Jump to content
stelioszar golf iv 20v

Ξαφνικό Νέκρωμα Γκαζιού Και Σβήσιμο Σε Mk4 Gti

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα golf mk4 Gti 1.8t 20v 150hp ντιζάτο και τώρα τελευταία έχω πρόβλημα σταματάω στο φανάρι και μόλις πάω να ξεκινήσω το αμάξι σβήνει και δεν παίρνει μετά μπροστά. Αν το αφήσω για λίγο και πατήσω το γκάζι όταν το βάζω μπροστά παίρνει. Επίσης έχει δύο μέρες που ενώ οδηγώ κανονικά πατάω γκάζι και είναι σαν να είναι νεκρό το γκάζι σαν να μην με αφήνει το αμάξι να πατήσω γκάζι αν το αφήσω και μετά το ξανά πατήσω έχει δύναμη κανονικά. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Έχω καθαρίσει τη πεταλούδα γκαζιού τον αισθητήρα πάνω στη πεταλούδα τον αισθητήρα maf έβαλα καινούργιο μεταλλικό καταλύτη. Έχει γίνει ανακατασκευή μοτέρ πριν από 6.000 χλμ. Έχετε καμιά ιδέα τι να κάνω? Επίσης αν ξέρετε κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να πουλάει κολάρα σιλικόνης για intercooler. Συγνώμη για το πρήξιμο και ευχαριστώ για όποια βοήθεια δώσετε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.