Jump to content
ANGO

Golf 6/7 - Βελτίωση 1,4 & 1,6 Tdi Κινητήρα

Recommended Posts

1 λεπτό πριν , OMINUS said:

Καλοτάξιδο φίλε;)

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε. Μεχρι στιγμής είναι καλοταξιδεμένο 45.000 χλμ εχουμε κανει...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2018 at 10:42 ΜΜ, Archo said:

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε. Μεχρι στιγμής είναι καλοταξιδεμένο 45.000 χλμ εχουμε κανει...

Εγώ φίλε μου είχα αυτό το diesel. FORD CMAX MK2 2014

 

Κτήνος σαν αμάξι και τέρας καμία σχέσει με Golf

 

Ford Cmax mk2 1600 Tdci 115hp , το αγόρασα των Νοέμβριο του 2014 στα 22.000€.

 

Τρομερό αμάξι σε ΌΛΑ! Ταξίδια άνεση στον δρόμο περπάτημα στήσιμο. (Καλύτερο από touran)

 

Δυστυχώς το αμάξι το 2017 το πούλησα στα 25.000χιλιομετρα γιατί 2 χρόνια μου έβγαλε την Παναγία με την ποιότητα κατασκευής που τα φτιάχνει η Ford από ποιότητα ΆΧΡΗΣΤΑ ΤΑ FORD, από θέμα οδήγησης είναι απολαυστικά. 

 

 

 

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2018 at 8:56 ΜΜ, Archo said:
Εσυ ρε φίλε ήρθες να το παίξεις έξυπνος? Η ενότητα αφορά τα TDI αν δεν σε ενδιαφέρει να πας να σχολιάσεις αλλού. Τα περι τροχόσπιτου και τις εξυπνάδες τις βλέπω και γελάω. Εχουμε αυτοκίνητα που συνδιάζουν την αισθητική ,την οικονομία και τις εξαιρετικές επιδόσεις και κοστίζουν περίπου 30.000 ευρώ .  Και ένας κουβάς με 200 άλογα τρέχει αλλα δεν παύει να είναι κουβάς.  Και η διαφορά μας είναι οτι εμεις με τα TDI δεν χρειάζεται να κάνουμε ετήσιο προυπολογισμό για να πάμε ενα ταξίδι γιατι μας βγαίνει τσάμπα. Γεια χαρα!

Σωστός! Δώσε πόνο σε αυτούς που έχουν άλογα αλλά τρέμουν να πατήσουν το γκάζι μη το πληρώσουν χρυσάφι. Καθημερινά τρυπαω βενζινοκινητα για πλάκα και δε με φτάνουν ποτέ.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 

Edited by ANGO
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν , Teo62045 said:

Βλέπει κάποιος τόση πίεση? Έχω δει έως 1.85

20161011_213414.jpg

Θελω και εγω να βαλω μπαρομετρο αλλα δεν ξερουν εδω που ειμαι σε οσους εχω ρωτησει απο που παιρνουν πιεση στα πετρελαια οτι να ναι..απο που πηρες πιεση?

Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν , DinosRline27 said:

Θελω και εγω να βαλω μπαρομετρο αλλα δεν ξερουν εδω που ειμαι σε οσους εχω ρωτησει απο που παιρνουν πιεση στα πετρελαια οτι να ναι..απο που πηρες πιεση?

Αν είσαι από Αθήνα πέρνα μια βόλτα από εδώ για πληροφορίες :rock:  

 

https://www.auto-diesel.gr/contact.php

 

ο μόνος μάστορας που ΞΈΡΕΙ από diesel B)  

Link to comment
Share on other sites

Πίεση πήρα από το μαλακό κόλαρο πριν το κλαπετο του γκάζιου με τρύπα εννοείται και μετά παττεντουλα με μια βίδα.. Δεν υπάρχει κάτι Αλο η εισαγωγή δεν έχει κάπου για να πάρεις. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , OMINUS said:

Αν είσαι από Αθήνα πέρνα μια βόλτα από εδώ για πληροφορίες :rock:  

 

https://www.auto-diesel.gr/contact.php

 

ο μόνος μάστορας που ΞΈΡΕΙ από diesel B)  

Δυστυχως δεν ειμαι σε ευχαριστω για το λινκ..και εχω ρωτησει κοσμο και κοσμακι για μπαρομετρο..αλλα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Teo62045 said:

Πίεση πήρα από το μαλακό κόλαρο πριν το κλαπετο του γκάζιου με τρύπα εννοείται και μετά παττεντουλα με μια βίδα.. Δεν υπάρχει κάτι Αλο η εισαγωγή δεν έχει κάπου για να πάρεις. 

Παιζει πολυ καλωδιο μεχρι να βγει απο τον αεραγωγο?ποσο το βρηκες?ενδιαφερομαι να αγορασω και να βρω καποιον να μου το περασει..

Edited by DinosRline27
Link to comment
Share on other sites

το ηλεκτρονικο μερος του μπαρομετρου μπαινει μεσα στο αυτοκινητο,στον αεραγωγο βγαινουν τεσσερα καλωδια¨ σωμα-ρευμα-ρευμα απο τον διακοπτη-και ρευμα οταν ανοιγουμε τα φωτα τα οποια τα βρισκεις ολα στην ασφαλειοθηκη.το οργανο ειναι defi 60" απο ebay αντιγραφη αλλα μια χαρα μετραει.( ο συναγερμος που φαινεται στην φωτο ειναι cobra canbus οπλιζει απο το εργοστασιακο χειριστηριο μεγαλη εξυπηρετηση για τα vag στον τροπο λειτουργιας του ολα τα τοποθετησα μονος μου) o ανταπτορας ειναι εξαρτημα για δραπανο(practiker) ωστε να βαλεις δισκο μπροστα,χρειαζεται  τορνο ωστε να του κανει μια τρυπα στο κεντρο για τον αερα.https://www.ergaleiogatos.gr/shop/antaptores-drapanou-gia-axesouar-goniakon-trochon-m14-silverline-437202-set-2-temachion/?ref=bestprice.gr

sensor.jpg

ανταπτορας.jpg

τοποθετηση.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , Teo62045 said:

το ηλεκτρονικο μερος του μπαρομετρου μπαινει μεσα στο αυτοκινητο,στον αεραγωγο βγαινουν τεσσερα καλωδια¨ σωμα-ρευμα-ρευμα απο τον διακοπτη-και ρευμα οταν ανοιγουμε τα φωτα τα οποια τα βρισκεις ολα στην ασφαλειοθηκη.το οργανο ειναι defi 60" απο ebay αντιγραφη αλλα μια χαρα μετραει.( ο συναγερμος που φαινεται στην φωτο ειναι cobra canbus οπλιζει απο το εργοστασιακο χειριστηριο μεγαλη εξυπηρετηση για τα vag στον τροπο λειτουργιας του ολα τα τοποθετησα μονος μου) o ανταπτορας ειναι εξαρτημα για δραπανο(practiker) ωστε να βαλεις δισκο μπροστα,χρειαζεται  τορνο ωστε να του κανει μια τρυπα στο κεντρο για τον αερα.https://www.ergaleiogatos.gr/shop/antaptores-drapanou-gia-axesouar-goniakon-trochon-m14-silverline-437202-set-2-temachion/?ref=bestprice.gr

sensor.jpg

ανταπτορας.jpg

τοποθετηση.jpg

Σε ευχαριστω τεο πηρα μια ιδεα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βαλει κανενας εξατμιση σε golf 7 1.6 tdi?διαβαζω οτι απο καταλυτη και πισω μπαινει συνηθως.θελω να αναβαθμισω και εγω αλλα δεν θελω πολυ θορυβο και προπαντως καπνοο στον πισινο!εχετε να μου προτεινετε καμια μαρκα?και ποσο κοστιζει περιπου αν γνωριζει καποιος..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , DinosRline27 said:

Παιδια εχει βαλει κανενας εξατμιση σε golf 7 1.6 tdi?διαβαζω οτι απο καταλυτη και πισω μπαινει συνηθως.θελω να αναβαθμισω και εγω αλλα δεν θελω πολυ θορυβο και προπαντως καπνοο στον πισινο!εχετε να μου προτεινετε καμια μαρκα?και ποσο κοστιζει περιπου αν γνωριζει καποιος..

Φίλε μου για ρίξε μια ματιά εδώ. https://www.supersprint.com/ww-en/vw-golf-vi-16-tdi-105-hp-09-.aspx

Ναι σε diesel θέλεις να βάλεις αφού το γράφεις στο θέμα:

Golf 6/7 - Βελτίωση 1,4 & 1,6 Tdi Κινητήρα

 

Καλά δεν κατάλαβα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Άλλη λύση για τοποθέτηση μπαρομετρου εκτός από την παραπάνω υπάρχει?

 

Πολλές εταιρίες έχουν βγάλει ανταπτορες μου μπαίνει πάνω ο map και από εκεί μπορείς να πάρεις πίεση αλλά για το δικό μας μοντέλο δεν έχω βρει κάτι.

 

Θα ήθελα να αποφύγω να τρυπησω κολλαρο ή να βάλω Τ στο σωληνάκι που πάει στην wastgate.

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2018 at 7:00 ΜΜ, Teo62045 said:

Βλέπει κάποιος τόση πίεση? Έχω δει έως 1.85

20161011_213414.jpg

Το αμάξι σου έχει πρόγραμμα?

Γιατί είμαι δύσκολο να ανεβάζει τέτοια πίεση.

Αν θυμάμαι σωστά μαμα το αμάξι δουλεύει ως 1.4 max

(Μιλάω για το 1.6TDI)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.