Jump to content
mk3

Golf Mk3 1.6 Προτάσεις Βελτίωσης

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.. Έχω ένα golf mk3 1600 και θα ήθελα να κάνω κάτι βελτιωσούλες. Θα ήθελα την βοήθεια σας όμως γιατί στο κομμάτι αυτό είμαι πίσω :) Αυτό που έχω παρατηρήσει, είναι ότι υπάρχει μια αδυναμία χαμηλά όπως επίσης και στην πέμπτη ταχύτητα όπου το αμάξι στην κυριολεξία κρεμάει. Πατάς γκάζι με 5η δλδ και ανεβάζει απίστευτα αργά.. Σε πρώτη φάση αυτά. Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να φοράς κινητήρα της σειράς ΑΕ οπότε δεν θα δεις και πολλά με ένα πρώτο στάδιο.Μπορεί να ναι σκυλιά όσον αφορά την αξιοπιστία τους αλλά δεν παίρνουν εύκολα άλογα.Καλύτερα μάζεψε χρήματα κ βάλε ένα άλλο μοτέρ

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ, μάλιστα.. Τι μοτέρ προτείνεις και για τι κόστος περίπου μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ένα 20VT μπορείς να το βρείς σε καλή τιμή φούλ τροπέτο με σασμαν κ τα συναφή πιστεύω 2-3χιλιάρικα,δεν ξέρω ακριβώς τιμές!

Βέβαια εσύ είσαι κ Κύπρο οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει εκεί με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά και τι σε συμφέρει να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Με τα ίδια λεφτά παίρνει έτοιμο 18άρι ibiza mk2 f/l ή Α3 8L ... και θα έχει πουλήσει και το mk3 ένα - ενάμιση χιλιάρικο. Οπότε με τα μισά σχεδόν λεφτά θα έχει 20vt σε ένα κλικ πιο νέο αυτοκίνητο.

 

Βέβαια αν έχεις παλαβομάρα όπως είχα εγώ κάποτε με το 3άρι....δική σου είναι η τσέπη. Και αυτό που σου είπαν τα παιδιά μπορείς να κάνεις, και 2λιτρο βάζεις από GTI, και VR6 το κάνεις, ότι γουστάρεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θα δινα τόσα για ένα αμάξι που πιάνει δε πιάνει τα 1000€. Συμφωνώ και εγώ με τον φίλο πιο πάνω που λέει ότι με τόσα λεφτά βρίσκεις κάτι έτοιμο.. Το λέω αυτό πάντα με βάση τα δικά μου πιστεύω και θέλω, μην παρεξηγηθώ :) Ευχαριστώ πάντως για την ως τώρα βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού δεν θα αλλάξω τελικά μοτέρ, σκέφτομαι να αλλάξω κάτι στον ήχο του ήδη υπάρχοντος μοτέρ :diablo:  Λέω (διορθώστε με αν λέω κάτι λάθος) να βάλω κανένα φίλτρο και καμιά εξατμισούλα.. Τι λέτε; :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Με μια χοάνη και ένα ελεύθερο τελικό θα έχεις μπόλικη βαβούρα στο mk3.  Έχω και ένα τελικό που είχα πάρει για το δικό μου τότε και είναι ολοκαίνουργιο. Θα στο έδινα σε πολυ καλη τιμή αν ήθελες να κανεις και την δοκιμή σου χωρίς να σκασεις καμιά κατοστάρα,  αλλά είσαι μακριά :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω με χοάνη.. Απλά γενικά να τονίσω ότι δε με ενδιαφέρει να το κάνω να ακούγεται σαν κάτι καγκουρίστικα 106 rallye, απλά να έχει έναν ελαφρύ μπάσο πιο γεμάτο ήχο. Πείτε με ιδιότροπο δεν θα σας παρεξηγήσω :p

 

Όσο για την χοάνη, προς ποια εταιρεία να στραφώ και για τι κόστος περίπου μιλάμε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με μια χοάνη και ένα ελεύθερο τελικό θα έχεις μπόλικη βαβούρα στο mk3.  Έχω και ένα τελικό που είχα πάρει για το δικό μου τότε και είναι ολοκαίνουργιο. Θα στο έδινα σε πολυ καλη τιμή αν ήθελες να κανεις και την δοκιμή σου χωρίς να σκασεις καμιά κατοστάρα,  αλλά είσαι μακριά :sorry:

Grouper αν το τελικό το έχεις ακόμα κ είναι με μονή μπούκα θα με ενδιέφερε,αν θέλεις περιέγραψέ το μου λίγο,έχω ΜΚ3 GT 1.6,ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.