Jump to content
karlos

Golf - Επιλογη Ελαστικου 225/45/17 [ Michelin, Goodyear, Toyo, Pirelli, Dunlop, Bridgestone, Vredestein]

Recommended Posts

Έχω βάλει το sport pilot 4 225/45-17 XL 94W καλό λάστιχο με ενισχυμένα πλαινά. Γνωστός με το assymetric  έχει σε λακούβες 3 κλαταρίσματα= 3 αλλαγές.

Edited by kosaitis
Link to comment
Share on other sites

Παω το απογευμα για τετραδα Assymetric 3. Θα ηθελα να περιμενω και αλλο για να δω την 4η γενια P Zero και τις εντυπωσεις απο το PS4, αλλα η κατασταση των ελλαστικων μετα απο ελεγχο ειναι απαγορευτικη εν οψη ταξιδιων λογω διακοπων (σκισιματα στο εσωτερικο πλαϊνο). Κλεινω υπερ Goodyear λογω ικανοποιησης με το AS2 και καλυτερης τιμης απο τον ανταγωνισμο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

φορέθηκαν τα dunlop πρώτες εντυπώσεις θετικές θα επιστρέψω με περισσότερες πληροφορίες μετά από κάποια χιλιόμετρα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια προς γνώστες όπως έγραψα στο προηγούμενο ποστ άλλαξα λάστιχα. αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι δεν είναι αυτα που ειχα ζητήσει τα dunlop sportmaxx RT2 αλλά τα dunlop sportmaxx TT τα καινούρια πήγα απο εκει και μόλις τα ειδε μου ειπε ότι εγινε απο λάθος του υπαλλήλου και των πιστευω για και στη εγγύηση που μου εδωσε έχει γραψει τα dunlop sportmaxx RT2 οπότε και θα γινει η αλλαγη σε αυτά που ειχα ζητήσει. αυτό που μου είπε και μάλλόν εχει ειναι ότι ειναι τα dunlop sportmaxx TT τα νέα γιατί το συγκεκριμενο  πελμα δεν το βρίσκω πουθενα στο internet.

έχει καποιος γνώση των συγκεκριμένων ελαστικών να ξέρω μήπως ειναι καλύτερα από dunlop sportmaxx RT2 οπότε και δεν προχωρήσω στην  αλλαγη

βαζω και φωτο απο το πελμα να το δειτε

 

IMG_20170304_155601.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2017 at 9:41 ΜΜ, gtse said:

παιδιά μια βοήθεια προς γνώστες όπως έγραψα στο προηγούμενο ποστ άλλαξα λάστιχα. αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι ότι δεν είναι αυτα που ειχα ζητήσει τα dunlop sportmaxx RT2 αλλά τα dunlop sportmaxx TT τα καινούρια πήγα απο εκει και μόλις τα ειδε μου ειπε ότι εγινε απο λάθος του υπαλλήλου και των πιστευω για και στη εγγύηση που μου εδωσε έχει γραψει τα dunlop sportmaxx RT2 οπότε και θα γινει η αλλαγη σε αυτά που ειχα ζητήσει. αυτό που μου είπε και μάλλόν εχει ειναι ότι ειναι τα dunlop sportmaxx TT τα νέα γιατί το συγκεκριμενο  πελμα δεν το βρίσκω πουθενα στο internet.

έχει καποιος γνώση των συγκεκριμένων ελαστικών να ξέρω μήπως ειναι καλύτερα από dunlop sportmaxx RT2 οπότε και δεν προχωρήσω στην  αλλαγη

βαζω και φωτο απο το πελμα να το δειτε

 

IMG_20170304_155601.jpg

Φορέθηκαν τα σωστά τώρα dunlop sp sport maxx rt2 με dot 0714

 

IMG_20170314_185957.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν , gtse said:

Φορέθηκαν τα σωστά τώρα dunlop sp sport maxx rt2 με dot 0714

 

IMG_20170314_185957.jpg

dot 0714 ??? Δηλαδή 3+ χρόνια στο ράφι. Το πολύ σε ένα χρόνο θα έχουν γίνει "ξύλινα" και δεν θα κρατάνε καθόλου. 

Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν , Vassilis63 said:

dot 0714 ??? Δηλαδή 3+ χρόνια στο ράφι. Το πολύ σε ένα χρόνο θα έχουν γίνει "ξύλινα" και δεν θα κρατάνε καθόλου. 

Και που στο καλό βρέθηκαν τόσο παλιά λάστιχα,

σε τόσο κινήσιμη διάσταση ? :devil:

 

Εκτός και είναι dot_0717

Edited by Koumparos
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λάθος θα έγραψε, αλλά και 3 χρονών στο ράφι να είναι δε παίζει και τίποτα, έχω βάλει κάνα 2 φορές στοκ λάστιχα χωρίς να έχω θέμα, εις γνώση μου μπήκανε και σε πολύ χαμηλότερη τιμή λόγω παλαιότητάς.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Koumparos said:

Και που στο καλό βρέθηκαν τόσο παλιά λάστιχα,

σε τόσο κινήσιμη διάσταση ? :devil:

 

Εκτός και είναι dot_0717

0417 ηθελα να γράψω ο δαίμων του τυπογραφείου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μετά από 2500Κ μόνο θετικές εντυπώσεις έχω από τα dunlop sport maxx rt2 πολύ καλό κράτημα σε στροφιλίκια, πολύ καλή πληροφόρηση, άμεση απόκριση, χαμηλό θόρυβος κύλισης. Ένα αρνητικό που έχω εντοπίσει είναι ότι εντός πόλης θέλουν λίγο περισσότερο χρόνο για να ζεσταθούν από ότι είχα συνηθίσει αλλά φόραγα και μικρότερη διάσταση.

Σε βροχή έντονη δεν έχω πέσει αλλά σε ψιλόβροχο που δημιουργεί τα περισσότερα προβλήματα δεν είχα κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και στη βροχη!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Giorgio σε 225/45/17 δεν ξερω :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στα P ZERO NERO ΚΑΙ DUNLOP SPORT MAX RT 2,διαστάσεις 225/45/17 τώρα έχω Conti SC 5
Γιατί δεν κοιτάς Continental sportcontact 6 που δεν έχουν καμία σχέση με τα 5 και έχουν βγει πρώτα σε πολλά τεστ;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στα P ZERO NERO ΚΑΙ DUNLOP SPORT MAX RT 2,διαστάσεις 225/45/17 τώρα έχω Conti SC 5

 

Προτείνω Pzero αν και δεν το έχω φορέσει σε 17. Σε 18 πολύ ευχαριστημένος

Θα ενθουσιαστείς με την αλλαγή στο τιμόνι

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς Continental sportcontact 6 που δεν έχουν καμία σχέση με τα 5 και έχουν βγει πρώτα σε πολλά τεστ;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Πως είναι τα πλαϊνά τους; Αν εξακολουθούν και είναι μαλακα η αίσθηση στο τιμόνι είναι απαράδεκτη. Ενώ το λάστιχο είναι όντως καλό χάνει παρά πολύ από αυτή την ιδιότητα του


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , cjgeorgio said:

Γιατί δεν κοιτάς Continental sportcontact 6 που δεν έχουν καμία σχέση με τα 5 και έχουν βγει πρώτα σε πολλά τεστ;

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τώρα υπάρχουν premium contact 6,είναι τα ίδια;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα στα P ZERO NERO ΚΑΙ DUNLOP SPORT MAX RT 2,διαστάσεις 225/45/17 τώρα έχω Conti SC 5
Τα p zero σκέτα φοράω κι εγώ σε 225-45/17 και είμαι πολύ ευχάριστημένος. Όπως σου έγραψε κ άλλο μέλος πιο πάνω θα ευχαριστηθεις πολύ το τιμόνι. Για τα Nero δεν έχω άποψη αλλά δεν έχω ακούσει κ τα καλύτερα.

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



Πως είναι τα πλαϊνά τους; Αν εξακολουθούν και είναι μαλακα η αίσθηση στο τιμόνι είναι απαράδεκτη. Ενώ το λάστιχο είναι όντως καλό χάνει παρά πολύ από αυτή την ιδιότητα του


Sent from my iPhone using Tapatalk
245/40/19 έχω.
Είναι μαλακά τα πλαϊνά τους και είναι πολύ άνετα δεν κάνουν θόρυβο σαν λάστιχα και έχουν πολύ καλό κράτημα σε μεγάλες ταχύτητες. Το κυκλοφορώ Γερμανία που η άσφαλτος εδώ είναι κάποια επίπεδα πιο καλή από Ελλάδα.
Για εμένα που ήθελα άμεση ασφάλεια στο βρεγμένο και να αντέχει στης υψηλές ταχύτητες κατέληξα σε αυτό. Όχι ότι και τα άλλα λάστιχα απο της άλλες εταιρίες δεν είναι καλά. Αλλά το συγκεκριμένο στο σύνολο δοκιμασιών έχει βγει πρώτο για αυτό και το επέλεξα. Στο αμάξι μου έκατσε μια χαρά.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα υπάρχουν premium contact 6,είναι τα ίδια;
Τα premium είναι πιο άνετα τα sportcontact πιο σπορ. Ανάλογα τι αμάξι έχεις παίρνεις και τα ανάλογα.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμάξια 200.000€ εδώ Γερμανία Sportcontact 6 έχουν πάνω η P Zero

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.