Jump to content
ali

Ειναι Καλος Οκινητηρας 1.6 Fsi

Recommended Posts

Αυτή  η  ερώτηση  προηγείται  της  απόκτησης. Τώρα  ότι  και  να  ακούσεις,  την  επιλογή  την  έκανες.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συνφωνω με τον Τάσο ! Αν σου αρεσει η ήρεμη κ λιμουζίνατη οδήγηση και κρατητήσεις κ τον μαμα καταλύτη που ειναι αθόρυβο ! Απλά θα το απολαύσεις !! Τον έχω εγω κ ειμαι πολυ ευχαριστημένος !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο φίλε. Τίμια επιλογή. Ανέβασε καμιά φωτογραφία να το χαρούμε κι εμείς.

Όσο για το μοτέρ, το γνωρίζω από το ΕΟS του κουμπάρου μου και είναι μια χαρά. Απροβλημάτιστο από το 2007 που το πήρε μέχρι σήμερα (περίπου 80.000 χλμ).

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ μια χαρά και ήσυχο αυτοκίνητο αν έχει και πολλά έξτρα τραβάει βλέμματα

Όσο για τον κινητήρα είναι καλός αλλά αν είσαι γκαζιαρης ο 1.6 είναι λίγο αργος

Στην οδήγηση είναι άνετο

Edited by passatfsi
Link to comment
Share on other sites

Σαν αμάξι το Passat είναι τίμιο αμάξι. Βέβαια εξαρτάται και σε τι κατάσταση είναι από τον ιδιοκτήτη του. Έχω δει Passat παραμελημένα αλλά και Passat που είναι σαν καινούργια. Καλό αμάξι για τα λεφτά του. Το μοτέρ οικονομικό και άνετο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι σχετικά αλλά τι βενζίνη έκαψες,με ποια τιμή και κάτω από ποιες συνθήκες??Καλύτερα να μας πεις πόσα λίτρα έκαψες.Εγώ χθες έκαψα 20 λίτρα βενζίνη σε 310 χλμ (πήγα Χαλικιδική και επέστρεψα).Στην επιστροφή ήμουν πλήρως φορτωμένος με έμψυχο υλικό και μπαγκάζια.Σημειωτέον ότι φοράω 17άρες ζάντες με λάστιχα 235 /45/ R 17.

Link to comment
Share on other sites

Καλός κινητήρας! Τον δουλεύω από το 2007, έχει κάνει 100.000χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα! Και από οικονομία τα πάει καλά. Εμένα έχει μικτή κατανάλωση 7.9 λίτρα με νορμάλ/ήπιο τρόπο οδήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με ερώτηση για τον συγκεκριμένο κινητήρα.. πόσο πιο θορυβώδης και τραχύς είναι από έναν TSI; Για να ακούσω γνώμες από όσους έχουν εμπειρία σε passat και από τους 2 κινητήρες... ;

 

Σημειώνω ότι έφτασα τα 150.000 χλμ και όλα καλά με το μοτέρ, δεν έχει ανοιχτεί και πειραχτεί τίποτε. Απλά θα το προτιμούσα λίγο πιο "ήσυχο" στις υψηλές στροφές..

Link to comment
Share on other sites

336.000 χιλιόμετρα έχει γράψει και δεν έχει βγάλει κιχ. Ούτε καδένα δεν έχει αλλάξει ακόμα. Ήρεμος, άνετος ξεκούραστος από τα τέλη του 2005 που το αγόρασα το passatακι μου.

Το μόνο που του έχω βάλει είναι ένα φίλτρο ελευθέρας από την k&n. Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.