Jump to content
golfakias mikros

Ελαστικα Petlas

Recommended Posts

Καλημερα παιδια!

Μου ετυχε μια ευκαιρια για ζαντολαστιχα για το golf (tsi) μου αλλα φοραει λαστιχα petlas μαρκα!

Εχει καποιος γνωμη για αυτα τα λαστιχα;

(Τα πραγματα ζαντες και λαστιχα ειναι καινουρια,ζαντες fox racing fx004 και αυτα τα λαστιχα)

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Εξωγήινα μου θυμίζουν. Ποτέ δεν τα χω ακούσει. Τι προέλευσης είναι; Χρησιμοποιούν καμιά παλιότερη σειρά ελαστικων καμιάς γνωστής μάρκας με αλλη επωνυμία;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξωγήινα μου θυμίζουν. Ποτέ δεν τα χω ακούσει. Τι προέλευσης είναι; Χρησιμοποιούν καμιά παλιότερη σειρά ελαστικων καμιάς γνωστής μάρκας με αλλη επωνυμία;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

κατασκευαζοντα στην τουρκια http://www.petlas.com/en/

 

<<λεγεται>> οτι απο πισω κρυβεται η bridgestone. ορκο δεν παιρνω

Link to comment
Share on other sites

Σύνηθες πρακτική των μεγάλων εταιρειων τις παλιες σειρες ελαστικων καλούπια κλπ κλπ να τα δινουν αλλου ωστε να πωλούνται φθηνότερα και να εχουν ποσοστα απο τετοιες πωλήσεις.

Παντως τα ελαστικά εξελίσονται ραγδαία και υποχώρηση σε θεμα ελαστικού-πρόσφυσης-ασφάλειας για λόγους κόστους, εγω και οι περισσότεροι, δεν θα εκανα.

Το λαστιχο πρεπει να ειναι ποιοτικό και γνωστό άρα και όσο το δυνατόν ασφαλέστερο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι ομως πρεπει ντε και καλα το ακριβο να ειναι και καλο?

τωρα θα ακουσω το << οτι πληρωνεις παιρνεις>>. ναι συμφωνω μπορει να ειναι ετσι. γι αυτο και αλλωστε ανοιξα θεμα για να ρωτησω και να μου πουν. περιμενω απαντησεις απο γνωστες του θεματος μπας και διαφωτιστω. ο λαστιχας που πηγα μου τα πενεψε πολυ παντως σε σχεση τιμης - αποδοσης. του ειπα αν ειναι να εχω θεμα να βαλω κατι γνωστο και επωνυμο και ας πληρωσω παραπανω και μου ειπε πως δεν χρειαζεται. τα εχει χρησιμοποιησει σε πολλους και σε μεγαλα αμαξια τυπου mercedes 500 και ολοι λενε τα καλυτερα.

σε sites που εψαξα κριτικες σχεδον παντου θετικα σχολια λενε. τωρα περιμενω να το δει και ο κουμπαρος να μου πει.

για το πολακι η τιμη ειναι στα 320 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Guest black gt

τα εχω 4000 χλμ σε 18αρια, από κατι αλλα επωνυμα καλα είναι, και δεικτης w,  το ότι είναι τουρκικο δεν μου λεει κατι, ειδα και και Dunlop που ειχα με το παραμικρο βυζια εκαναν σε γούβες σε 205/40 17,

Link to comment
Share on other sites

τα εχω 4000 χλμ σε 18αρια, από κατι αλλα επωνυμα καλα είναι, και δεικτης w,  το ότι είναι τουρκικο δεν μου λεει κατι, ειδα και και Dunlop που ειχα με το παραμικρο βυζια εκαναν σε γούβες σε 205/40 17,

 

ευχαριστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα φορουσα σε mini cooper s r53, για λιγο καιρο βεβαια. Ειναι απολυτα ικανοποιητικα για τα λεφτα τους!

Αν εχεις απαιτησεις ομως απ'το λαστιχο κ οδηγεις "εντονα" καλυτερα βαλε κανα pirelli, continental ή vredestein.

Edited by Ilias_92
Link to comment
Share on other sites

Αν και λιγο 'αργα' πλεον θα σου πω πως για μενα αξιζουν! Εχω δει στατιστικα σε περιοδικα και ειχαν παρα πολυ καλα αποτελεσματα τοσο σε στεγνω οσο και σε βρεγμενο δρομο σε σχεση με τον επωνυμο ανταγωνισμο!

Δεν θυμαμαι βεβαια τον τυπου του ελαστικου αλλα για τα λευτα τους ειναι πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.