Jump to content
tsilis_1

Πρόβληματα Με Πολλαπλη Εισαγωγης Σε 1.4 Tsi

Recommended Posts

Καλά τα νέα, αλλά να το γράψουμε και ότι τα TSI δεν έχουν βαλβίδα EGR. Οπότε κάτι άλλο εννοούσες υποθέτω.

Ναι. Τελικά δεν έχει EGR βαλβίδα. Έκανα λάθος. Νόμιζα ότι έχει. Ξέρει κανείς αν μετά την αντικατάσταση βαλβίδας, θέλει κάποια βασική ρύθμιση? Από το συνεργείο μου είπαν ότι δε χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.δεν ξερω αν εχει ανοιχτει παλι τετοιο θεμα.ασ με διορθωσετε.μου κανει στο ξεκινημα ενα μεταλλικο θορυβο σαν να σκουζει τακακι.το εβαλα στο μηχανημα και μου βγαζει σφαλμα πολαπλη εισαγωγησ.δεν εχει αναψει κανενα λαμπακι.εχει τυχει σε καποιον?θελει καποιο καθαρισμα?η να εχει κολησει καποιο κλαπετο?περιμενω βοηθεια.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.δεν ξερω αν εχει ανοιχτει παλι τετοιο θεμα.ασ με διορθωσετε.μου κανει στο ξεκινημα ενα μεταλλικο θορυβο σαν να σκουζει τακακι.το εβαλα στο μηχανημα και μου βγαζει σφαλμα πολαπλη εισαγωγησ.δεν εχει αναψει κανενα λαμπακι.εχει τυχει σε καποιον?θελει καποιο καθαρισμα?η να εχει κολησει καποιο κλαπετο?περιμενω βοηθεια.

στα flaps εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι βγαζει σφαλμα στη πολαπλη εισαγωγησ.κι οτι μπορει να εχουν σπαει καποια κλαπετα.

αυτα εννοω flaps τα λεει το μηχανημα.να εχουν σπασει?αν εχουν σπασει ειναι μεσα στον κινητηρα τωρα οποτε δε δυσκολο.να μην δουλευουν σωστα ναι.εχεις δει διαφορα στην αποδοση?και εμενα μου την ειχε βγαλει μια φορα τη βλαβη την εσβησα και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

χαμηλα στο ξεκινημα ενα ψιλοτρεμουλο.απο αποδοση κομπλε.σου κανε καποιο θορυβο εσενα?ουτε την καθαρισεσ?αποδοση?

Link to comment
Share on other sites

χαμηλα στο ξεκινημα ενα ψιλοτρεμουλο.απο αποδοση κομπλε.σου κανε καποιο θορυβο εσενα?ουτε την καθαρισεσ?αποδοση?

οχι τιποτα απλα καποια στιγμη το ειδα στο vcds.εγω τα καθαρισα στις 64000 αλλα οχι γ αυτο το λογο.στο εσβησαν ετσι?ασε το καμια βδομαδα και ξανα πηγαινε να το τσεκαρεις.αν το εχει ξαναβγαλει εχεις θεμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τελικα το λυσαμε σημερα.κι εχει στραβωσει το ενα κλαπετο.δεν κλεινει καλα.απο τη μπορει να προηρθε αυτο?εχω φιλτροχωανη.λετε να ειναι απο αυτο?πρεπει να αλλαξω πολαπλη?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου.εσενα ητανε ενταξει?απο σκονη να εγινε?εχει ψιλοκαπνα σε εκεινο το κλαπετο.να κανω ενα καθαρισμο και να το αφησω ετσι?

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

καπνα θα ειχε και στα 4 οχι μονο στο ενα.τωρα αν αυτη η μακα ειναι χτισμενη για τα καλα αυτο μπορει να στραβωσει το κλαπετο αλλα συνηθως αν εχει θεμα το ενα τοτε δημιουργει σε ολα προβλημα κινησης γτ ειναι ενας μηχανισμος.

αν ειναι το νουμερο 18 στην εικονα και ειναι και στραβωμενο το κλαπετο τοτε πας για καινουριο.

golf-mk5-14274.png

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

το καθαρισαμε ολα κομπλε.δεν βγαζει σφαλμα.σε κανα δυο μερεσ θα το ξαναπαω να δω αν βγαζει τιποτα.το σφυριγμα που εκανε μολισ ξεκιναγα το κανει ακομα.δεν μπορουμε να βρουμε απο τι ειναι αυτο.κανει σαν να σκουζει τακακι.μονο στο ξεκινημα το κανει.λετε να ειναι απο το κομπρεσορα?μολισ ξεκιναω κανει.αν ξερει καποιοσ ασ βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

το καθαρισαμε ολα κομπλε.δεν βγαζει σφαλμα.σε κανα δυο μερεσ θα το ξαναπαω να δω αν βγαζει τιποτα.το σφυριγμα που εκανε μολισ ξεκιναγα το κανει ακομα.δεν μπορουμε να βρουμε απο τι ειναι αυτο.κανει σαν να σκουζει τακακι.μονο στο ξεκινημα το κανει.λετε να ειναι απο το κομπρεσορα?μολισ ξεκιναω κανει.αν ξερει καποιοσ ασ βοηθησει

Καλο ειναι να το ακουσει ενα συνεργειο.

Τι σου ειπαν στο συνεργειο για το θορυβο;

Λογω πολυπλοκοτητας του μοτερ καποιοι ηχοι - θορυβοι μοιαζουν με αλλους οποτε μεσω forum μπορει να οδηγηθεις σε λαθος συμπερασματα...

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βγαζει σφαλμα το ντροπακι που ειναι στη πολλαπλη  και δεν ανοιγουν μαλον τα κλαπετα.το αμαξι δεν παει καλα.δουλευει σαν ατμοσφαιρα

Link to comment
Share on other sites

τσιμπας λοιπον καινουρια κλαπετιερα και ξαναχαιρεσαι την πιεση στα υψη! ;)

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

τη κλαπετερια τη καθαρισαμε.και ειναι κομλε.δεν την ξαναεβγαλε βλαβη.βγαζει το τρομπακι  βλαβη.απο αυτο να ειναι λεσ?


το τρομπακι που εχει νομιζω δινει εντολη για τα κλαπετα να ανοιξουν?η κανω λαθοσ

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

τη κλαπετερια τη καθαρισαμε.και ειναι κομλε.δεν την ξαναεβγαλε βλαβη.βγαζει το τρομπακι  βλαβη.απο αυτο να ειναι λεσ?

το τρομπακι που εχει νομιζω δινει εντολη για τα κλαπετα να ανοιξουν?η κανω λαθοσ

ακριβως ετσι ειναι αλλα στο συνεργειο μου εχουν πει οτι παει φιξ αυτο.αν αλλαζει ξεχωριστα ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

κι απ αυτο λεσ να μην ανοιγει η τουρμπινα?τιμουλα ποσο σου ειχαν πει ?σου ειχε τυχει και εσενα?

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει καποιο προβλημα ο G71 τοτε αυτο ειναι.λογω του φραγμου των αυλων απο τα μισοκλειστα κλαπετα ο αισθητηρας διαβαζει σωστη πιεση ακριβως πριν τα κλαπετα αλλα αυτη ποτε δε φτανει μεσα στο μοτερ και τα καυσαερια δεν εχουν τον ογκο να την γυρισουν.

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα τον αισθητηρα για τα κλαπετα.εσβησε η βλαβη αλλα παλι το αμαξι ψηλα δεν ανοιγει.αλλαξαμε και τουσ δυο αισθητητεσ αερα που εχει αλλα παλι τιποτα.μολισ ζεσταθει λιγο το αμαξι δεν ανοιγει το τουρμπο.


παιζει να γινεται απο την ν75?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.