Jump to content
eagle200

Μου Σβηνει Σε Ανυποψιαστο Χρονο.βοηθειαααα

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλα τα μέλη.Το πρόβλημά μου είναι αρκετά σοβαρό και είναι το εξής.Πριν από 2 χρόνια απέκτησα το polo 9n 1.4 16v του 2005.Στην αρχή όλα καλά.Στην συνέχεια όμως στα καλά καθούμενα άρχιζε να μου σβήνει όμως να παίρνει με την πρώτη εμπρός.Το έκανε μια το έκανα δυο και γενικά το έχει κάνει πολλές φορές και είναι αρκετά επικύνδυνο!!!Μου έχει σβήσει ακόμα και με 140 χιλιόμετρα!!!Γενικα μου το κάνει σε ανυποψίαστο χρόνο..Το πήγα παντού!!Το πήγα στην carenta μου είπαν δεν βρίσκουμε την ζημιά προληπτικα να αλλάξουμε έναν δότη....μου πήραν και λεφτά για την εργασία....Το πήγα σε δικό μου μηχανικό τίποτα....Εχω απελπιστεί και δεν μπορώ καν πάρω άλλο αυτοκίνητο γιατί δεν μπορώ να το δώσω το αμάξι με ένα τέτοιο σοβαρό πρόβλημα..ΠΑΙΔΙΑ SOS ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????ΤΟ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ????????ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Το περιέργο με τα τσακάλια της αντιπροσωπείας θα ήταν να βρισκαν τι ήταν.

 

Καταρχάς ηρεμησε,οτι και να ειναι είναι κατι που διορθώνεται και θα βρεθεί,κατα δεύτερον,δεν φταίει η γερμανική τεχνολογία αν ενα αμάξι 10 χρόνων βγάλει το οτιδήποτε που είναι δύσκολο να ανιχνευτεί απο τον καθε μάστορα.

 

Ο θείος μου είχε ενα παρόμοιο προβλημα σε Golf 4 το οποιό του είχαν βάλει μόνοι τους A/C χωρίς να το έχει απο την μανα του,με αποτέλεσμα το αμάξι να σβήνει στα καλα καθουμενα.

 

Το συνδέσαν σε vag com,βγάζει τίποτα?

 

Μου μυριζει αντλια βενζινης,ζητησε να στην μετρησουν.

Link to comment
Share on other sites

αν σβηνει με ταχυτητα μεσα να κοιταξεις το συστημα καυσιμου την καλωδιωση τις φυσες ακομα κ την καθαροτητα της γραμμης καυσιμου πχ φιλτρο και αντλια μηπως εχουν πιασει λασπη.αν σβηνει οταν ειναι νεκρο και παραμενει αναμενο καντραν φωτα κλπ κ σβηνει μονο το μοτερ κοιτα τι μπορει να παιζει με το δυναμο η την καλωδιωση του.

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο τα προβληματα που μπορει να τυχει να το βρεις στο λεπτο ή να σε ταλαιπωρησουν παρα πολυ.

Το σιγουρο ειναι οτι ΟΛΑ τα προβληματα βρισκονται,οποτε μην απογοητευεσαι.

 

Ελεγξε αυτα που σου ειπαν τα παιδια πιο πανω,ελεγξε αισθητηρα στροφαλου,δυναμο,μπαταριες,γειωσεις κτλ κτλ.

Εχει πολυ πραμα να ψαχτει ομως.

 

Αποψη μου,πηγαινε σε καλο μηχανικο και ηλεκτρολογο και ελπιζω να ξεμπερδεψεις συντομα.

Link to comment
Share on other sites

όπως ακούγεται είναι η ρεύματα ή τροφοδοσία.Αν ήταν η τρόμπα βενζίνης συνήθως δεν σε αφήνει απλά δεν παίρνει εύκολα μπρός μιας και δεν επαρκεί για να στείλει πίεση στο κύκλωμα τροφοδοσίας.Βέβαια μπορείς να πας σε μάστορα και να δεις σε 5λεπτά αν φταίει η τρόμπα η όχι συνδέοντας ένα πιεσόμετρο.Η πίεση πρέπει να ναι 3 bar και δεν πρέπει να πέφτει γρήγορα από τα κύκλωμα,δηλαδή να στραγγίζει.Επίσης τσέκαρε τα ρεύματα από μπουζί(μιας κ ένα λάθος μπουζί μπορεί να κάνει μεγάλη ζημιά) μέχρι πολλαπλασιαστές κτλ.

Σύνδεσε το και σε ένα καλό διαγνωστικό να δεις τις ενδείξεις του κινητήρα

Εύχομαι να το βρεις σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κοιτας immobilizer;Γιατι εμενα ηταν να μας αφησει χρονους και με αφηνε στα καλα καθουμενα οπουδηποτε!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια!η αληθεια ειναι οτι σε ηλεκτρολογο δεν εχω παει ακομα ομως αυτη τν εβδομαδα θα τον επισκεπτω...ευχομαι να βρεθει το προβλημα γιατι το αγαπαω πολυ το  αμαξακι μου και θελω να το κρατησω!!!θας σας ενημερωσω για το προβλημα εαν βρεθει!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.