Jump to content
ANGO

Golf 6/7 - Βελτίωση 1,4 & 1,6 Tdi Κινητήρα

Recommended Posts

6 λεπτά πριν , koge said:

Έχει ξεφτιλιστεί το θέμα με τα DPF και EGR, τα μικροσωματίδια και ΝΟχ μάγκες δεν φαίνονται με το μάτι, και είναι και τα δύο καρκινογόνα! Για να διευκρινίσω, με κάτι "τοξικό" παθαίνεις δηλητηρίαση ή/και πεθαίνεις, με τα "καρκινογόνα" παθαίνεις καρκίνο και πεθαίνεις μετά. 

 

Το παραπάνω είναι απολύτως σωστό και με βρίσκει σύμφωνο.

Οπότε βελτίωση όσο το επιτρέπει το DPF, τέλος.

 

Εγώ φίλε που είχα diesel , υπαρχει βελτιωτικός οίκος ο οποιος κάνει βελτίωση σε diesel  ΧΩΡΕΙΣ! Βγαίνουν DPF και egr, από επάνω.

εμένα εργοστασιακό ήταν με 115hp και 27kg ροπής. 

και η βελτίωση της rica tuning πάει το αμάξι 140hp και 33kg ροπής. 

 

 https://www.rica.nl/chiptuning.php?v=11-89-2281   

      

Link to comment
Share on other sites

Να και μια αναβάθμιση για golf 

 

golf 1600 TDI 110hp 

 

από 110hp και με 25kg ροπή 

 

σε 141hp και με 29kg ροπή    

 

  https://www.rica.nl/chiptuning.php#chiptuning

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Έλεγχοι για dpf! Χαχαχα! δεν είπαμε 300-400 άλογα αλλά έως 200 θα είναι πολύ ωραίο στο δρόμο και με κατανάλωση 5.5/100χλμ ενώ ένα 2.000cc καίει σαν ferry boat ⛴ 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , OMINUS said:

 

πες μου φίλε μου κάτι?

καταρχάς δεν ξέρω και πόσο χρονών είσαι??? η ποια χρονιά γεννηθείς???  Αυτο τώρα τι σχέση έχει με την παράθεση που έκαν και γιατι να σου απαντησώ;;

 

Πόσα ταξί ξερεις εδώ στην Ελλάδα η γενικά αν ο στόλος τον ταξι έχει ανανεωθεί????

ανάθεμα αν τα ταξί που έχουμε που ειναι και του 1821 αν έχουν καν DPF καν επάνω , η αν είχαν 

 

Το ιδιο πάει και στα φορτηγά η ερώτηση μου..

Ασχέτος οτι στην ρόδο που είμαι σχεδον ολα ειναι Mercendes (εννοείται 9/10 dpf off) και ειναι ολοκαίνουρια ξερω οτι στην υπόλοιπη ελλάδα ειναι παλιά ετσι ακριβώς ερχεσαι στα λόγια μου κοιτας το 1% και χάνεις το υπόλοιπο 99% Αφου εσεις μαζι και εγω με εσας γιατι μαλλον νομιζεις οτι εχω βγαλει το dpf καντε το οτιδήποτε στο πλήθος και οχι στις εξεραίσεις να βγάλει ελεγχους το κράτος να δωσει επιδοτήσεις στα παλιά ταξί να βρει τρόπο να επιβάλει την τοποθέτηση dpf τελος πάντων ....

 

για το κτεο που λες , άρα βάζεις μεσα σε αυτούς και τα παιδιά από εδώ μέσα στο club??? , ΠΟΥ ΕΝΏ ΈΧΟΥΝ DPF στο αμάξι τους  τα ΞΗΛΏΝΟΥΝ, και ''καλά'' βελτιώσει το λέμε τώρα...:db: άρα και τα παιδιά από επάνω που έβγαλαν τα DPF θα λαβώνουν το ΚΤΕΟ για να περνάνε λάδι και αυτή??? 

 

Ναι σε όλους απευθυνομαι που ειναι το πρόβλημα ; σου ξαναλεω αλλη μια φορα οτι αυτοι ειναι 100 οι αλλοι ειναι 1000 αν θες πραγματικά να το σταματήσεις αυτό θα το σταματήσεις απο την πηγή και οχι λεγοντας σε καποιον που γραφει σε για βελτίωση .

 

άρα τι κοιτάμε λάθος δρόμο......????                   

 

 

αυτά που έχουν γραφει στο TOPIC αυτο περί της αφαίρεσης του DPF στο diesel καλά κάνουμε και το συζητάμε εδώ μέσα.

 

Αν δεν κάνω λάθος το τοπικ εχει τιτλο ---Golf 6/7 - Βελτίωση 1,4 & 1,6 Tdi Κινητήρα---
Υπο κανονικές συνθήκες αυτο που έκανες και κάνετε πολυ θα θεωρούταν Off topic και θα επαιρνες παρατηρηση απο συντονιστη του φορουμ γιατι ναι οπως και να το κανουμε αυτος μιλαει για βελτιωση εσυ και ολοι οι αλλοι οι :db: Οικολογοι :db: που πέσατε πανω του για την ρύπανση του περιβαλλοντος..... κατσε ζυγισε και μόνος σου και ξαναλεω για να μην παρεξηγουμε συμφωνω σε αυτο που λες αλλα το διατυμπανιζεται σε λαθος φορουμ.

 

γιατι αν θα μπει κάποιος ο οποιος δεν έχει ιδέα και κάποια στοιχειωδώς γνώσει , θα δει εδώ μέσα εσάς που βγάλατε τα DPF και όσους (υποστηρίζουν τέτοιες ενέργειες) και θα πει αφου το έβγαλαν αυτή ; γιατι να μην το βγάλω και εγω.....        


Βρε συμφωνώ αλλα αν ψάξεις λιγο το φόρουμ  1 μιλαει για αφαίρεση 10 κραζουν απο κάτω...  

 

 

Άρα τι κοιτάμε λάθος???? 

αφού το πρόβλημα υπαρχει και εδώ μέσα...        

 

Και το υποστηρίζεις (όχι εσύ προσωπικά) και το φωνάζεις, ότι έβγαλα και ετσι; και αλλιώς.

άρα τι κάνουμε??? λέμε για όλους τους άλλος , και εμάς εδώ τους έχουμε στην απέξω???      

Ξανα λέω συμφωνώ μαζί σου αλλα πρεπει να κοιταξουμε το δάσος και οχι το δέντρο...

 

Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν , baspax1 said:

 

Το ρωτάω καλοπροαίρετα γιατί αν έχω να κάνω μια κουβεντα με έναν που είναι 22 χρονών  πχ. 

Δεν έχει κάποιο νόημα να μπουμε σε τέτοια διαδικασία,  γιατί έχει τον δικό του ντόρο.. (λογο ηλικίας)

 

Για αυτό και σε ρώτησα καλοπροαίρετα,  εγώ 31 είμαι δεν το κρύβω. 

 

Όσο για το αλλο του θέματος, γενικά όταν κάτι δεν μας συμφέρει το λέμε off topic.??? Οκ πάσο 

 

Που θα έπρεπε να το συζητάμε??? Αφού εδώ μέσα έγιναν αναφορές για ξήλωμα  DPF.

 

Για το αλλο ,

το δάσος για να πάρει φωτιά θα πρέπει να ξεκινήσει από κάποιο δέντρο και σιγά σιγά θα αρπάξουν και τα υπόλοιπα δέντρα...:hi:

 

Φιλικά τα λέω αυτά μην παρεξηγηθώ, δεν έχω κάτι προσωπικό με εσένα η με κάποιον άλλο.:console:

 

 

Αυτά από εμένα σας ευχαριστώ :hi:

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , Polakias TDI said:

Αθάνατη Ελλαδάρα. Σύντομα θα αρχίσουν να γίνουν έλεγχοι και για τα φίλτρα DPF από κινητά συνεργεία της ΕΛΑΣ. Και τότε θα γελάσω πολύ. Γιατί μόνο έτσι καταλαβαίνετε κάποιοι, ταρίφες, φορτηγατζήδες και γενικά αυτοκινητιστές.

Καλά εσύ τώρα η αστειεύεσαι η απλά το τερμάτισες...Eδώ δεν κάνουν τίμιους ελέγχους τα ιδια τα δημόσια ΚΤΕΟ γιατι απλά λαδώνονται θα εχουν και κινητά συνέργεια η ποια;;;; η αστυνομία;;;;;;;;;;ας καλυφθεί πρώτα η αστυνόμευση και αν περισσεύουν εννοείται και για ελέγχους doff χαχαχαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πάντως βγάζοντας το dpf το κέρδος στο δικό μου αμάξι θα ήταν βαριά 4-7 άλογα και 0.5-1 κιλό ροπής.ο βελτιωτης εδώ στην Πάτρα μου είπε δεν υπάρχει λόγος να το βγάλεις περισσότερο κακό παρά καλό θα κάνεις(μιλώντας γενικά πάντα).όταν τον ρώτησα όταν γεμίσει να το βγάλουμε μου έδωσε ένα τηλ να το πάω για καθάρισμα και ξανά πάνω.και μιλάμε για βελτιωτη που εχει φτιάξει ένα σκασμό αμάξια που με την αφαίρεση του μόνο κέρδος θα είχε.τεσοα άμα δεν το κάνεις 2ο και στάδιο δεν υπάρχει λόγος αφαίρεσης.αλλα και δεν υπάρχεις λογος να τσακωνόμαστε μεταξύ μας.οσοι το θεωρούν λάθος κάντε αναφορά για να τους ελέγξουν και να τους κατασχέσουν το αμάξι αφού το θεωρείτε τοοοοοοσο μεγάλο κακό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , vasilisrx8 said:

πάντως βγάζοντας το dpf το κέρδος στο δικό μου αμάξι θα ήταν βαριά 4-7 άλογα και 0.5-1 κιλό ροπής.ο βελτιωτης εδώ στην Πάτρα μου είπε δεν υπάρχει λόγος να το βγάλεις περισσότερο κακό παρά καλό θα κάνεις(μιλώντας γενικά πάντα).όταν τον ρώτησα όταν γεμίσει να το βγάλουμε μου έδωσε ένα τηλ να το πάω για καθάρισμα και ξανά πάνω.και μιλάμε για βελτιωτη που εχει φτιάξει ένα σκασμό αμάξια που με την αφαίρεση του μόνο κέρδος θα είχε.τεσοα άμα δεν το κάνεις 2ο και στάδιο δεν υπάρχει λόγος αφαίρεσης.αλλα και δεν υπάρχεις λογος να τσακωνόμαστε μεταξύ μας.οσοι το θεωρούν λάθος κάντε αναφορά για να τους ελέγξουν και να τους κατασχέσουν το αμάξι αφού το θεωρείτε τοοοοοοσο μεγάλο κακό.

Πάντως φιλέ  Vasilisrx8 εγώ είχα δικό μου μηχανικό που ήταν εντελώς κάθετος με την αφαίρεση doff και τώρα έχει γυρίσει εντελώς στο ότι αν χαλάσει εντελώς δεν συμφέρει η διόρθωσή του (δεν λέω για καθαρισμό) για να μην σου πω περιστατικό στη ρόδο που κάηκε εάν ολόκληρο Χ5 και έφταιγε το dpf ότι γυρίσαν πίσω τα καυσαέρια κάτι τέτοιο είχε γραφτεί.
επίσης αν κάποια στιγμή για κάποιο λόγο γεμίσει και δεν κάνει αναγέννηση υπαρχή μεγάλος κίνδυνος για να πάρουμε τον κινητήρα στο χέρι .. έτσι μου είπε ο μηχανικός για να μην παρεξηγούμε

Τελος Παντων το νοημα ειναι οτι αυτος ηταν 100% κάθετως με την αφαίρεση και έχει αλλάξει αρα φαντάσου πόσα περιστατικά εχει βιώσει με βλάβες και αλλαξε... 
 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , baspax1 said:

επίσης αν κάποια στιγμή για κάποιο λόγο γεμίσει και δεν κάνει αναγέννηση υπαρχή μεγάλος κίνδυνος για να πάρουμε τον κινητήρα στο χέρι .. έτσι μου είπε ο μηχανικός για να μην παρεξηγούμε
Τελος Παντων το νοημα ειναι οτι αυτος ηταν 100% κάθετως με την αφαίρεση και έχει αλλάξει αρα φαντάσου πόσα περιστατικά εχει βιώσει με βλάβες και αλλαξε... 
 

Για αυτό και Γενικά το diesel θέλει διαδρομές σε ανοιχτούς δρόμους και με αρκετές στροφές στον κινητήρα για να κάνει την ανάπλαση το DPF. 

 

Και ένας άλλος τρόπος που μπορεί να κάνει ανάπλαση το DPF είναι να γίνει μέσο αντιπροσωπείας.

 

Τα diesel γενικά βγάζουν βλάβες και μεγάλες σε κόστος, αν πήρατε diesel και δεν υπολογίσατε το κόστος που θα έχει σε συντήρηση , είναι άλλο καπέλο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν , OMINUS said:

Το ρωτάω καλοπροαίρετα γιατί αν έχω να κάνω μια κουβεντα με έναν που είναι 22 χρονών  πχ. 

 

Και εγω 30 είμαι δεν είμαστε τρελιάριδες εμεις οι 30ριδες δηλαδή;;; :P
 

Δεν έχει κάποιο νόημα να μπουμε σε τέτοια διαδικασία,  γιατί έχει τον δικό του ντόρο.. (λογο ηλικίας)

 

Για αυτό και σε ρώτησα καλοπροαίρετα,  εγώ 31 είμαι δεν το κρύβω. 

 

Όσο για το αλλο του θέματος, γενικά όταν κάτι δεν μας συμφέρει το λέμε off topic.??? Οκ πάσο 

 

Που θα έπρεπε να το συζητάμε??? Αφού εδώ μέσα έγιναν αναφορές για DPF.


Ενταξει θα μπορούσε να γίνει ενα ωραίο τοπικ και εκεί θα μπορούσαμε να πουμε περι του θέματος...
 

Για το αλλο ,

το δάσος για να πάρει φωτιά θα πρέπει να ξεκινήσει από κάποιο δέντρο και σιγά σιγά θα αρπάξουν και τα υπόλοιπα δέντρα...:hi:

 

Φιλικά τα λέω αυτά μην παρεξηγηθώ, δεν έχω κάτι προσωπικό με εσένα η με κάποιον άλλο.:console:

 

 

Αυτά από εμένα σας ευχαριστώ :hi:


Απλά πραγματικά μου έσπασε τα νευρα να βλέπω να λέει κατι ενας και αντι να εστιαζω στο τι πραγματικά εχει διαφορά η όχι  βλέπω να λενε το ίδιο και το ίδιο για τη μόλυνση .

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν , baspax1 said:

 

30 είσαι???? 

 

Αν είσαι εσύ στην φωτογραφία στο προφίλ σου. 

 

Για 24 μου κάνεις:startle::thumbsu:

 

Δεν είπα ότι δεν είμαστε:yahoo:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος θέλει να κάνει αναβάθμιση στο πρόγραμμα και έχει dpf Off δεν μπορεί να κάνει η αν κάνει πέφτει σε Safe mode και θέλει πάλι ξεκλείδωμα και από την αρχή όλα. Έχω πληρώσει 2 φορές πρόγραμμα! 

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεφτιλιστεί το θέμα με τα DPF και EGR, τα μικροσωματίδια και ΝΟχ μάγκες δεν φαίνονται με το μάτι, και είναι και τα δύο καρκινογόνα! Για να διευκρινίσω, με κάτι "τοξικό" παθαίνεις δηλητηρίαση ή/και πεθαίνεις, με τα "καρκινογόνα" παθαίνεις καρκίνο και πεθαίνεις μετά. 
 
AN κάποιοι αγοράσατε αμάξι DIESEL Για να το κάνετε 200-300-η 400 άλογα , τότε κύριοι λυπάμαι πολύ άλλα ΜΆΛΛΟΝ  διαλέξατε λάθος αμάξι....!!! 
Το παραπάνω είναι απολύτως σωστό και με βρίσκει σύμφωνο.
Οπότε βελτίωση όσο το επιτρέπει το DPF, τέλος.

Συμφωνω 1000%. Τα diesel ειναι για οικονομια κινησης κ το κατανοω. Αλλα αυτα που βλεπω με τις αναβαθμισεις στα diesel ειναι πραγματικα τσαμπα λεφτα. Προσοχη δε λεω οτι ντε κ καλα αυτος που εχει το πετρελαιοκινητο δεν εχει ψυχη για γκαζι αλλα να ξερουμε κ τι λεμε ετσι; Θες λιγο γκαζι παραπανω και να μειωσεις περισσοτερο καταναλωση; Κανενα προβλημα βαζεις ενα προγραμμα αλλα μεχρι εκει. Αν θες κατι παραπανω τοτε εχεις το λαθος αυτοκινητο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεφτιλιστεί το θέμα με τα DPF και EGR, τα μικροσωματίδια και ΝΟχ μάγκες δεν φαίνονται με το μάτι, και είναι και τα δύο καρκινογόνα! Για να διευκρινίσω, με κάτι "τοξικό" παθαίνεις δηλητηρίαση ή/και πεθαίνεις, με τα "καρκινογόνα" παθαίνεις καρκίνο και πεθαίνεις μετά. 
 
AN κάποιοι αγοράσατε αμάξι DIESEL Για να το κάνετε 200-300-η 400 άλογα , τότε κύριοι λυπάμαι πολύ άλλα ΜΆΛΛΟΝ  διαλέξατε λάθος αμάξι....!!! 
Το παραπάνω είναι απολύτως σωστό και με βρίσκει σύμφωνο.
Οπότε βελτίωση όσο το επιτρέπει το DPF, τέλος.

Συμφωνω 1000%. Τα diesel ειναι για οικονομια κινησης κ το κατανοω. Αλλα αυτα που βλεπω με τις αναβαθμισεις στα diesel ειναι πραγματικα τσαμπα λεφτα. Προσοχη δε λεω οτι ντε κ καλα αυτος που εχει το πετρελαιοκινητο δεν εχει ψυχη για γκαζι αλλα να ξερουμε κ τι λεμε ετσι; Θες λιγο γκαζι παραπανω και να μειωσεις περισσοτερο καταναλωση; Κανενα προβλημα βαζεις ενα προγραμμα αλλα μεχρι εκει. Αν θες κατι παραπανω τοτε εχεις το λαθος αυτοκινητο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
1 hour ago , baspax1 said:

Καλά εσύ τώρα η αστειεύεσαι η απλά το τερμάτισες...Eδώ δεν κάνουν τίμιους ελέγχους τα ιδια τα δημόσια ΚΤΕΟ γιατι απλά λαδώνονται θα εχουν και κινητά συνέργεια η ποια;;;; η αστυνομία;;;;;;;;;;ας καλυφθεί πρώτα η αστυνόμευση και αν περισσεύουν εννοείται και για ελέγχους doff χαχαχαχαχα

Επέτρεψέ μου λόγω ιδιότητας να ξέρω κάτι παραπάνω. Εδώ θα είμαστε για να δούμε αν θα επαληθευτεί αυτό που γράφω ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα έχουμε εκλογές αυτά που ξέρεις τώρα θα αλλάξουν... Η παρανομία προηγείται έναντι του νόμου σε όλο τον κόσμο! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Ilias87 said:

Το παραπάνω είναι απολύτως σωστό και με βρίσκει σύμφωνο.
Οπότε βελτίωση όσο το επιτρέπει το DPF, τέλος.

Συμφωνω 1000%. Τα diesel ειναι για οικονομια κινησης κ το κατανοω. Αλλα αυτα που βλεπω με τις αναβαθμισεις στα diesel ειναι πραγματικα τσαμπα λεφτα. Προσοχη δε λεω οτι ντε κ καλα αυτος που εχει το πετρελαιοκινητο δεν εχει ψυχη για γκαζι αλλα να ξερουμε κ τι λεμε ετσι; Θες λιγο γκαζι παραπανω και να μειωσεις περισσοτερο καταναλωση; Κανενα προβλημα βαζεις ενα προγραμμα αλλα μεχρι εκει. Αν θες κατι παραπανω τοτε εχεις το λαθος αυτοκινητο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κοίτα θα σου πω κάτι επειδή είμαστε παθόντες...

 

Λίγο πολύ και εσύ και γενικά εδώ μέσα θα γνωρίζετε για nissan Navara D40 τα οποία έχουν βγάλει ουκ ολίγες ζημιές...κάτι θα έχετε ακούσει.

 

Ως παθών έχω να πω , έχουμε στην οικογένεια Το γνωστό Navara D40 το γνωστό με τα 200hp (τα καθαρά είναι 175hp)

Έχουμε φάει πολλές βλάβες στην μάπα.

Και η αιτία του κακού ήταν το πρόγραμμα βελτίωσης της nissan το οποίο το αμάξι από 175hp το πήγε στα 200hp .

 

Όπως εμείς και άλλη πολύ την φάγαμε εξαετίας της nissan 

 

Πέρισυ το καλοκαιρι πληρώσαμε 900€ σε βλάβη,  και η αιτία ήταν  το κιτ βελτιώσεις την  Nissan. (Μπήκε καινούργια EGR ΚΑΙ καινούργια βαλβίδα πίεσης καυσίμου) 

Το ξηλωσαμε και το πρόγραμμα από επάνω  και το αμάξι από τοτε έστρωσε!!! 

 

Μην κοιτάτε μόνο όταν κανετε βελτιώσει το πόσα άλογα θα σας δώσει, 

Αλλά και τη επιπτώσεις θα έχετε μελλοντικές σε diesel κινητήρα...

 

Ακόμα και η εταιριες τα diesel είτε είναι 2000-3000 κυβικά τα βγάζουν μέχρι ένα συγκεκριμένο αριθμό hp ίππων.

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , baspax1 said:

Πάντως φιλέ  Vasilisrx8 εγώ είχα δικό μου μηχανικό που ήταν εντελώς κάθετος με την αφαίρεση doff και τώρα έχει γυρίσει εντελώς στο ότι αν χαλάσει εντελώς δεν συμφέρει η διόρθωσή του (δεν λέω για καθαρισμό) για να μην σου πω περιστατικό στη ρόδο που κάηκε εάν ολόκληρο Χ5 και έφταιγε το dpf ότι γυρίσαν πίσω τα καυσαέρια κάτι τέτοιο είχε γραφτεί.
επίσης αν κάποια στιγμή για κάποιο λόγο γεμίσει και δεν κάνει αναγέννηση υπαρχή μεγάλος κίνδυνος για να πάρουμε τον κινητήρα στο χέρι .. έτσι μου είπε ο μηχανικός για να μην παρεξηγούμε

Τελος Παντων το νοημα ειναι οτι αυτος ηταν 100% κάθετως με την αφαίρεση και έχει αλλάξει αρα φαντάσου πόσα περιστατικά εχει βιώσει με βλάβες και αλλαξε... 
 

για να χαλάσει εντελώς πρέπει να συντελέσουν πολλά πχ να "κατουράνε" τα μπεκ,να διακόπτεις την αναγέννηση συνέχεια,να έχεις βάλει για πολλές χιλιάδες χλμ λάδι που δεν είναι για dpf και πολλά τέτοια.ο φίλος σου ο μηχανικός προφανώς μηριστηκε τζάμπα χρήμα με την αφαίρεση του dpf στα αμάξια που συντηρούσε.εγώ με 56000+ χλμ είναι κατά 12.57% κορεσμένο που σημαίνει ότι μέχρι το σχεδόν 50% που πρέπει να καθαριστεί(αλλαχθεί σύμφωνα με την vw) έχω ακόμα πολλές χιλιάδες χλμ.και με 300ευρω με τις τωρινές τιμές θα έχω ένα dpf καθαρισμένο και σχεδόν καινούργιο.τεσπα είναι στον καθένα όπως είπα τι θα κάνει με την περιουσία του όπως όμως είναι και πάλι στο καθένα που το βλέπει λάθος(γιατί κακα τα ψέματα είναι λάθος) να φέρνει αντίρρηση όταν κάποιος το αφαιρεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
1 hour ago , baspax1 said:

Καλά εσύ τώρα η αστειεύεσαι η απλά το τερμάτισες...Eδώ δεν κάνουν τίμιους ελέγχους τα ιδια τα δημόσια ΚΤΕΟ γιατι απλά λαδώνονται θα εχουν και κινητά συνέργεια η ποια;;;; η αστυνομία;;;;;;;;;;ας καλυφθεί πρώτα η αστυνόμευση και αν περισσεύουν εννοείται και για ελέγχους doff χαχαχαχαχα

Επέτρεψέ μου λόγω ιδιότητας να ξέρω κάτι παραπάνω. Εδώ θα είμαστε για να δούμε αν θα επαληθευτεί αυτό που γράφω ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago , baspax1 said:

Καλά εσύ τώρα η αστειεύεσαι η απλά το τερμάτισες...Eδώ δεν κάνουν τίμιους ελέγχους τα ιδια τα δημόσια ΚΤΕΟ γιατι απλά λαδώνονται θα εχουν και κινητά συνέργεια η ποια;;;; η αστυνομία;;;;;;;;;;ας καλυφθεί πρώτα η αστυνόμευση και αν περισσεύουν εννοείται και για ελέγχους doff χαχαχαχαχα

Μαλλον δεν εχει βρεθει στο δρομο σου φορτηγακι του υπουργειου ΚΕΚ με μπλοκο μαζι,εκει να δεις γλεντι μολις βαλει το ματζαφλαρι πισω τι εχει να γινει.

 

Υ.Γ Δεν βγαζω τον εαυτο μου στην απεξω,ενας απο εσας ειμαι και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχει βρεθει στο δρομο σου φορτηγακι του υπουργειου ΚΕΚ με μπλοκο μαζι,εκει να δεις γλεντι μολις βαλει το ματζαφλαρι πισω τι εχει να γινει.
 
Υ.Γ Δεν βγαζω τον εαυτο μου στην απεξω,ενας απο εσας ειμαι και εγω.

Οτι ματζαφλαρι και να βαλει μονο τις κλασικες μετρησεις καθε κοινου ΚΤΕΟ μπορει να ελεγξει. Δεν θπαρχει περιπτωση ουτε στο μακρινο μελλον να ανανεωσουν τον εξοπλισμο τους!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχει βρεθει στο δρομο σου φορτηγακι του υπουργειου ΚΕΚ με μπλοκο μαζι,εκει να δεις γλεντι μολις βαλει το ματζαφλαρι πισω τι εχει να γινει.
 
Υ.Γ Δεν βγαζω τον εαυτο μου στην απεξω,ενας απο εσας ειμαι και εγω.

Οτι ματζαφλαρι και να βαλει μονο τις κλασικες μετρησεις καθε κοινου ΚΤΕΟ μπορει να ελεγξει. Δεν θπαρχει περιπτωση ουτε στο μακρινο μελλον να ανανεωσουν τον εξοπλισμο τους!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχει βρεθει στο δρομο σου φορτηγακι του υπουργειου ΚΕΚ με μπλοκο μαζι,εκει να δεις γλεντι μολις βαλει το ματζαφλαρι πισω τι εχει να γινει.
 
Υ.Γ Δεν βγαζω τον εαυτο μου στην απεξω,ενας απο εσας ειμαι και εγω.

Οτι ματζαφλαρι και να βαλει μονο τις κλασικες μετρησεις καθε κοινου ΚΤΕΟ μπορει να ελεγξει. Δεν θπαρχει περιπτωση ουτε στο μακρινο μελλον να ανανεωσουν τον εξοπλισμο τους!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχει βρεθει στο δρομο σου φορτηγακι του υπουργειου ΚΕΚ με μπλοκο μαζι,εκει να δεις γλεντι μολις βαλει το ματζαφλαρι πισω τι εχει να γινει.
 
Υ.Γ Δεν βγαζω τον εαυτο μου στην απεξω,ενας απο εσας ειμαι και εγω.

Οτι ματζαφλαρι και να βαλει μονο τις κλασικες μετρησεις καθε κοινου ΚΤΕΟ μπορει να ελεγξει. Δεν θπαρχει περιπτωση ουτε στο μακρινο μελλον να ανανεωσουν τον εξοπλισμο τους!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.