Jump to content
Sna

Golf 5 1.4 Tsi / Fsi- Υποψήφιος Αγοραστής [Μεταχειρισμένα - Προβληματισμοί - Απόψεις]

Recommended Posts

Οντως ισχυει αυτο.

Οσο ναναι οταν το αμαξι ειναι τοσων ετων μερικα μικρο χτυπηματακια ισως να εχει φυσιολογικα ειναι.

Το θεμα ειναι να ειναι καλοσυντηρημενο και πληρως λειτουργικο στα ακριβα του μερη.

Τι να το κανεις πχ. Να ειναι εξωτερικα κουκλα και να δεις service book με long life ανα 30.000 λαδια.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το ειδα σημερα...φοραει ολο το μποντικιτ του gti

Μεσα ειναι πολυ καλο χωρις φθορες...εξωτερικα εχει αλλαγμενο εμπρος δεξι φτερο και ξαναβαμενη

πορτα οδηγου και φοραει και εξατμιση( τελικο).οι ταχυτητες κουμπωναν πολυ γλυκα και απο τον κινητηρα δεν ακουγονταν υποπτοι ηχοι( πχ χαλασμενη καδενα).Ομως δεν εχει βιβλιο σερβις..η τιμη ειναι 4600 με 135.000χλμ και ειναι απο κατασχεση.

Edited by polodi
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καινουργιο κολπο με το βιβλιο σερβις εχει παρει διαστασεις μεγαλες ..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχει βιβλίο σέρβις είναι πολύ ύποπτο. Θα σου συνιστούσα να το αποφύγεις γιατί την έχω πατήσει έτσι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest kostasfilias

καλησπερα ενδιαφερομαι για αγορα μτχ golf TSI 140.θα ηθελα την γνωμη σας τι πρεπει να προσεξω και αν αξιζει τον κοπο.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

book service καθε ποτε αλλαζε λαδια και φιλτρο βενζινης και μπουζι, τι χρήστης ηταν , να παρεις συμπιεση απο το μοτερ, ελεγχος αν εχει διαροες ,διαγνωστικος ελεγχος και φυσικα ολα τα υπολοιπα που πρεπει να κανεις σε ενα μεταχειρισμενο αυτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

 

 

καλησπερα ενδιαφερομαι για αγορα μτχ golf TSI 140.θα ηθελα την γνωμη σας τι πρεπει να προσεξω και αν αξιζει τον κοπο.ευχαριστω

 

Διάβασε και μερικές υποενότητες μέσα στο Golf, να πάρεις μερικές πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα στο συγκεκριμενο αυτοκινητο μοντελο του 2006/2007. Πιστευω συνδιαζει ασφαλεια, δυναμη και αξιοπιστια αλλα εχω μερικες αποριες που επειτα απο πολυ ψαξιμο δεν εχω καταφερει να λυσω ωστε τελικα να προχωρησω στην αγορα του.

Κατ αρχην το golf απο οτι εχω καταλαβει βγαινει σε 3 εκδοσεις ( εκτως του ατμοσφαιρικου FSI ) οι οποιες ειναι η TSI 1.4 122ps , η TSI 1.4 140 ps και η GT η οποια απο οτι καταλαβα ειναι μια βελτιομενη εκδοση του TSI με τα 140ps που αποδιδει 170ps.

Οι τιμες τους ειναι πανω κατω ιδιες οποτε μπερδευομαι στην αξια του καθε οχηματος. Φαινομενικα το GT θα πρεπει να ειναι ακριβοτερο απο τα άλλα αλλά δεν συμβαινει αυτο.. Ή κατι παιζει ή απλα οι ιδιοκτητες με μικροτερες εκδοσεις ανεβαζουν την τιμη στα επιπεδα του GT για καποιον λογο. Αν καποιος ξερει τι παιζει να μου ξεδιαλυνει το τοπιο θα του ημουν υποχρεως.

Κατι τελευταιο. Αν καποιος εχει εμπειρια απο το συγκεκριμενο αυτοκινητο ή εχει ακουσει κατι καλο η κακο για αυτο και μπορει να το γραψει θα με βοηθουσε πολυ!

Συγγνωμη αν σας κουρασα με το μεγαλο post αλλα εχω μπερδευτει κ εγω :)

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις οπωσδήποτε golf πάρε το 140αρι, όχι το gt το 170αρι

Οσο για προβλήματα μπες στην αντίστοιχη ενότητα και διάβασε

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις μέσα στο forum τι έχει γραφτεί για τα προβλήματα κάθε μηχανής θα βγάλεις μόνος σου τα συμπεράσματά σου και τι πρέπει να ελέγξεις σε κάθε μοντέλο για να γλυτώσεις χρήματα μετά... Προσωπικά θα κοίταζα και το 1.6tdi αν δεν καιγόμουν για επιδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις οπωσδήποτε golf πάρε το 140αρι, όχι το gt το 170αρι

Οσο για προβλήματα μπες στην αντίστοιχη ενότητα και διάβασε

Το 140αρι για ποιο λογο το προτινεις αντι του GT?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην το GT βγαινει και σε 140 και σε 170 ιππους. Η διαφορα του gt 140 με το απλο tsi ειναι στο λουκ απλα. Οποτε αν θες gt πηγαινε στο 140 γιατι βγαζει λιγοτερα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το ψαξω και για το TSI απλα παιζουν και τα 2 στις ιδιες τιμες.

Αν καποιος εχει να προσθεσει κατι αλλο για το GT θα με διευκολυνε πολυ.

Edited by Meltzor
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην το GT βγαινει και σε 140 και σε 170 ιππους. Η διαφορα του gt 140 με το απλο tsi ειναι στο λουκ απλα. Οποτε αν θες gt πηγαινε στο 140 γιατι βγαζει λιγοτερα προβληματα.

Το gt εχει 170 ιππους.

Αυτο που λες ειναι η εκδοση gt sport που εβγαιναν τα 122 και 140 ιππων Golf v tsi.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το 140αρι με το 170αρι τα ιδια προβλήματα βγαζουν θα σου πρότεινα το 122αρι σαν ποιο απλη κατασκευη εκτος εαν θες να το πειραξεις για να ανεβασεις αλογα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το 140αρι με το 170αρι τα ιδια προβλήματα βγαζουν θα σου πρότεινα το 122αρι σαν ποιο απλη κατασκευη εκτος εαν θες να το πειραξεις για να ανεβασεις αλογα

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να το πειραξω μιας και μου εχει φυγει πια αυτη η τρελα. Ψαχνω για ενα αξιοπιστο αυτοκινητο που να μην σερνεται και να μην μου βγαζει την ψυχη σε ενα ταξιδι καθως σκοπευω να το κρατησω το λιγοτερο 4 χρονια ακομα. Μιας και οι τιμες στα μεταχειρισμενα TSI και GT ειναι πανω κατω οι ιδιες πιστευα οτι θα ηταν καλυτερα να ψαχτω για GT. Παντως τα περισσοτερα που εχω δει τα εχουν πιτσιρικαδες οποτε φοβαμαι μην τα εχουν σκισει στις κοντρες / κοφτες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να το πειραξω μιας και μου εχει φυγει πια αυτη η τρελα. Ψαχνω για ενα αξιοπιστο αυτοκινητο που να μην σερνεται και να μην μου βγαζει την ψυχη σε ενα ταξιδι καθως σκοπευω να το κρατησω το λιγοτερο 4 χρονια ακομα. Μιας και οι τιμες στα μεταχειρισμενα TSI και GT ειναι πανω κατω οι ιδιες πιστευα οτι θα ηταν καλυτερα να ψαχτω για GT. Παντως τα περισσοτερα που εχω δει τα εχουν πιτσιρικαδες οποτε φοβαμαι μην τα εχουν σκισει στις κοντρες / κοφτες..

Τοτε κοιτα για το 122αρι την εκδοση gt sport

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το tsi122 μια χαρά αξιόπιστο μου έχει βγεί και παράλληλα είναι και οικονομικό και κάθε άλλο παρά σέρνεται στο δρόμο. Αναξιόπιστες είναι οι αντιπροσωπείες της vw.

Link to comment
Share on other sites

Τότε ψαχνεις λάθος μάρκα...

 

Τι μάρκα προτείνεις τότε;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Οι απαντήσεις να είναι σχετικές με το θέμα παρακαλώ.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.