άνοιξα ακουστηκε ενας θόρυβος σαν να μπλοκαρει κατι μεσα και ακινητοποιηθηκε. Την εκλεισα με force control οπως λεει να το κανεις στο βιβλιο με το κουμπι πατημενο και απο τοτε δν ανοιγει προς τα πισω μονο στην λειτουργιαε κλίση. Δεν το εχω ψαξει απο τότε πιστευοντας οτι θα ειναι υψηλο το κόστος και δεν θελω να βγαζω και ταπετσαρίες. Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρόμοιο μηπως ειναι κατι απλο; με ντιζα ειναι μεσα ;

με το κουμπι πατημενο??εμενα νδεν ειναι με κουμπι ειναι περιστροφικο..

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα το περιατροφικο. Αν σ κολησει το κρατας παρατεταμενα σε μια θεση για να κλεισει σε περίπτωση π μπλοκαρει π.χ. απο καποιο εμπόδιο. Αν σ κολησει ενερφοποιειται αυτοματα μηχανισμος π την ανοίγει τερμα πισω λαι μετα δν κλεινει. Για αποφυγη ατυχηματος. Θα το δεις ατο βιβλιο του.

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα το περιατροφικο. Αν σ κολησει το κρατας παρατεταμενα σε μια θεση για να κλεισει σε περίπτωση π μπλοκαρει π.χ. απο καποιο εμπόδιο. Αν σ κολησει ενερφοποιειται αυτοματα μηχανισμος π την ανοίγει τερμα πισω λαι μετα δν κλεινει. Για αποφυγη ατυχηματος. Θα το δεις ατο βιβλιο του.

εμενα εκανε να κλεισει εφτανε μεχρι ενα σημειο κ μετα γυριζε πισω στο τελος εκανε ενα κλακ σαν να ''εσπασε'' κατι κ εκλεισε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.