Jump to content
akiss

Intercooler Σε Golf5 Gt

Recommended Posts

Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση στους φιλους. Ισχυει οτι μπορουμε να βαλουμε το intercooler απο S3(δεν γνωριζω απο ποιο  S3.Ομως εχω δει οτι φοραει BEHR) στο αυτοκινητο μας για καλητερη Ψυξη?

Αν ναι αξιζει η διαδικασια για τα 170 αλογα που προσφερει το οχημα μας?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις θα βρεις και αλλα θέματα !
Ναι ισχυει οτι μπορεις να βαλεις intercooler απο Audi S3(το μοντελο ειναι το 8 P απο το 2009 δηλαδη),
Αν σκοπεύεις να το βελτιώσεις ειναι MUST το intercooler , αλλα και σε μαμα αυτοκίνητο αν εισαι καύτης θα το βοηθήσεις

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις θα βρεις και αλλα θέματα !

Ναι ισχυει οτι μπορεις να βαλεις intercooler απο Audi S3(το μοντελο ειναι το 8 P απο το 2009 δηλαδη),

Αν σκοπεύεις να το βελτιώσεις ειναι MUST το intercooler , αλλα και σε μαμα αυτοκίνητο αν εισαι καύτης θα το βοηθήσεις

Μάλιστα. Αααα το μοντέλο 8 p είναι εως 2009? Η απο 2009 και μετα? Γνωρίζω οτι ειναι απαραίτητο απλα το βρήκα μεταχειρισμενο σε καλη τιμη και το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Αααα το μοντέλο 8 p είναι εως 2009? Η απο 2009 και μετα? Γνωρίζω οτι ειναι απαραίτητο απλα το βρήκα μεταχειρισμενο σε καλη τιμη και το σκέφτομαι

απο το 2009 εως το 2013 . Μετα το 2010 αλλαξε κωδικο το intercooler και εβγαινε με πλαστικα ακρα οπως και στο Golf R και στο TT-S , ειναι πιο φτηνο αυτα με τα πλαστικα ακρα και ισως πιο ροικο .

Οι περισσοτεροι βαζουν αυτο με τα μεταλλικα ακρα .

Ποσο το βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειδα εγω με μεταλλικά ακρα ενα 60 euro

Μπα αποκλειεται 60 ευρω Intercooler απο S3 .. ή κατεστραμενο ειναι ή ειναι το μαμα που φοραμε στο 14αρι ή δεν ξερω ..

320 εχει καινουργιο του S3 180-200 ειναι καλες τιμες για μεταχειρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειδα εγω με μεταλλικά ακρα ενα 60 euro

Δεν υπαρχει αυτο που λες. Ή δεν ειναι του s3 ή αναφέρεσαι σε χάρτινο intercooler. Mε 60 γιούρια δεν παίρνεις ουτε φωτογραφία του.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το γνωρίζω. Γι αυτο και ρωταω. Οποτε μας ενδιαφέρει μονο απο το μοντέλο που προανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum!Θα ηθελα να ρωτησω αν το intercooler της Forge για Ιbiza FR 1.4 TSI μπαινει σε Golf V 1.4 TSI?

Βρηκα να το αγορασω μεταχειρισμενο αλλα δεν ειμαι 100% αν ταιριαζει στο Golf μου!Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ποσο το βρηκες;

χωράει σιγουρα μιας και το MK5 εχει πολυ χωρο μπροστα πολυ μεγαλυτερο απο αυτον του Ibiza/polo

οι σωληνωσεις δεν ξερω αν ταιριάζουν στην διαδρομή.

γιατι δεν πας στην καλυτερη και ποιο value for money τοποθετιση ενως S3 intercooler

Edited by panos_bklks
Link to comment
Share on other sites

Να μην βαλεις αυτο που βρηκες αλλα του s3 το οποιο μπαινει αψογα στο υπαρχον μηχανοστασιο χωρις μετατροπες.

Και φυσικα παρεχει επαρκη αποδοση.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα συγχωνεύτηκαν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζουμε ποσα αλογα εχει παρoχη το μαμα ιντερκοολερ σε Golf 5 GT  tsi 1.4 me ta 170???

Για νορμαλ 1ο στάδιο επαρκεί.
Οχι 35αρες έξω και γκάζια
Οχι καυτης οδηγος
Οχι συνεχόμενα ανοίγματα

Το intercooler είναι ίδιας παροχής με των Golf gti- Leon Cupra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις να μου στειλει καποιο link απο κανενα μεταχειρισμενο σε p.m?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , σκεφτομουν και εγω να αλλάξω το υπάρχον stock intercooler στο polo gti 6R με ένα aftermarket rtmg Κλπ που βγαινουν ετοιμα και κουμπώνουν κατευθείαν στην θέση του μαμά.
Το ερώτημα μου ειναι το εξής : θα υπάρχει turbo lag απο κει και έπειτα ? Δεν μπορώ να βρω κάποια σαφή απάντηση σε αυτο το ερώτημα..

Το αμάξι προς το παρόν ειναι στοκ , στο μέλλον μπορει να μπει ενα πρόγραμμα αλλά ως εκεί μιας και δεν με ενδιαφέρουν τρελά πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.