Jump to content
sifis

Ενοχλητικός Ήχος

Recommended Posts

Εδώ και 1 μήνα περίπου μου κάνει ένα θόρυβο που προέρχεται από το ντουλαπάκι του συνοδηγού, ένα σαν τρρρρρρρρρ και αμέσως μετά κάνει άλλο ήχο σαν τακ τακ.Το θέμα είναι οτι μου το έκανε περιοδικά καθε 3 ή και παραπάνω ημέρες.Έχει τύχει σε κανένα αυτό?Επίσης τον ήχο που είπα τον κάνει με το που στρίβεις το κλειδί στο on και συνεχίζει

Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος προέρχεται κάτω απ το ντουλαπάκι όπου και βρίσκεται το μοτέρ της ανακύκλωσης του κλιματισμού.

Κόστος δεν γνωρίζω, καλύτερα πήγαινε σε συνεργείο και ρώτα, πάντως σίγουρα προέρχεται απ το μοτερ οπως ειπε κι ο electric doctor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

chrispant θα το πήγαινα συνεργείο όμως πρέπει την ημέρα που θα μου ξανακάνει τον ήχο να πάω αλλιώς δεν θα μου πει ο μάστορας ξαναφέρτο πάλι ΄ταν θα κάνει τον θόρυβο?

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις τον κλιματισμό και την την ανακύκλωση είμαι σίγουρος οτι θα στο κάνει τον θόρυβο, οπότε 99% θα τον κανει και στο συνεργείο.

Εφόσον ειναι καλός ο μάςτορας, θα καταλάβει τον θόρυβο οπότε δεν θ χεις πρόβλημα να μην τ αντιληφθει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήγα σήμερα σε ένα συνεργείο της γειτονιάς μου και μου είπε ο μάστορας ότι είναι όντως το κλαπέτο της ανακύκλωσης αέρα αλλα μου είπε οτι μόνο για εργασία θα πάρει 150 ευρώ γιατι θα ξειλώσει το ταμπλό λέει για να το αλλάξει +70 ιμμιτασιόν ή 170 ευρώ καινούργιο ή μόνο 150 να το επισκευάσει.μόλις το άκουσα έπαθα συγκοπή.σας φαίνεται λογική η τιμή.Και επίσης πρέπει αναγκαστηκά να ξηλωθεί το ταμπλό?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήγα σήμερα σε ένα συνεργείο της γειτονιάς μου και μου είπε ο μάστορας ότι είναι όντως το κλαπέτο της ανακύκλωσης αέρα αλλα μου είπε οτι μόνο για εργασία θα πάρει 150 ευρώ γιατι θα ξειλώσει το ταμπλό λέει για να το αλλάξει +70 ιμμιτασιόν ή 170 ευρώ καινούργιο ή μόνο 150 να το επισκευάσει.μόλις το άκουσα έπαθα συγκοπή.σας φαίνεται λογική η τιμή.Και επίσης πρέπει αναγκαστηκά να ξηλωθεί το ταμπλό?

Μάλλον έχουν πέσει αναδουλειές στο συγκεκριμένο συνεργείο!!!Να πάς σε έναν σοβαρό μάστορα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.