Jump to content
ANGO

Golf 6/7 - Βελτίωση 1,4 & 1,6 Tdi Κινητήρα

Recommended Posts

***********************************


παρτε ενα τηλεφωνο σ αυτον ρε παιδια, θα σας λυσει ολες τις αποριες

 

εχω βαλει προγραμμα εδω και 2 χρονια περιπου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος, απροβληματιστο

Edited by nikdev
διαφήμιση
Link to comment
Share on other sites

***********************************

παρτε ενα τηλεφωνο σ αυτον ρε παιδια, θα σας λυσει ολες τις αποριες

 

εχω βαλει προγραμμα εδω και 2 χρονια περιπου και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος, απροβληματιστο

τωρα ειδα οτι σβηστηκε αυτο που εγραψα

 

γιατι νικο; δεν αναφερονται σε αλλα θεματα εταιρειες, μαγαζια κ.α.

 

 

 

δεν ξερω γι αυτο φιλε αλλα εγω εχω αυτο http://www.superchips.co.uk/και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

υπαρχει στην αθηνα αντιπροσωπος, και ειναι αυτος R&S Motorsports Ltd

http://www.rsmotorsports.gr/

Edited by ilias gr
Link to comment
Share on other sites

Κάποια γνώμη για αυτό ;

 

Δες λίγο το πόστ 23! Πίστευω ότι είναι ότι πιο ασφαλές για βελτίωση σε TDI, κερδίζεις λιγότερα απο πρόγραμμα αλλά είναι πιό φθηνό, εύκολη τοποθέτηση και μικρότερη πίεση στα μηχανικά μέρη.

Link to comment
Share on other sites

Κολιτος μου εβαλε αυτο PRO 2 SIV Speed, σε Hyundai ντιζελακι και με την πρωτη ευκαιρια θα το παραγκειλω και εγω,αφου το αμαξι το εκανα  βολτα και εχει μεταμορφωθει χωρις να ανεβει η καταναλωση αν το πας νορμαλ και αυτο στην ρυθμιση 7.

 

Στην τελευταια ρυθμιση,(νουμερο 10) το αμαξι εχει τρελη ροπη και σε βρεγμενο δρομο ανα πας με 25-30 χλμ και σκασεις γκαζια με 2αρα,μπαινει το antispin και αν κανεις και τιμονια ...τσουπ και το λαμπακι του ESP.

 

Ειναι παραλληλος εγκεφαλος με 10 διαφορετικα προγραματα λειτουργιας

 

Μπες εδω helmets.gr

 

Ειναι εγκεφαλος της PHILIPS δυπλοπυρινος.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα οτι σβηστηκε αυτο που εγραψα

 

γιατι νικο; δεν αναφερονται σε αλλα θεματα εταιρειες, μαγαζια κ.α.

Ηλία, γενικά αποφεύγουμε τις ευθείς διαφημίσεις σε μαγαζιά, συνεργεία κ.α. εκτός από τις αντίστοιχες κατηγορίες των συνεργείων ή εκτός αν είναι συνεργάτες που μας δίνουν και κάποια έπτωση για τα μέλη.

 

Γι'αυτό και ο Νϊκος τα διέγραψε. Επιπλέον όλοι οι moderators προσπαθούν να κρατάνε την ίδια πολιτική σε όλες τις ενότητες του Forum αλλά ενδεχομένως να ξεφεύγουν κάποια. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δεχόμουν αυτό αν δεν διαφήμιζαν κάποιοι moderators αλλους επαγγέλματιες χωρίς να είναι συνεργάτες

ίσως να υπάρχει και προσωπικό όφελος, ισως

Κατά τη γνώμη μου

Τους καλούς και σωστούς επαγγέλματιες πρέπει να τους διαφημίζουμε, ανεξάρτητα αν είναι συνεργατες του κλαμπ η όχι

Και τους μ@λ@κες να τους σταυρωνουμε

Edited by ilias gr
Link to comment
Share on other sites

http://www.cargate.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CE%B2%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%B9%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/tuning-kit-/Tuning-Box.html

 

Αυτό μου φαίνεται καλή λύση. Μου είπαν από cargate ότι ανεβάζει στα 145 άλογα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.cargate.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CE%B2%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%B9%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/tuning-kit-/Tuning-Box.html

 

Αυτό μου φαίνεται καλή λύση. Μου είπαν από cargate ότι ανεβάζει στα 145 άλογα.

τιμη??

Link to comment
Share on other sites

revlimit.gr εχει βγαλει προγραμμα στο μαμα εγκεφαλο για τα 1.6tdi με πολυ καλα αποτελεσματα.για κοιταξτε το.νομιζω φτανει κοντα στα 150 αλογα

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 400 ευρώ αλλά επειδή είμαστε 3 άτομα που θα το κάνουμε παίζει και πιο κάτω.

400 ευρω για παραλληλο εγκεφαλο??????

 

Δεν συμφερει

 

Κατευθειαν για επαναπρογραματισμο να πας θα εχεις καλητερα αποτελεσματα.

Ειστεκαι 3 ατομα? θα του κοψετε και μερικα ευρωπουλακια

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα οτι σβηστηκε αυτο που εγραψα

 

γιατι νικο; δεν αναφερονται σε αλλα θεματα εταιρειες, μαγαζια κ.α.

 

 

 

δεν ξερω γι αυτο φιλε αλλα εγω εχω αυτο http://www.superchips.co.uk/και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

υπαρχει στην αθηνα αντιπροσωπος, και ειναι αυτος R&S Motorsports Ltd

http://www.rsmotorsports.gr/

Πόσο σου είχε κοστίσει φίλε αυτό ;

revlimit.gr εχει βγαλει προγραμμα στο μαμα εγκεφαλο για τα 1.6tdi με πολυ καλα αποτελεσματα.για κοιταξτε το.νομιζω φτανει κοντα στα 150 αλογα

Ξέρουμε πόσο κοστίζει ;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα φιλε.επικοινωνησε μαζι του να σιυ πει.προς θεου μακρυα απο παραλληλους δεν ζουμε στην δεκαετια του 90.

Link to comment
Share on other sites

προς θεου μακρυα απο παραλληλους δεν ζουμε στην δεκαετια του 90.

Μπορείς να το εξηγήσεις αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

650 ευρώ πλήρωσα. Αλλά μέσα σε αυτά ήταν και τα μεταφορικά για Αγγλία και πάλι πίσω. Τον έστειλε εκεί για ξεκλείδωμα

Σε λιγότερο από μια βδομάδα πήγε και ηρθε

Link to comment
Share on other sites

Ηλία, το bluefin που εχει η superchips τι ειναι,γνωρίζεις? Σε αναζήτησή για το αμάξι μου μου δίνει 3επιλογες :1το bluefin που σε ρώτησα ποιο πάνω τι ειναι,2το επαναπρογραμματισμό και 3ο βλέπω οτι και η ίδια η superchips δίνει παράλληλο εγκέφαλο...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το bluefin ειναι συσκευη μεταφορας του προγραματος απο τον υπολογιστη σ αυτο, και απ αυτο στο αυτοκινητο

σε πολλα αυτοκινητα λειτουργει και ως διαγνωστικο βλαβων κτλ

 

στο δικο μου ομως δεν υπαρχει αυτη η λειτουργια

μια που εβαλα το προγραμμα μ αυτο και μια που το εβαλα στην αποθηκη

 

Στελιο παρε ενα τηλεφωνο να σου λυσει ολες τις αποριες

τα στοιχεια θα τα βρεις στα προηγουμενα ποστ

 

παρε και μετα γραψε τις εντυπωσεις σου

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το εξηγήσεις αυτό;

ο παραλληλος θα κανει μια δουλεια μονο να αλλαξει το ποσο θα ψεκασει πετρελαιο.τπτ αλλο.ουτε να ρυθμισεις πιεση,ουτε να βαλεις δυκλειδες ασφαλειας τπτ.ετσι το εξηγω.ασε που αμα παθει κατι ο παραλληλος(βραχυκυκλωμα) και πχ ψεκαζει φουλ καυσιμο θα τα παρεις ολα στα χερια!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ο παραλληλος θα κανει μια δουλεια μονο να αλλαξει το ποσο θα ψεκασει πετρελαιο.τπτ αλλο.ουτε να ρυθμισεις πιεση,ουτε να βαλεις δυκλειδες ασφαλειας τπτ.ετσι το εξηγω.ασε που αμα παθει κατι ο παραλληλος(βραχυκυκλωμα) και πχ ψεκαζει φουλ καυσιμο θα τα παρεις ολα στα χερια!!!!!

Ο παραλληλος που μου πρότειναν από την Cargate είναι διφυσος και ξανά στέλνει τα δεδομένα στον εγκέφαλο οπότε μου είπαν ότι δεν υπερβαίνει τις εργοστασιακες τιμές σε θερμοκρασία καυσίμου κτλ οπότε είναι εντός ασφαλων τιμών.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edited by ANGO
Link to comment
Share on other sites

ο παραλληλος θα κανει μια δουλεια μονο να αλλαξει το ποσο θα ψεκασει πετρελαιο.τπτ αλλο.ουτε να ρυθμισεις πιεση,ουτε να βαλεις δυκλειδες ασφαλειας τπτ.ετσι το εξηγω.ασε που αμα παθει κατι ο παραλληλος(βραχυκυκλωμα) και πχ ψεκαζει φουλ καυσιμο θα τα παρεις ολα στα χερια!!!!!

Γκζοφονια μου..........καταρχας μην ξεχασουμε την βολτα με το καλο αμαξι που λεγαμε οτι θελω να με πας :w00t:

 

Δευτερον.....εγω στο δικο μου εβαλα τελικα ενα παραλληλο εγκεφαλο γιατι το αμαξι ειναι 11 μηνων και θα εχω θεμα με την εγγυηση(5 χρονια) αν του κανω επαναπρογραματισμο.

 

Το αμαξι δουλευει κανονικοτατα χωρις την παραμικρο προβλημα και δεν καιει παραπανω.Εχω πιο πολυ δυναμη και ροπη που αν την εκμεταλευτεις για να δουλευεις με μια ταχυτητα επανω θα δεις διαφορα στην καταναλωση.

Επιπλεον συμφωνα και με των αντιπροσωπο του εγκεφαλου εδω στην Ελλαδα,ο κανονικος εγκεφαλος συνεχιζει να δουλευει οπως και πριν,διαβαζει ολες τις παραμετρους λειτουργιας του κινητηρα και αν πεσει υπερβολικο καυσιμο το κοβει η' μαπινει σε save mod για να προστατευσει το μοτερ.

 

ετσι μου ειπε ετσι σας τα λεω και εγω.

 

Αν ομως δεν ειχα θεμα με την εγγυηση θα του εβαζα ενα κανονικο προγραμμα στον εγκεφαλο και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω

Αν έβαζες πρόγραμμα, θα έχανες την εγγύηση

Και τώρα που έβαλες παραλληλο, δεν την έχασες;

Έχω την εντύπωση ότι πιο εύκολα ανακαλύπτουν τον παραλληλο πάρα το πρόγραμμα

Αλλά όπως και να χει αν πας αντιπροσωπία η με πρόγραμμα ή με παραλληλο θα πάρεις τ @@@@@@ τους από θέμα εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω

Αν έβαζες πρόγραμμα, θα έχανες την εγγύηση

Και τώρα που έβαλες παραλληλο, δεν την έχασες;

Έχω την εντύπωση ότι πιο εύκολα ανακαλύπτουν τον παραλληλο πάρα το πρόγραμμα

Αλλά όπως και να χει αν πας αντιπροσωπία η με πρόγραμμα ή με παραλληλο θα πάρεις τ @@@@@@ τους από θέμα εγγυησης

τον παραλληλο τον αφαιρω απο το αμαξι σε 3 λεπτακια.

Πως θα το παρουνε χαμπαρι?

 

Αν του βαλω προγραμα στον εγκεφαλο,μολις θα το κανουνε βολτα και θα δουνε οτι το αμαξι παει πολυ καλητερα,θα το ψαξουνε το θεμα και αντε γεια η εγγυηση

Edited by takisbrax
Link to comment
Share on other sites

τον παραλληλο τον αφαιρω απο το αμαξι σε 3 λεπτακια.

Πως θα το παρουνε χαμπαρι?

Αν του βαλω προγραμα στον εγκεφαλο,μολις θα το κανουνε βολτα και θα δουνε οτι το αμαξι παει πολυ καλητερα,θα το ψαξουνε το θεμα και αντε γεια η εγγυηση

Και όμως κάνεις λάθος όλα τα βλέπουν όλες οι εταιρίες. για να σου δώσω να καταλάβεις ο εγκέφαλος του κάθε αυτοκινήτου ειναι σαν μια 5όροφη πολυκατοικία στην οποία μπορείς να πας μέχρι τον 3ο όροφο,στον 5ο και στην ταράτσα μόνο η εταιρία μπορεί να πάει και να δει!! μέσα στον εγκέφαλο τα πάντα καταγράφονται άσχετα με αυτό που νομίζεις εσύ οτι θα βγάλεις τον παράλληλο και όλα καλά...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η vw πιο παλια δεν συνεργαζοταν νομιζω με την revo και εβαζες προγραμμα χωρις να χανεις εγγυηση;αν δεν κανω λαθος φυσικα!!!εννοειται οτι ολα τα καταγραφοντε παιδια.μια παραμετρος οπως πχ η ανεβασμενη πιεση,η αλλαγη το αβανς κτλ ειμαι μερικα bytes που δεν πιανουν χωρο στον εγκεφαλο και αμα εχεις βλαβη η vw και η καθε vw το βλεπουν και σε στελνουν αδιαβαστο.φυσικα αμα μαζι πχ με την ανεβασμενη πιεση δουνε και σφαλμα στην βαλβιδα ελεγχου πιεσης τοτε οκ θα στο περασουν στην εγγυηση εφοσον ο προγραμματοστης σου το εχει επαναφερει πριν πας στο συνεργειο.τα ιδια ειναι και με τους παραλληλους τα μαξ που εχουν θεσει τα εργοστασια οταν ξεπερνιουντε καταγραφοντε και τοτε εισαι στο ελεος της καθε αντιπροσωπειας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.