Jump to content
k_t_g

Κατάλογος Extras Για Golf Vii

Recommended Posts

Θυμάμαι κατά καιρούς να κυκλοφορούν κατάλογοι ΣΑΝ αυτόν http://goo.gl/2hZOUN που περιείχαν λίστα με τον extra εξοπλισμό του μοντέλου και το κόστος. Μάλιστα, ποτέ δεν τον ανακοίνωναν στο site της VW και οι αντιπροσωπείες του φυλούσαν ως κόρη οφθαλμού, λες και αν διέρρεε, θα κατέρρεε η παγκόσμια οικονομία. Έχει μήπως κανείς τον εν λόγω κατάλογο για τα extra του Golf VII; 

 

Σε κάθε περίπτωση, μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τη συνήθη extra που δίνουν οι αντιπροσωπείες για το BlueMotion; Τα χρεώνουν; Τα κάνουν - και καλά - δώρο για να προσελκύσουν αγοραστές; 

 

Ξέρετε πόσο κοστίζουν τα xenon φώτα;

Υπάρχουν κάποια "standard" extra που θα μου προτείνατε οπωσδήποτε να επιλέξω; 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις τη λίστα μπορείς απλα να πας σε καποια αντιπροσωπεια και να την ζητησεις. Αυτό που προτεινω εγω ειναι κατ αρχιν να παρεις highline εκδοση και μετα τα υπολοιπα ειναι θεμα του τι προτιμαει ο καθενας...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το Bluemotion δεν έχει εκδόσεις. Μία είναι μόνο και τα χαρακτηριστικά της είναι σχετικά κοντά στη Highline.

Link to comment
Share on other sites

Ο εξοπλισμός του Bluemotion είναι παρόμοιος με αυτό της Generation με επιπλέον έγχρωμη οθόνη στον πίνακα οργάνων, σπορ καθίσματα εμπρός και 15αρες έναντι των 16". Τα xenon είναι περίπου 1300€ για το "απλό" Golf, αλλά δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμα στο Bluemotion... Προσωπικά, εκτός από xenon, θα επέλεγα πολυλειτουργικό τιμόνι, προβολείς ομίχλης και το Composition Media!

Link to comment
Share on other sites

Ο εξοπλισμός του Bluemotion είναι παρόμοιος με αυτό της Generation με επιπλέον έγχρωμη οθόνη στον πίνακα οργάνων, σπορ καθίσματα εμπρός και 15αρες έναντι των 16". Τα xenon είναι περίπου 1300€ για το "απλό" Golf, αλλά δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμα στο Bluemotion... Προσωπικά, εκτός από xenon, θα επέλεγα πολυλειτουργικό τιμόνι, προβολείς ομίχλης και το Composition Media!

 

+ ηλιοροφή!!

 

 τον κατάλογο των εξτρά στον δίνουν,  στην κορυφή της φωτοτυπίας γράφει golf highline

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι κατά καιρούς να κυκλοφορούν κατάλογοι ΣΑΝ αυτόν http://goo.gl/2hZOUN που περιείχαν λίστα με τον extra εξοπλισμό του μοντέλου και το κόστος. Μάλιστα, ποτέ δεν τον ανακοίνωναν στο site της VW και οι αντιπροσωπείες του φυλούσαν ως κόρη οφθαλμού, λες και αν διέρρεε, θα κατέρρεε η παγκόσμια οικονομία. Έχει μήπως κανείς τον εν λόγω κατάλογο για τα extra του Golf VII; 

 

Σε κάθε περίπτωση, μπορείτε να μου πείτε ποια είναι τη συνήθη extra που δίνουν οι αντιπροσωπείες για το BlueMotion; Τα χρεώνουν; Τα κάνουν - και καλά - δώρο για να προσελκύσουν αγοραστές; 

 

Ξέρετε πόσο κοστίζουν τα xenon φώτα;

Υπάρχουν κάποια "standard" extra που θα μου προτείνατε οπωσδήποτε να επιλέξω; 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Εδώ είσαι...πόστ 111 κοιτάμε και λίγο έτσι κ΄αλλιώς τα θέματα για το 7αρι είναι πολυ λίγα :cool:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=55084&page=6

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ωραια η ηλιοροφη εχω και εγω 1200 εκανε αλλα ειναι σαν να κουβαλας ενα ατομο ακομα (στην οροφη κιολας)...

Link to comment
Share on other sites

Thanx a lot @MK7_man

Η αλήθεια είναι ότι έψαξα αρκετά - κυρίως μέσω αναζήτησης - αλλά δεν κατάφερα να τον εντοπίσω. 

Παρ' όλα αυτά, άνοιξα το thread μιας και ήθελα γνώμες και προτάσεις φίλων για τα ενδιαφέροντα extras

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα xenon, ηλιοροφη, δερματινα και ενα πακετο ανεσης με καθρεφτες που κλεινουν, εσωτερικο αντιθαμπωτικο και αυτοματα φωτα/υαλοκαθαριστηρες. Τσιγκουνευτικα το adaptive cruise control αλλα ειχε το απλο cruise απο την μανα του. Μετα που σκεφτηκα να το βαλω και αυτο ηταν αργα βεβαια.

Παντως μην το σκεφτεις καθολου με τα extra, αν σου αρεσει κατι βαλτο γιατι μετα θα λες τι χαζομαρα εκανες

Link to comment
Share on other sites

To adaptive cruise control τι διαφορά έχει από το απλό που έχει ήδη πάνω; 

Είναι αυτό που κρατάει σταθερή απόσταση από τον μπροστινό; 

 

Αυτό που έχει πάνω κρατάει μόνο σταθερή ταχύτητα ή την ανεβοκατεβάζεις κιόλας με τον λεβιέ; 

 

Βολεύει το cruise control σε manual κιβώτιο ή έχεις βάλει το DSG;

Link to comment
Share on other sites

To adaptive cruise control τι διαφορά έχει από το απλό που έχει ήδη πάνω; 

Είναι αυτό που κρατάει σταθερή απόσταση από τον μπροστινό; 

Ναι

 

 

To adaptive cruise control τι διαφορά έχει από το απλό που έχει ήδη πάνω; 

Είναι αυτό που κρατάει σταθερή απόσταση από τον μπροστινό; 

 

Αυτό που έχει πάνω κρατάει μόνο σταθερή ταχύτητα ή την ανεβοκατεβάζεις κιόλας με τον λεβιέ; 

 

Βολεύει το cruise control σε manual κιβώτιο ή έχεις βάλει το DSG;

Ναι, σου κραταει σταθερη αποσταση απο το μπροστινο, και φανταζομαι οτι πρεπει να βολευει πολυ στην εθνικη.

 

Αυτο που εχει απο το εργστασιο ( highline εκδοση) ειναι απλο cruise control με speed limiter π.χ. Δεν θες να πας πανω απο 120 ΧαΩ το σεταρεις στο speed limiter και δεν επιταχυνει περα απο το οριο που εθεσες. Σημειωσε οτι εαν κανεις kick down στο γκαζι και αισθανθεις ενα κλικ στο ποδι θα μπορεις να υπερβεις το οριο που εθεσες για να κανεις καποια προσπεραση η για καποιο παρομοιο σεναριο.

Για να απαντησω τελικα στην ερωτηση σου μπορεις ειτε να ανεβαζεις αν 10 Χλμ ειτε ενα-ενα.

 

Εγω εβαλα DSG, αλλα το cruise control δεν εχει να κανει με το κιβωτιο, απλα σου κρατει σταθερη ταχυτητα χωρις να πατας γκαζι. Για εμενα βολευει πολυ.

 

ΥΓ: ξεχασα να αναφερω οτι εβαλα και Park assist με Park Pilot. Βολευει πολυ οταν δουλευει σωστα αλλα θελει εξασκηση για να μαθεις να το χρησιμοποιεις σωστα

Edited by isim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.