Jump to content
Passatoukos

Ολοσωμη Εξατμιση

Recommended Posts

Εβαλα σημερα hjs καταλυτη,και παρασκευη θα βαλω ενα τελικο να ακουω ελαχιστο μπάσο θορυβο.

Επειδη το θεμα εξατμιση με εχει ταλαιπωρησει,βαζε βγαζε μεσαιο,χασε 2 κολωνες,ξαναπαρε 2 κολωνες....

Θελω να βαλω ολοσωμη,απο χταποδι,με μοναδικο σκοπο να παει καλυτερα το αμαξι,και φυσικα να κανει ωραιο θορυβο.

Ειναι και 15 χρονων....

Ο εξατμισας λεει για Φ50,δεν ειναι λιγο?με μεσαιο η χωρις;

Το αμαξι δεν εχει προγραμμα,περαν φιλτρου,και δεν προβλεπεται να μπει.

Παρακαλω οι γνωστες της ατμοσφαιρας να απαντησουν.

Υ.Γ 1.8 20v 125hp ατμο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος.

 

Λοιπον, το μαμα 207 GT φοραει 50αρα απο down pipe μεχρι το τελικο. Αν σκεφτεις οτι το 207 ειναι turbo Κ03 με ηπιες ρυθμισεις, το 50φ του πεφτει λιγο και το κοβει στα ψηλα. Για εσενα θα εινα μια χαρα.

Αν πας σε μεγαλυτερο φ προφανως να μην την γεμιζεις σαν ατμοσφαιρα και ισως να εισαι αδειος στα χαμηλα. Η ατμοσφαιρα ειναι λιγο παραξενη με το θεμα της εξατμησης...

Edited by isim
Link to comment
Share on other sites

στο 4αρι ειχα βαλει 50αρα αλλα ειχα αλλαξει και το χταποδι αλλα ειχα και προγραμμα και αμυγδαλα απο 75 στα 100και κατι.αν δε θες παραπανω βελτιωση μια χαρα ειναι η 50αρα.

Link to comment
Share on other sites

Με 207 gt μαμα ημουν 2 αμαξια μπροστα απο 2ες 65 και 2 αμαξια πισω απο 2ες 50 :lol: :lol:

Αυτο σκεφτηκα και γω,οτι αν βαλω μεγαλυτερο φ,ειδικα χωρις προγραμμα θα χασω αντι να παρω.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις;ποσες κυψελες;γιατι;

για να εχει ροη ρε.αν δε βαλεις προγραμμα 200αρης ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι πηρα μαζι στον gp κολλητο με slk με ελευθερες φουλ...Σφαλμα...

Παιρνω τον λαμπρο το πρωι

-Λαμπρο,τι μπορουμε να κανουμε για να μην ακουγεται;

Η αληθεια ειναι οτι το ειχα ονειρο απο 10 χρονων να βαλω εξατμιση...

Το πρωι που παω στην δουλεια λεω τι μλκς εισαι,ειχες ενα αθορυβο αμαξι,το βραδυ που γυρναω απο την δουλεια παταω μονος μου για να το ακουω και τρελενομαι.

Το 95% των μετακινησεων μου ειναι εθνικη οδο-Αττικη οδο-μαραθωνος.

Ειναι και ο μονος λογος που θα την κρατησω μεχρι να ξεκ@υλ@...

Πηγα χθες κεφαλαρι και πηγαινα με 1000στροφες για να μην ενοχλω και με κοιτανε....

Εχει βγαλει ενα βαρυ ηχο μπασο,που στο αυτι ακουγεται σαν κυβικα,σαν σοβαρος ηχος.

Σε ταξιδι πιστευω με 130-140 και μουσικουλα,δεν χρειαζεσαι depon.

Καμια σχεση με το golf του tony antony που εγλυφα το γκαζι και με κοιταγε ολη η λενορμαν με μισο ματι.

Απο αποδοση θα ελεγα ενα ελαφρυ Σπιρταρισμα στις μεσαιες.

Περιμενω το βαρελακι για να δεσει το γλυκο...

Συντομα σωστο βιντεο με βενζινη 1 καθισμα για να ακουστει πως ραβει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ βαβούρα ρε εσύ πασατούκε πως την παλεύεις ??? δεν άφησες κανένα καζάνι επάνω τα κατέβασες όλα ??? χαχαχα... 

 

Εγώ πριν κάνω πρόγραμμα ρώτησα τον Φώτη (Πορφύρη) τι εξάτμιση να κάνω και ο Φώτης ήταν κάθετος στην εξής διάσταση 76downpipe 100 cpsi 70 σωλήνα μέχρι τέλος, εγώ του είπα για 200cpci άλλα ούτε για πλάκα μου είπε 100cpsi θα βάλουμε στο μόνο που μπόρεσα να του αλλάξω γνώμη ήταν στο τελικό που αντί για 70αρι το κάναμε 63.5 και δόξα το Θεό δουλεύει τέλεια και απο ήχο νορμάλ όχι πολύ φασαρία... του έβαλα ένα καζάνι πριν το τελικό βέβαια αλλά το μισό από το οεμ καζάνι και ακούγεται λίγο στο τούρμπισμα στα ψιλά στα χαμηλά σχεδόν τίποτα... 

Edited by Toni_power
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει στο βιντεο,ειναι με αρκετο γκαζι,οχι τερμα.

Χαλαρα κανει ενα μπασο θορυβο,ψηλα αστο σκυλιαζει.

Δεν μ αρεσει να σου πω την αληθεια,εγω γουσταρω 200+ και να μην ακουω ψυθηρο,αλλα ηταν κα@λα πολλών χρονων,και την εκανα την μ@λ@κι@.

Δεν εχω σωληνα,κανονικα και μεσαιο και τελικο και hjs καταλυτη.

Link to comment
Share on other sites

3 μηνες αντεξα.

Τεταρτη πεμπτη παω να ξαναβαλω την μαμα...

Η αληθεια ειναι οτι μερικες βραδιες που θα μαι μοναχος μου θα μου λειψει,αλλα ολη μερα αυτη η βαβουρα,οπου παω να γλειφω το γκαζι,τα μεσημερια στα στενα απατητος,και οπου δω αστυνομια να βαζω νεκρο,νομιζω οτι η μαμα ειναι η καλυτερη λυση.

Ωραιο πραγμα τα σκασιματα,το σκυλιασμα,αλλα μου ελειψε να κουβεντιαζω με 200+ και καφεδακι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.