Jump to content
Jettakias

Οροφή ('ετοιμο)

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια !

 

Πρίν

 

ZZVxcTo.jpg

 

Sgpw9rK.jpg

 

Μετά

 

zRRdVIH.jpg

 

Px5hgXb.jpg

 

vt5W3V8.jpg

Edited by Jettakias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε να μη παιδευτεις καθολου πηγαινε σε ενα ταπετσιερη και φτιαξτο με σχετικα μικρο κοστος γυρω στα 100-120 ευρω.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε ... χμμ..εχω εναν φιλο θα μου το κανει αυτος και μου ζητησε να βρω βενζικολλα κατι για c4 μου ελεγε αλλα δεν θυμαμαι καλα δεν ειμαι σιγουρος....ενα 30αρι λεει θα με παρει ...

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι το υφασμα θα το αλλαξει και δεν θα βαλει το ιδιο επισης τα υφασματα για τον ουρανο ειναι ειδικα για να στρωνουν στις καμπυλες μου το ειπε ο ταπετσιερης που φτιαχνω το δικο μου οποτε ψαξτο με προσοχη για μη γινει καμια χειροτερη ζημια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα θα αλλαξει το υφασμα...το μονο που μου λειπει τωρα ειναι η βενζινοκολλα ...εχεις καμια ιδεα ? 

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν ξερει κανεις απο βενζινοκολλες αλλα ευλογα θα ρωτησω εγω...αυτος που θα την κανει τη δουλεια δε μπορει να σου πει τι να παρεις???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που την άλλαξα μόνος μου,προμηθεύτηκα τη βενζινόκολλα από το μαγαζί που αγόρασα την ταπετσαρία..θα την κοιτάξω αύριο και θα σου πω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Συριωτης Νικος δεν εχω μιλησει ακομα μαζι του ακομα για περισσοτερες λεπτομερειες διοτι δεν ειναι εδω το παιδι ακομα και ειπα να ψαχτω λιγο .... 8)

 

 

@nikolakis να σε καλα φιλε σε ευχαριστω θα περιμενω  :crazy:

Edited by Jettakias
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια οι βενζινοκολλες ειναι ολες ιδιες απλα οι ταπετσιερηδες εχουν πιστολι και κομφλερ και ριχνουν τη βενζινοκολλα με πιεση ετσι ωστε να γινεται τελειως υγρη και να μην αφηνει σπυρια στο υφασμα οποτε μην αγχωνεσεστε τι βενζινοκολλα να παρετε γιατι εχουν οι ταπετσιερηδες!!! οποιος ταπετσιερης σας ειπε να του πατε βενζινοκολλα να του πειτε να το κλεισει το μαγαζακι.

Υ.Γ. εχω ριξει βενζινοκολλα με πιστολι με 6 bar πιεση και αραιωνει περισσοτερο απο το νερο οποτε το υφασμα στρωνει και ποιο ευκολα απλα θελει προσοχη γτ λερωνεσαι παρα πολυ ευκολα.

Edited by stavros g
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Carmyfix 54. Την βρήκα απο ενα καταστήμα στην Θεσσαλονίκη αλλα σίγουρα θα βρείς και Αθήνα. Εξαιρετική θερμική αντοχή, ειναι πολύ αραιη από μόνη της ώστε να απλώνει με πινέλο και μετά απο 24 ωρες δεν ξεκολλάει με τίποτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την τσέκαρα.. Neostick 588 - Βενζινόκολλα Υψηλών Προδιαγραφών..(Μισό κιλό πάρε..όχι παραπάνω..Εγώ είχα πάρει 1 και το ένα
το είχα δώσει στο ξάδερφο μου μετά)..
Αν πάντως βρεις σε σπρέι, ακόμη καλύτερα (Εμένα είχε ο έμπορας - ταπετσέρης αλλά από χαζομάρα δεν πήρα) γιατί θα είναι
πολύ πιο εύκολη η διαδικασία να την "απλώσεις παντού" και δεν θα σου βγούνε και τα χέρια να την απλώσεις με το πινέλο..

Υ.Σ. Καθάρισε πολύ καλά τις παλιές κόλλες, κόβωντας ένα κομμάτι από την παλιά ταπετσαρία και "ξύνοντας" την κόλλα να φύγει..Αυτή
η διαδικασία τρώει αρκετή ώρα, αλλά αν την βγάλεις σωστά όλη την παλιά θα κάτσει καλύτερα η καινούρια..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@nikolakis σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε  :drinks:  :drinks:  ειναι και φθηνη απο'τι ειδα ...μια χαρα ! 

Edited by Jettakias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.