Jump to content
ANGO

Golf 6/7 - Βελτίωση 1,4 & 1,6 Tdi Κινητήρα

Recommended Posts

2 hours ago , baspax1 said:

Καλησπέρα τρείς ερωτήσεις και απο εμένα,

1 Στα παλαιότερα που ήταν 1.6 tdi 90hp γιατι να δίνει περισσότερα αλογα και ροπή λόγω κυβικών ειναι τεράστια η διαφορα;

2 Με το πρόγραμμα ακούγεται περισσότερο το σφύριγμα της τουρμπίνας;

3 Ορισμένοι λετε οτι κάνατε ελεγχο το dpf αν ειναι αδειο, επειδή εμενα νιώθω οτι εχει πέσει λιγο το αμάξι παρα τα καθαριστικά που βάζω πως κάνω έλεγχο αν γεμισε το dpf;;

 

Android κινητό έχεις;(λογικά θα έχεις)μπαίνεις στο playstore μια εφαρμογή που λέγεται vag dpf αγοράζεις ένα obd2 adapter και τρέχεις την εφαρμογή.εκει βλέπεις πόσο % είναι γεμισμένο και κάνα 2 ακόμα ενδείξεις σχετικά με το dpf(αυτό όσο αφορά την free έκδοση γιατί η πληρωμένη 5ευρω έκδοση έχει έναν σκασμός ενδείξεις).

τώρα όσο αφορά το 1.6 και την διαφορά των αλόγων είναι λογικό να βγάζει παραπάνω γιατί είναι και 1.6 και 4κυλινδρο και όλες οι εκδόσεις του έχουν μια τουρμπίνα ενώ το δικό μας στην 75αρα και 90αρα έχει μικρή τουρμπίνα σχετικά για ντίζελ και αυτό με τα 105 έχει σχεδόν ίδια με των παλιών 1.6 για αυτό και βγάζει με πρόγραμμα κοντά στα 130 άλογα!

τα καθαριστικά κάνουν μια τρύπα στο νερό.αμα το κυκλοφορείς μόνο πόλη το πιθανότερο είναι να κόβεται στη μέση η αναγέννηση.κατςβασε την εφαρμογή και κοίτα να δεις πόσο γεμισμένο είναι και μην λυπηθείς τα 5ευρω της πληρωμένης εκδόσεις τα αξίζουν μέχρι τελευταίο ευρώ ;)

η τουρμπίνα ακούγεται ελάχιστα παραπάνω και πρέπει να στήσεις αυτί για να την ακούσεις.ας είναι καλά η ηχομόνωση του polo

Edited by vasilisrx8
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , vasilisrx8 said:

Android κινητό έχεις;(λογικά θα έχεις)μπαίνεις στο playstore μια εφαρμογή που λέγεται vag dpf αγοράζεις ένα obd2 adapter και τρέχεις την εφαρμογή.εκει βλέπεις πόσο % είναι γεμισμένο και κάνα 2 ακόμα ενδείξεις σχετικά με το dpf(αυτό όσο αφορά την free έκδοση γιατί η πληρωμένη 5ευρω έκδοση έχει έναν σκασμός ενδείξεις).

τώρα όσο αφορά το 1.6 και την διαφορά των αλόγων είναι λογικό να βγάζει παραπάνω γιατί είναι και 1.6 και 4κυλινδρο και όλες οι εκδόσεις του έχουν μια τουρμπίνα ενώ το δικό μας στην 75αρα και 90αρα έχει μικρή τουρμπίνα σχετικά για ντίζελ και αυτό με τα 105 έχει σχεδόν ίδια με των παλιών 1.6 για αυτό και βγάζει με πρόγραμμα κοντά στα 130 άλογα!

τα καθαριστικά κάνουν μια τρύπα στο νερό.αμα το κυκλοφορείς μόνο πόλη το πιθανότερο είναι να κόβεται στη μέση η αναγέννηση.κατςβασε την εφαρμογή και κοίτα να δεις πόσο γεμισμένο είναι και μην λυπηθείς τα 5ευρω της πληρωμένης εκδόσεις τα αξίζουν μέχρι τελευταίο ευρώ ;)

η τουρμπίνα ακούγεται ελάχιστα παραπάνω και πρέπει να στήσεις αυτί για να την ακούσεις.ας είναι καλά η ηχομόνωση του polo

Κινητό έχω και μάλιστα την εφαρμογή αυτή την είχα βρει και σπασμένη! Απλά τον obd2 δεν βρήκα ένα καλό να αγοράσω, 

Δηλαδή εμείς άτυχοι ήμαστε; η αλήθεια είναι το 105 hp ήθελα αλλά δεν είχε βγει μέχρι τότε.. Νόμιζα ότι ήταν ακριβώς ίδιος κινητήρας απλά με άλλο πρόγραμμα κρίμα :/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

Sorry για το λίγο offtopic, εγώ Polo TDI έχω, αλλά νομίζω εδώ έχετε ασχοληθεί αρκετά περισσότερο.

Διάβασα αρκετές από τις τελευταίες σελίδες αυτού του νήματος.

Όσον αφορά αυτό το post (για να μην τα ξαναγράφω και κουράζω) μπορεί κάποιος να μου λύσει τις συγκεκριμένες απορίες, αν τυχαίνει να γνωρίζει;

 

Eν ολίγοις πώς εξηγείται εταιρείες τύπου APR, ABT, REVO, να μην έχουν ξεκλειδώσει τους εγκεφάλους των τελευταίων Polo (6C) και άλλες "μικρότερες" όπως Revlimit, Megaspeed να το έχουν κάνει;

Οι δεύτερες βασίζονται σε κάποια πιο πρόχειρη-μη ασφαλή μέθοδο ή απλά οι πρώτες δεν έχουν ασχοληθεί επειδή μπορεί να μην υπάρχει η αντίστοιχη ζήτηση;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, georgeIII said:

Καλησπερα, εχω μια χαζη ερωτηση σαν νεος κατοχος ενος golf mk6 1,6 tdi... Υπαρχει καποιος τροπος να καταλαβω αν το αμαξι φοραει προγραμμα;

 

Καλησπερα αγορι...καλως όρισες στον κόσμο τον tdi....λογικα ρωτας να το καταλάβεις μονος....αν εχεις μπαρομετρο η obdii μπορεις να δεις τις πιεσεις τουρμπο....παντως αν εχει πρόγραμμα ειδικα με τις 3300 το αμαξι δεν κρεμαει ενω μαμα έχει ενα κρέμασμα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , Kazuhiro said:

Καλησπερα αγορι...καλως όρισες στον κόσμο τον tdi....λογικα ρωτας να το καταλάβεις μονος....αν εχεις μπαρομετρο η obdii μπορεις να δεις τις πιεσεις τουρμπο....παντως αν εχει πρόγραμμα ειδικα με τις 3300 το αμαξι δεν κρεμαει ενω μαμα έχει ενα κρέμασμα!

Καλώς σας βρήκα, έχω obd II με το torque lite. Τι πίεση πρέπει να δω κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

57 λεπτά πριν , georgeIII said:

Καλώς σας βρήκα, έχω obd II με το torque lite. Τι πίεση πρέπει να δω κανονικά;

Γεια χαρά.Με 4αρτη 21,2 psi μου έδειξε. Φοράω πρόγραμμα Superchips.

 
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , ANGO said:

Γεια χαρά.Με 4αρτη 21,2 psi μου έδειξε. Φοράω πρόγραμμα Superchips.

 
  •  

Ok ευχαριστώ, χωρίς πρόγραμμα πόσο δείχνει κανονικά;

Με τετάρτη στα 80χλμ έδειξε 22psi στα 120 έπεσε στα 18-19 psi

Edited by georgeIII
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, georgeIII said:

Ok ευχαριστώ, χωρίς πρόγραμμα πόσο δείχνει κανονικά;

Με τετάρτη στα 80χλμ έδειξε 22psi στα 120 έπεσε στα 18-19 psi

Δεν εχει να κάνει με τα χιλιομετρα....εχει να κανει με το πατημα του γκαζιου....οποτε βαλε τετάρτη πανε 2300 στροφές και πατα τερμα το γκαζι!Και πες μας τι σου εβγαλε!!!!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , Kazuhiro said:

Δεν εχει να κάνει με τα χιλιομετρα....εχει να κανει με το πατημα του γκαζιου....οποτε βαλε τετάρτη πανε 2300 στροφές και πατα τερμα το γκαζι!Και πες μας τι σου εβγαλε!!!!

Έβαλα τα χιλιόμετρα γτ υπέθεσα ότι θα καταλάβετε από αυτά τις στροφές που πήγαινε το μοτέρ. Λάθος μου. Αν θυμάμαι καλά στα 80χλμ είμαι περίπου 2000 κάτι στροφές και στα 120 περίπου 3000 κάτι. Άρα στις 2000 κάτι μου βγάζει 22 psi. Βέβαια θα το δοκιμάσω αύριο όπως μου το είπες. Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2017 at 11:28 PM, georgeIII said:

Έβαλα τα χιλιόμετρα γτ υπέθεσα ότι θα καταλάβετε από αυτά τις στροφές που πήγαινε το μοτέρ. Λάθος μου. Αν θυμάμαι καλά στα 80χλμ είμαι περίπου 2000 κάτι στροφές και στα 120 περίπου 3000 κάτι. Άρα στις 2000 κάτι μου βγάζει 22 psi. Βέβαια θα το δοκιμάσω αύριο όπως μου το είπες. Ευχαριστώ!!

Ελα αγορι....Δυστυχώς ουτε με τις στροφές εχει να κανει αν πας με τεταρτη 4000 και αφησεις το γκαζι η πιεση θα πεσει.....εσυ θες να δεις ποση σταθερη πιεση κρατάει με τερμα το γκαζι....αν κάνεις αυτο που σου ειπα θα παρεις μια τιμή!Το πιο σωστο βεβαια και σίγουρο για μενα θα ηταν να πας σε ενα μηχανικο-βελτιωτη να δει το file σου, να δει και αν ειναι σωστο σε περίπτωση που φορας προγραμμα!

Edited by Kazuhiro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..θα ηθελα τα φωτα σας για ακομα μια φορα.ελπιζω να μην ειναι offtopic.σημερα εκει που καθαριζα το φιλτρο μου στην εισαγωγη και επειδη εχω βαλει

 μανιταρι μικρο αντι για το μαμα φιλτρο ειχα χυμα αρκετο καιρο το breather hose (αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται) το οποιο κουμπωνε μετα το maf στο πλαστικο μεσα στο μαμα φιλτροκουτι..δεν ειχα κανενα θεμα απολυτως μεχρι που χθες ειπα να το βουλωσω να μην ειναι ανοιχτο και το εδεσα να μην ειναι ετσι χυμα με ενα clipper διπλα στην εισαγωγη..αφου ξεκινησα επαθα πλακα το αμαξι οταν τουρμπιζε και αφηνα το γκαζι εσκαγε σαν supra 500 αλογων...λες και ειχα σκαστρα με πολυ flutter..ΑΛΛΑ..δεν εβγαζε την δυναμη του καθολου οπως πριν δεν ροπιαζε πολυ.ηταν πιο αργο αισθητα..ηταν σαν να εμποδιζε κατι την μηχανη να λειτουργησει σωστα..επιπλεον μετα απο καποιες βολτες..μου αναψε λαμπακι (glow plug management system)kai to λαμπακι (emissions control system) συν του οτι μυριζε σαν λαδι στην καμπινα καποιες φορες....Που θελω να καταληξω...ειναι καλο 1)που βουλωσα το breather hose?2)ποια ειναι η λειτουργιεα του?εχει καποια σχεση με το ventilation system,τη βαλβιδα pcv η την ν75?και γιατι εχει

τοσο flutter το αμαξι με βολωμενο to breather hose?..ευχαριστω εκ των προταιρων..το αμαξι ειναι golf 7 1.6tdi rline 2015 110ps με προγραμμα..

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2017 at 12:46 ΜΜ, DinosRline27 said:

Παιδια καλησπερα..θα ηθελα τα φωτα σας για ακομα μια φορα.ελπιζω να μην ειναι offtopic.σημερα εκει που καθαριζα το φιλτρο μου στην εισαγωγη και επειδη εχω βαλει

 μανιταρι μικρο αντι για το μαμα φιλτρο ειχα χυμα αρκετο καιρο το breather hose (αν δεν κανω λαθος ετσι λεγεται) το οποιο κουμπωνε μετα το maf στο πλαστικο μεσα στο μαμα φιλτροκουτι..δεν ειχα κανενα θεμα απολυτως μεχρι που χθες ειπα να το βουλωσω να μην ειναι ανοιχτο και το εδεσα να μην ειναι ετσι χυμα με ενα clipper διπλα στην εισαγωγη..αφου ξεκινησα επαθα πλακα το αμαξι οταν τουρμπιζε και αφηνα το γκαζι εσκαγε σαν supra 500 αλογων...λες και ειχα σκαστρα με πολυ flutter..ΑΛΛΑ..δεν εβγαζε την δυναμη του καθολου οπως πριν δεν ροπιαζε πολυ.ηταν πιο αργο αισθητα..ηταν σαν να εμποδιζε κατι την μηχανη να λειτουργησει σωστα..επιπλεον μετα απο καποιες βολτες..μου αναψε λαμπακι (glow plug management system)kai to λαμπακι (emissions control system) συν του οτι μυριζε σαν λαδι στην καμπινα καποιες φορες....Που θελω να καταληξω...ειναι καλο 1)που βουλωσα το breather hose?2)ποια ειναι η λειτουργιεα του?εχει καποια σχεση με το ventilation system,τη βαλβιδα pcv η την ν75?και γιατι εχει

τοσο flutter το αμαξι με βολωμενο to breather hose?..ευχαριστω εκ των προταιρων..το αμαξι ειναι golf 7 1.6tdi rline 2015 110ps με προγραμμα..

 

Φίλε δεν ξέρω να απαντήσω αλλα επειδή εχουμε το ίδιο ακριβως αμάξι με ίδια χρονολογία για πες την εμπειρία σου απο το προγραμμα σε ποιον το εβαλες ,τι διαφορά είδες ,ποσο κόστισε και οτιδήποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ντιναρα μπας κ σου πεταξανε κανενα μοτερ απ το Queen Mary και δεν το πηρες πρεφα????? Ρε φιλε ουτε γω ξερω να σ πω.. σορρυ.. αλλα μ ενδιαφερει κ μενα να μαθω τι εκανες εν τελει με το προγραμμα. Πηγες τελικα revlimit?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ντιναρα μπας κ σου πεταξανε κανενα μοτερ απ το Queen Mary και δεν το πηρες πρεφα????? Ρε φιλε ουτε γω ξερω να σ πω.. σορρυ.. αλλα μ ενδιαφερει κ μενα να μαθω τι εκανες εν τελει με το προγραμμα. Πηγες τελικα revlimit?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ντιναρα μπας κ σου πεταξανε κανενα μοτερ απ το Queen Mary και δεν το πηρες πρεφα????? Ρε φιλε ουτε γω ξερω να σ πω.. σορρυ.. αλλα μ ενδιαφερει κ μενα να μαθω τι εκανες εν τελει με το προγραμμα. Πηγες τελικα revlimit?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , marvas8686 said:

Ρε Ντιναρα μπας κ σου πεταξανε κανενα μοτερ απ το Queen Mary και δεν το πηρες πρεφα????? emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png Ρε φιλε ουτε γω ξερω να σ πω.. σορρυ.. emoji20.pngαλλα μ ενδιαφερει κ μενα να μαθω τι εκανες εν τελει με το προγραμμα. Πηγες τελικα revlimit?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Βασιλη μηχανη απο το Queen Mary to 2 κιολας..:lol::lol:..Δεν ξερω ρε συ αληθεια τι γινεται..το ξεβουλωσα το breather hose παντως για να μην παρω καμια τουρμπινα στα χερια γιατι μου φαινεται με τετοιο σκασιμο δεν θα αντεξει για πολυ μονο κακο της κανω μαλλον ...revlimit δεν πηγα οχι..σε μια kb remap πηρα τηλ αλλα δεν μου κλεισανε ραντεβου γιατι τους ειπα οτι εχω αλλο αρχειο απο πριν και δεν ειμαι ευχαριστημενος και φανηκε σαν να μην ηθελε να μπλεξει ο τυπος στο τηλ..μου ειπε θα κοιταξει την αντζεντα του και θα με παρει αλλα δεν πηρε ποτε..οποτε το αμαξι ειναι οπως πριν..δεν ξερω που αλλου να απευθυνθω για ενα καλο προγραμμα που να αξιζει...

Edited by DinosRline27
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , Archo said:

 

Φίλε δεν ξέρω να απαντήσω αλλα επειδή εχουμε το ίδιο ακριβως αμάξι με ίδια χρονολογία για πες την εμπειρία σου απο το προγραμμα σε ποιον το εβαλες ,τι διαφορά είδες ,ποσο κόστισε και οτιδήποτε αλλο.

Φιλε Archo προγραμμα εβαλα στη λαρισα σε αντιπροσωπο e-tuners στη θεσσαλια αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος διοτι το αμαξι μου φαινεται το ιδιο οπως πριν ενω στη δυναμομετηση τοτε που μου εκανε μου εβγαλε το αμαξι παραπανω απο οσο ηταν, πραγμα πολυ περιεργο. δηλαδη εκει που περιμενα το αμαξι μαμα πριν απο το προγραμμα γυρω στα 107-108 αλογα αντε 110 και 25 κιλα ροπη αυτος μου το εβγαλε 122 αλογα και 28 κιλα ροπη!και μετα αφου το κουμπωσε το αρχειο στη 2η δυναμομετρηση μου εβγαλε 135 αλογα και 29 κιλα ροπη.. τιποτα δηλάδη.. που επρεπε να φυγω πανω απο τα 30 κιλα και ροπη..τιποτα δεν πηρε..που τα πετρελαια το λιγοτερο που περνουν απο οσα διαβαζω γιατι ψαχνομαι ειναι 5-6 κιλα ροπη το λιγοτερο με προγραμμα!ειμαι ακομα στο ψαξιμο για καποιο αλλο προγραμμα καλο...ελπιζω να βοηθησα..ξεχασα να αναφερω το προγραμμα μου κοστισε μαζι με δυναμομετρηση 450 ευρω..

Edited by DinosRline27
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Archo προγραμμα εβαλα στη λαρισα σε αντιπροσωπο e-tuners στη θεσσαλια αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος διοτι το αμαξι μου φαινεται το ιδιο οπως πριν ενω στη δυναμομετηση τοτε που μου εκανε μου εβγαλε το αμαξι παραπανω απο οσο ηταν, πραγμα πολυ περιεργο. δηλαδη εκει που περιμενα το αμαξι μαμα πριν απο το προγραμμα γυρω στα 107-108 αλογα αντε 110 και 25 κιλα ροπη αυτος μου το εβγαλε 122 αλογα και 28 κιλα ροπη!και μετα αφου το κουμπωσε το αρχειο στη 2η δυναμομετρηση μου εβγαλε 135 αλογα και 29 κιλα ροπη.. τιποτα δηλάδη.. που επρεπε να φυγω πανω απο τα 30 κιλα και ροπη..τιποτα δεν πηρε..που τα πετρελαια το λιγοτερο που περνουν απο οσα διαβαζω γιατι ψαχνομαι ειναι 5-6 κιλα ροπη το λιγοτερο με προγραμμα!ειμαι ακομα στο ψαξιμο για καποιο αλλο προγραμμα καλο...ελπιζω να βοηθησα..ξεχασα να αναφερω το προγραμμα μου κοστισε μαζι με δυναμομετρηση 450 ευρω..
Φίλε έχω βάλει πρόγραμμα superchips και είμαι πολυ ευχαριστημένος τόσο από δύναμη όσο και από κατανάλωση. Μπορείς να το βάλεις και μόνος σου με bluefin.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 λεπτά πριν , ANGO said:

Φίλε έχω βάλει πρόγραμμα superchips και είμαι πολυ ευχαριστημένος τόσο από δύναμη όσο και από κατανάλωση. Μπορείς να το βάλεις και μόνος σου με bluefin.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 

Φιλε ango ποσο σου κοστισε και ποια ηταν τα αποτελεσματα που πηρες?ειναι παραλληλος εγκεφαλος?το bluefin τι ειναι ακριβως?που μπορω να απευθυνθω?συγγνωμη αλλα δεν

γνωριζω..

Edited by DinosRline27
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , DinosRline27 said:

Φιλε Archo προγραμμα εβαλα στη λαρισα σε αντιπροσωπο e-tuners στη θεσσαλια αλλα δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος διοτι το αμαξι μου φαινεται το ιδιο οπως πριν ενω στη δυναμομετηση τοτε που μου εκανε μου εβγαλε το αμαξι παραπανω απο οσο ηταν, πραγμα πολυ περιεργο. δηλαδη εκει που περιμενα το αμαξι μαμα πριν απο το προγραμμα γυρω στα 107-108 αλογα αντε 110 και 25 κιλα ροπη αυτος μου το εβγαλε 122 αλογα και 28 κιλα ροπη!και μετα αφου το κουμπωσε το αρχειο στη 2η δυναμομετρηση μου εβγαλε 135 αλογα και 29 κιλα ροπη.. τιποτα δηλάδη.. που επρεπε να φυγω πανω απο τα 30 κιλα και ροπη..τιποτα δεν πηρε..που τα πετρελαια το λιγοτερο που περνουν απο οσα διαβαζω γιατι ψαχνομαι ειναι 5-6 κιλα ροπη το λιγοτερο με προγραμμα!ειμαι ακομα στο ψαξιμο για καποιο αλλο προγραμμα καλο...ελπιζω να βοηθησα..ξεχασα να αναφερω το προγραμμα μου κοστισε μαζι με δυναμομετρηση 450 ευρω..

Φίλε Dino εχω επικοινωνήσει με  τους περισσότερους  προγραμματιστές απο Ελλάδα και ο μόνος για τον οποίο μπορώ να πω οτι θα επέλεγα να βάλω πρόγραμμα είναι ο microchip tuning που ηταν και ο μόνος που γνωριζε για τον εγκέφαλο τον Delphi που φοράει το δικό μου αυτοκίνητο. Στον προτείνω ανεπιφύλακτα .Εγω ακόμα δεν έβαλα πρόγραμμα θα βαλω με τη λήξη της εγγύησης .

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν , Archo said:

Φίλε Dino εχω επικοινωνήσει με  τους περισσότερους  προγραμματιστές απο Ελλάδα και ο μόνος για τον οποίο μπορώ να πω οτι θα επέλεγα να βάλω πρόγραμμα είναι ο microchip tuning που ηταν και ο μόνος που γνωριζε για τον εγκέφαλο τον Delphi που φοράει το δικό μου αυτοκίνητο. Στον προτείνω ανεπιφύλακτα .Εγω ακόμα δεν έβαλα πρόγραμμα θα βαλω με τη λήξη της εγγύησης .

Σε ευχαριστω φιλε μου θα κανω μια ερωτηση και σε microchip tuning λοιπον να δω τι παιζει..τον delphi dcm6.2 δεν φορας και εσυ?Aπλα δεν ξερω αν θα δεχτει και αυτος να βαλει κατι στο αμαξι μου γιατι σε οσους λεω οτι εχω αλλο αρχειο και θελω καλη δουλεια για να μην γινει καμια πατατα με αρχειο πανω σε αρχειο και παρω την ecu και το αμαξι στα χερια γιατι ειναι καινουργιο δεν μπλεκουν..αντε να δουμε..

Edited by DinosRline27
Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , DinosRline27 said:

Σε ευχαριστω φιλε μου θα κανω μια ερωτηση και σε microchip tuning λοιπον να δω τι παιζει..τον delphi dcm6.2 δεν φορας και εσυ?

Ναι σου λεω το αμαξι μας είναι το ίδιο. Golf Rline TDI 1.6 αγορασμένο τον Δεκέμβρη του 2015

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.