Jump to content
ANGO

Golf 6/7 - Βελτίωση 1,4 & 1,6 Tdi Κινητήρα

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα ειμαι καινουργιο μελος εδω..με ενδιαφερει να βελτιωσω το γκολφακι μου..εχω το golf 7 1.6tdi bmt line 110hp 2016 παραγωγης ενος χρονου με 20κατι χιλιαδες χιλιομετρα..μετα απο λιγο ψαξιμο και αφου διαβασα  ολη τη συζητηση εδω...θα ηθελα αν εχει την καλοσυνη καποιος να μου πει αν ειναι καλυτερο παραλληλος εγκεφαλος η προγραμμα κανονικο..τηλεφωνησα στην  cargate και μου ειπαν για ενα παραλληλο εγκεφαλο της ΤΜC MOTORSPORTS..Στα 520 ευρωπουλα και μου φανηκαν πολλα..γνωριζει καποιος αν εχει βγει καποιο προγραμμα?σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Καλησπερα και καλωσορισες! Επειδη εχω το ιδιο με σενα αλλα στα 105 αλογα, ειχα ψαξει και τις δυο λυσεις. Κατεληξα ως πιο λογικη και αξιοπιστη αυτη του προγραμματος. Φυσικα αλλαξα φιλτρο στον παπά κ ενα ελευθερο τελικο. Συμπτωματικα κ γω επειδη ειχα ακουσει κ διαβασει πολλα για τη βελτιωση των tdi πηγα συστημενος απ τον εξατμισά μου στην cargate. "Κουμπωσα" το προγραμματακι κ αυτην τη στιγμη απλα πεταει το αυτοκινητο. Μ κανει εντυπωση π σου ειπε για παραλληλο εγκεφαλο καθ´οτι ειναι και απαρχαιωμενο αλλα κ αυτος που θα σου κανει τον προγραμματισμο πρεπει να ξερει πολυ καλα το αντικειμενο αλλιως θα τα παρεις ολα "μασχαλη" και θα φυγεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι καινουργιο μελος εδω..με ενδιαφερει να βελτιωσω το γκολφακι μου..εχω το golf 7 1.6tdi bmt line 110hp 2016 παραγωγης ενος χρονου με 20κατι χιλιαδες χιλιομετρα..μετα απο λιγο ψαξιμο και αφου διαβασα  ολη τη συζητηση εδω...θα ηθελα αν εχει την καλοσυνη καποιος να μου πει αν ειναι καλυτερο παραλληλος εγκεφαλος η προγραμμα κανονικο..τηλεφωνησα στην  cargate και μου ειπαν για ενα παραλληλο εγκεφαλο της ΤΜC MOTORSPORTS..Στα 520 ευρωπουλα και μου φανηκαν πολλα..γνωριζει καποιος αν εχει βγει καποιο προγραμμα?σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Καλησπερα και καλωσορισες! Επειδη εχω το ιδιο με σενα αλλα στα 105 αλογα, ειχα ψαξει και τις δυο λυσεις. Κατεληξα ως πιο λογικη και αξιοπιστη αυτη του προγραμματος. Φυσικα αλλαξα φιλτρο στον παπά κ ενα ελευθερο τελικο. Συμπτωματικα κ γω επειδη ειχα ακουσει κ διαβασει πολλα για τη βελτιωση των tdi πηγα συστημενος απ τον εξατμισά μου στην cargate. "Κουμπωσα" το προγραμματακι, μ πηρε 400Ε κ αυτην τη στιγμη απλα πεταει το αυτοκινητο. Μ κανει εντυπωση π σου ειπε για παραλληλο εγκεφαλο καθ´οτι ειναι και απαρχαιωμενο αλλα κ αυτος που θα σου κανει τον προγραμματισμο πρεπει να ξερει πολυ καλα το αντικειμενο αλλιως θα τα παρεις ολα "μασχαλη" και θα φυγεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας σε ευχαριστω για το καλωσορισμα..!μου φανηκαν και πολλα τα ευρω και οντως πρεπει να εχεις δικιο για τον απαρχαιωμενο παραλληλο..αυτο εχω καταλαβει εδω στο forum τουλαχιστον απο τις συζητησεις περι παραλληλου..θα μπορουσες να μου πεις ποιο προγραμμα εβαλες και που?εχει βγει οντως προγραμμα για τα 1.6tdi??το μονο που εχω πειραξει στο αυτοκινητο ειναι να βγαλω το μαμα φιλτροκουτι και να βαλω kn φιλτρο αμεσως μετα το μετρητη αερα στη μαμα εισαγωγη..για να ακουω πιο πολυ την τουρμπινα..απο την cargate μου ειπαν gia ena tuning box της TMC MOTORSPORTS αγγλικης μου ειπε πολυ καλη..αλλα δεν μου αρεσει πολυ η ιδεα παραλληλου..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα της revo συην cargate π εχει για τον συγκεκριμενο κινητηρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μου το εβαλε μεσα σε μια ωριτσα με 400 ευρω κομπλε. Θα διαφωνησω για την εισαγωγη π εβαλες μονο κ μονο επειδη πιστευω πως θα σ τραβαει πολυ ζεστη απ τον κινητηρα κ θα σου ριχνει αρκετα αποδοση τουλαχιστον τωρα το καλοκαιρι. Καποιοι βελτιωτες προτεινουν περαιτερω βελτιωση με αφαιρεση του dpf πραγμα π εγω διαφωνω κ επισης ειναι ο μονος λογος π σε κυνηγαει η αστυνομια γτ απαγορευεται σε ολη την ευρωπη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα της revo συην cargate π εχει για τον συγκεκριμενο κινητηρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μου το εβαλε μεσα σε μια ωριτσα με 400 ευρω κομπλε. Θα διαφωνησω για την εισαγωγη π εβαλες μονο κ μονο επειδη πιστευω πως θα σ τραβαει πολυ ζεστη απ τον κινητηρα κ θα σου ριχνει αρκετα αποδοση τουλαχιστον τωρα το καλοκαιρι. Καποιοι βελτιωτες προτεινουν περαιτερω βελτιωση με αφαιρεση του dpf πραγμα π εγω διαφωνω κ επισης ειναι ο μονος λογος π σε κυνηγαει η αστυνομια γτ απαγορευεται σε ολη την ευρωπη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα της revo συην cargate π εχει για τον συγκεκριμενο κινητηρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Μου το εβαλε μεσα σε μια ωριτσα με 400 ευρω κομπλε. Θα διαφωνησω για την εισαγωγη π εβαλες μονο κ μονο επειδη πιστευω πως θα σ τραβαει πολυ ζεστη απ τον κινητηρα κ θα σου ριχνει αρκετα αποδοση τουλαχιστον τωρα το καλοκαιρι. Καποιοι βελτιωτες προτεινουν περαιτερω βελτιωση με αφαιρεση του dpf πραγμα π εγω διαφωνω κ επισης ειναι ο μονος λογος π σε κυνηγαει η αστυνομια γτ απαγορευεται σε ολη την ευρωπη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες της revo?οντως?εμενα με συνδεσανε με ενα μηχανικο και ο συγκεκριμενος μου ειπε πως δεν εχει βγαλει κατι η revo για τον 1.6tdi..μονο TMC Παραλληλος.τι να πω τωρα..συν του οτι οταν τον ρωτησα αν θα μπει το αυτοκινητο σε δυναμομετρηση μου ειπε οτι δεν εχουν εκει και οτι δεν χρειαζεται,,να μην ανησυχω..

Edited by DinosRline27
Link to comment
Share on other sites

Σαν απόδοση ένα πρόγραμμα είναι σίγουρα καλύτερη λύση. Επειδή επεμβαίνει σε περισσότερες παραμέτρους. Δηλαδή αν αυτό που στοχεύεις είναι η απόδοση, να το ανεβάσεις πολύ δηλαδή, τότε πρόγραμμα μονόδρομος νομίζω.

Το παράλληλο εγκεφαλάκι είναι η εύκολη λύση της υπόθεσης, το ανεβάζει μεν αλλά όχι τόσο όσο ένα πρόγραμμα. Στα τελευταία 1.6 TDI ουσιαστικά τροποποιεί το σήμα αισθητ.πίεσης καυσίμου και του MAP μετατοπίζοντας την καμπύλη λίγο πιο πάνω στην ουσία. Στο δικό μου εδώ και 1.5 χρόνο έχω το One της Racechip αγορασμένο απ το γερμανικό site (129E) και προσωπικά αυτό που ήθελα το έχω πάρει. Δηλαδή είναι αισθητά πιο σβέλτο και σαν αίσθηση και σε σχέση με άλλα ίδια Golf που βλέπω στο δρόμο και "ανοίγουμε". Προβλήματα μηδέν. Κατανάλωση έχει πέσει όταν πηγαίνω χαλαρά, και δεν βλέπω καμια ουσιαστική διαφορά όταν το πατάω, η μέση είναι η ίδια πάνω-κάτω. Επίσης το βγάζω όποτε θέλω σε 1'. Το σίγουρο είναι ότι δεν κλαίω τα 129Ε.

Το TMC που λες το έχω δει, και από το αγγλικό site, ακούγονται καλά λόγια, απλά δεν ξέρω αν αξίζει τα 520Ε, μου ακούγονται πάρα πολλά για μια τέτοια λύση. Από περιέργια αν το βάλεις ενόχλησέ με να κάνουμε ένα "άνοιγμα" για να δούμε διαφορές με το Racechip.

Αν είσαι εντός εγγύησης να ξέρεις επίσης ότι το πρόγραμμα όταν συνδεθείς σε διαγνωστικό αντιπροσωπείας (online δηλαδή), θα φανεί και αποθηκεύεται στο ιστορικό του αυτοκινήτου. Δηλαδή ακόμα και αν βγάλεις το πρόγραμμα εκ των υστέρων, στο ιστορικό θα φαίνεται ότι έχεις κ αν τεθεί θέμα εγγύησης στον κινητήρα κόβεται κατευθείαν απ το εργοστάσιο. Είναι γνωστό θέμα από το 2011, απλά στην Αμερική υπάρχει νόμος που εμποδίζει την ακύρωση της εγγύησης, ενώ Ευρώπη όχι. Διάβασε περισσότερα εδώ.

 

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιλησα με e-tuners αθηνα και μου ειπαν οτι εχουν αποκλειστικο αντιπροσωπο στη θεσσαλια οποτε αποφασισα να παω εκει να γλυτωσω την αποσταση...μου ειπαν οτι υπαρχει προγραμμα για το 1.6tdi 110 αλογα..πηγα λοιπον χτες κατοπιν ραντεβου..το εβαλα στο δυναμομετρο το αμαξι..αντι για 110 και λιγοτερα που πιστευα οτι θα βγαλει εβγαλε 122 αλογα πριν το προγραμμα..περιμεναμε λιγη ωρα το συνδεσαμε για το προγραμμα λοιπον...εκανε μιση ωριτσα να μπει το προγραμμα για να μη τα πολυλογω...αφου μπηκε το προγραμμα το κανουμε δυναμομετρηση και μενω εκπληκτος..εγραφε 135.. ουσιαστικα 13 αλογα πηρε μονο...και ροπη απο 28 που ηταν πριν προγραμματος (και οχι 25 που πιστευα οτι ηταν μαμα) εμεινε η ιδια..ειναι δυνατον ρε παιδια τοσα λιγα?το πηρα βολτα μετα..το ιδιο μου φαινοταν...ο υπευθυνος μου ειπε στο τελος οτι επειδη εχω delphi εγκεφαλο και ειναι καινουργιος(δυσκολος) για αυτο δεν πηρε πολλα αλογα..και οτι καποια στιγμη θα βγει update..επισης πριν φυγω αφου αποφασισα να το κρατησω το προγραμμα ευελπιστωντας για update αν βγει..μου ειπε να το δουλεψω λιγο μηπως ανεβει η επιδοση λογω adaptation...να δωσω χρονο δηλαδη στον εγκεφαλο με τις καινουργιες τιμες...παιδια πιαστηκα κοροιδο?γνωριζει καποιος κατι?αν μπορει ας μου απαντησει..ευχαριστω...γιατι 13 αλογα νομιζω ειναι λιγα...

Link to comment
Share on other sites

στο εξωτερικό με Delphi ecu τα golf 7 tdi ανεβαίνουν κοντά στα 145-150 άλογα χωρίς να βγάλεις το dpf.ειναι γεγονός ότι είναι περίεργη ecu η Delphi αλλά όχι τόσο δύσκολη.

https://www.br-performance.fr/brp-paris/reprogrammation/1-voitures/54-volkswagen/2968-golf/5104-golf-vii-mk1-2012-2017/9242-1-6-tdi-2016/

ασχετο κονσέρβα σου έβαλαν ή custom?άμα είναι κονσέρβα δεν θα αποδώσει όπως πρέπει να πας καλύτερα σε custom πρόγραμμα!!άποψη μου πάντα!

Edited by vasilisrx8
Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν , DinosRline27 said:

Παιδια μιλησα με e-tuners αθηνα και μου ειπαν οτι εχουν αποκλειστικο αντιπροσωπο στη θεσσαλια οποτε αποφασισα να παω εκει να γλυτωσω την αποσταση...μου ειπαν οτι υπαρχει προγραμμα για το 1.6tdi 110 αλογα..πηγα λοιπον χτες κατοπιν ραντεβου..το εβαλα στο δυναμομετρο το αμαξι..αντι για 110 και λιγοτερα που πιστευα οτι θα βγαλει εβγαλε 122 αλογα πριν το προγραμμα..περιμεναμε λιγη ωρα το συνδεσαμε για το προγραμμα λοιπον...εκανε μιση ωριτσα να μπει το προγραμμα για να μη τα πολυλογω...αφου μπηκε το προγραμμα το κανουμε δυναμομετρηση και μενω εκπληκτος..εγραφε 135.. ουσιαστικα 13 αλογα πηρε μονο...και ροπη απο 28 που ηταν πριν προγραμματος (και οχι 25 που πιστευα οτι ηταν μαμα) εμεινε η ιδια..ειναι δυνατον ρε παιδια τοσα λιγα?το πηρα βολτα μετα..το ιδιο μου φαινοταν...ο υπευθυνος μου ειπε στο τελος οτι επειδη εχω delphi εγκεφαλο και ειναι καινουργιος(δυσκολος) για αυτο δεν πηρε πολλα αλογα..και οτι καποια στιγμη θα βγει update..επισης πριν φυγω αφου αποφασισα να το κρατησω το προγραμμα ευελπιστωντας για update αν βγει..μου ειπε να το δουλεψω λιγο μηπως ανεβει η επιδοση λογω adaptation...να δωσω χρονο δηλαδη στον εγκεφαλο με τις καινουργιες τιμες...παιδια πιαστηκα κοροιδο?γνωριζει καποιος κατι?αν μπορει ας μου απαντησει..ευχαριστω...γιατι 13 αλογα νομιζω ειναι λιγα...

H ροπή με πρόγραμμα να μείνει ίδια λίγο δύσκολο, όλα τα light προγράμματα γι αυτό το μοτέρ το πάνε 300Nm minimum (βλέπε MTM). Βάζοντας πρόγραμμα θα έπρεπε να καταλάβεις μεγάλη διαφορά, αν εσένα σου φάνηκε ίδιο τότε κάτι δεν είναι σωστό στην όλη ιστορία. Εδώ εγώ ένα εγκεφαλάκι έβαλα και το πιο απλό που υπάρχει και νόμιζα ότι είμαι μια ταχύτητα κάτω. Δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Ντινο εμενα μου φαινεται κατ´αρχάς μεγαλη η αποκλιση ονομαστικης και πραγματικης ισχυος πριν το προγραμμα. 12 αλογα ειναι ολοκληρος σταβλος. Οσο για τα 135 πς και τα 28 kg μου ειναι κ αυτα πολυ περιεργα νουμερα. Εμενα στην cargate επειδη εθιξα το θεμα του εγκεφαλου μου ειπε οτι κ delphi να ειναι θα επαιρνε λιγο χρονο παραπανω αλλα θα γινοταν απροβληματιστα. Σαν λυση δεν ξερω προς το παρον τι να σ προτεινω παρα μονο να πας σε καποιον εκτος να στο δυναμομετρησει ξανα για να χεις μετρο συγκρισης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Ντινο εμενα μου φαινεται κατ´αρχάς μεγαλη η αποκλιση ονομαστικης και πραγματικης ισχυος πριν το προγραμμα. 12 αλογα ειναι ολοκληρος σταβλος. Οσο για τα 135 πς και τα 28 kg μου ειναι κ αυτα πολυ περιεργα νουμερα. Εμενα στην cargate επειδη εθιξα το θεμα του εγκεφαλου μου ειπε οτι κ delphi να ειναι θα επαιρνε λιγο χρονο παραπανω αλλα θα γινοταν απροβληματιστα. Σαν λυση δεν ξερω προς το παρον τι να σ προτεινω παρα μονο να πας σε καποιον εκτος να στο δυναμομετρησει ξανα για να χεις μετρο συγκρισης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Ντινο εμενα μου φαινεται κατ´αρχάς μεγαλη η αποκλιση ονομαστικης και πραγματικης ισχυος πριν το προγραμμα. 12 αλογα ειναι ολοκληρος σταβλος. Οσο για τα 135 πς και τα 28 kg μου ειναι κ αυτα πολυ περιεργα νουμερα. Εμενα στην cargate επειδη εθιξα το θεμα του εγκεφαλου μου ειπε οτι κ delphi να ειναι θα επαιρνε λιγο χρονο παραπανω αλλα θα γινοταν απροβληματιστα. Σαν λυση δεν ξερω προς το παρον τι να σ προτεινω παρα μονο να πας σε καποιον εκτος να στο δυναμομετρησει ξανα για να χεις μετρο συγκρισης.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ξερω ρε παιδια τι να πω..εχω ξενερωσει...και πανε και τζαμπα τα λεφτα μου φαινεται...δεν ξερω τι να κανω..εχετε να μου προτεινετε κατι?και μενα με παραξενεψε το οτι βγηκε 122 αλογα πριν προγραμματος..και πηρε μονο 13..εχω απογοητευτει...εν το μεταξυ οση ωρα ηταν στο δυναμομετρο και περιμεναμε μου ειπε οτι συνδεθηκε με μια εταιρια ιταλικη για να ξεκλειδωθει η ecu και οτι θα το ρυθμιζανε e-tuners απο αθηνα...δεν ξερω αν μπηκε custom η κονσερβα...συν οτι μου ειπε οτι τα καινουργια γκολφ 1.6 εχουν μικροτερη τουρμπινα....και τον παραξενεψε αυτο..τι να πω νομιζω ημουν πολυ ατυχος...μηπως επρεπε να διαλεξω revlimit...η καποια αλλη εταιρια...

Edited by DinosRline27
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις μια εκτίμηση που βρίσκονται αντίστοιχα Golf από τον ίδιο προγραμματιστή: https://www.etuners.gr/vw-golf-vii-1-6-tdi-bluemotion-stage-1/

Δεν είναι μακριά τα νούμερα που είδες δεδομένου ότι η ζέστη είναι τραγική αυτές τις ημέρες. Μιλά μαζί τους και συνεννοησου αντίστοιχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις μια εκτίμηση που βρίσκονται αντίστοιχα Golf από τον ίδιο προγραμματιστή: https://www.etuners.gr/vw-golf-vii-1-6-tdi-bluemotion-stage-1/

Δεν είναι μακριά τα νούμερα που είδες δεδομένου ότι η ζέστη είναι τραγική αυτές τις ημέρες. Μιλά μαζί τους και συνεννοησου αντίστοιχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις μια εκτίμηση που βρίσκονται αντίστοιχα Golf από τον ίδιο προγραμματιστή: https://www.etuners.gr/vw-golf-vii-1-6-tdi-bluemotion-stage-1/

Δεν είναι μακριά τα νούμερα που είδες δεδομένου ότι η ζέστη είναι τραγική αυτές τις ημέρες. Μιλά μαζί τους και συνεννοησου αντίστοιχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις μια εκτίμηση που βρίσκονται αντίστοιχα Golf από τον ίδιο προγραμματιστή: https://www.etuners.gr/vw-golf-vii-1-6-tdi-bluemotion-stage-1/

Δεν είναι μακριά τα νούμερα που είδες δεδομένου ότι η ζέστη είναι τραγική αυτές τις ημέρες. Μιλά μαζί τους και συνεννοησου αντίστοιχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για το link και την απαντηση..Εστειλα και στην e-tuners κατω στην αθηνα μηνυμα μεσω facebook και περιμενω απαντηση γιατι μου ειπαν οτι θα λειπουν εξωτερικο αυτη την εβδομαδα,,,αλλα και παλι το γκολφ που εστειλες χτυπησε 145 αλογα και 31 κιλα ροπη..πολυ καλο..ενω εμενα 135 αλογα με 28 κιλα ροπη(ιδια) οπως  την εργοστασιακη που μου ειπε οτι ειχε πριν το προγραμμα..εχεις δικιο για τη ζεστη αλλα δεν νομιζω τοσο μεγαλη αποκλιση λογω ζεστης...δεν ξερω..μια ερωτηση παιδια..αν δε βγαλω ακρη αξιζει να παω σε αλλη εταιρια?? η θα το κανω χειροτερα??δηλαδη  αλλο προγραμμα πανω σε προγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , DinosRline27 said:

.ο υπευθυνος μου ειπε στο τελος οτι επειδη εχω delphi εγκεφαλο και ειναι καινουργιος(δυσκολος) για αυτο δεν πηρε πολλα αλογα..και οτι καποια στιγμη θα βγει update..

Δεν το βλεπω και με καλο ματι το γεγονος...............  ''στα βουταω τωρα τα ευρωπουλακια να παω και διακοπες και ΑΝ καποτε βγει update θα σου χαρισω ακομα 5-6 αλογα!!!!!

 

Δηλ και αν δεν βγει ποτε αυτο το περηφιμο ''απντατε'', τι κανουμε?

Τον ρουφηξαμε και πανε και τζαμπα τα φραγκα?

Ασχετα αν το αμαξι εκοψε απο την ζεστη θα επρεπε η διαφορα να ειναι μεγαλη  με το προγραμμα.

Αφου δεν βλεπεις σημαντικη διαφορα κατι δεν παει καλα.

 

Βρες αν μπορεις αμαξι ιδιο με το δικο σου και να εχει προγραμμα, να δεις τι διαφορες εχεις στον δρομο.Διαφορετικα τους λες θελω τα λεφτα μου πισω και οταν θα βγαλατε αυτο το ''γ@μ@...νο απαντατε''

παρτε με τηλ να το ξαναδοκιμασουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο αλλα δεν ξερω αν θα μου τα δωσουνε πισω...κατι μου βρωμαει σε ολη την υποθεση..eχει κανενας ρε παιδια golf 7 1.6 tdi bmt rline 110 αλογα?delphi εγκεφαλο.. CXX Κινητηρας...εχει δοκιμασει κανενας τιποτα..?οποιος μπορει ας απαντησει..θα βοηθησει...ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , DinosRline27 said:

πηγα λοιπον χτες κατοπιν ραντεβου..το εβαλα στο δυναμομετρο το αμαξι..αντι για 110 και λιγοτερα που πιστευα οτι θα βγαλει εβγαλε 122 αλογα πριν το προγραμμα..

Με 35 βαθμους θερμοκρασια και εχοντας στην Λαρισα θερμικο χαμηλο, με ατμοσφαιρικη πιεση καπου στα 1010-1012mb,εγω θα ενιωθα ευτυχισμενος αν μπορουσε να βγαλει και τα 110 υποτιθεμενα εργοστασιακα αλογα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , takisbrax said:

Με 35 βαθμους θερμοκρασια και εχοντας στην Λαρισα θερμικο χαμηλο, με ατμοσφαιρικη πιεση καπου στα 1010-1012mb,εγω θα ενιωθα ευτυχισμενος αν μπορουσε να βγαλει και τα 110 υποτιθεμενα εργοστασιακα αλογα.

εμενα που εβγαλε 122?καλο η κακο?τοσο μεγαλη αποκλιση απο το εργοστασιο?μηπως μαπα δυναμομετρο?θα το παρω και μια βολτα το βραδυ να δω..

Edited by DinosRline27
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.