Jump to content
Andritsos

Η 6Η Γενιά Vw Polo Το 2016

Recommended Posts

Παρόλο που μόλις έκανε Facelift το polo , επιβεβαιώνεται τελικά πως βγαίνει στην παραγωγή το 6ης γενιάς polo βασισμένο στην πλατφόρμα του golf με το συνολικό μήκος να μην ξεπερνά τα 4 μέτρα αλλά με μεγαλύτερο μεταξόνιο απο το μέχρι τώρα 6r/6r1.

 

 

http://www.autobild.de/artikel/vw-polo-vi-2016-vorschau-5291629.html

 

Τι λέτε πως σας φαίνεται.  . . . ?

 

 

Αν μπορεί κάποιος απο τους mods να αλλάξει τον τίτλο . . . το 7 να γίνει 6 παρακαλώ. . . .  απο βιασύνη μου το έκανα λάθος. . . . . . :startle:

 

Ευχαριστώωωωωωωω 

 

(πλάκα πλάκα στο μπαμ άλλαξε) το άγρυπνο μάτι των mods . . . . . .  :goodjob:

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

οσο το βλεπω τοσο χαιρομαι που πηρα το 6r.

κατα την γνωμη το πιο ωραιο πολο ειναι η σειρα 6r μεχρι τωρα τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Πριν καν διαβάσω το άρθρο και βλέποντας τις φωτογραφίες μόνο, ειδικά με εκείνη που έχει την πίσω όψη του !καινούριου! polo το πρώτο πράγμα που είπα ήταν, ωπ μια A-Class Mercedes και από την μπροστά όψη θα έλεγα πως μου θυμίζει λίγο scirocco... ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω αν μου αρέσει ή όχι πάντως είναι κάτι καινούριο και καλώς ή κακώς τραβάει το μάτι!

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικο το πολακι αλλα αυτο που με ενθουσιασε ειναι οι κινητηρες!Ειδικα ο 1.800 αρης!Εχει να γινει χαμος..αφηστε που θα βγει και το facelift polo gti(1.800) με 192 αλογα... http://www.autoblog.gr/2014/09/18/volkswagen-polo-gti-2015/

Edited by Πάνος46
Link to comment
Share on other sites

το gti ειναι πανέμορφο συγκριτικα παντα με τον προηγουμενο.. για της αλλες εκδοσεις δεν μπορώ να πω το ιδιο..:p

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που μόλις έκανε Facelift το polo , επιβεβαιώνεται τελικά πως βγαίνει στην παραγωγή το 6ης γενιάς polo βασισμένο στην πλατφόρμα του golf με το συνολικό μήκος να μην ξεπερνά τα 4 μέτρα αλλά με μεγαλύτερο μεταξόνιο απο το μέχρι τώρα 6r/6r1.

 

 

http://www.autobild.de/artikel/vw-polo-vi-2016-vorschau-5291629.html

 

Τι λέτε πως σας φαίνεται.  . . . ?

 

 

Αν μπορεί κάποιος απο τους mods να αλλάξει τον τίτλο . . . το 7 να γίνει 6 παρακαλώ. . . .  απο βιασύνη μου το έκανα λάθος. . . . . . :startle:

 

Ευχαριστώωωωωωωω 

 

(πλάκα πλάκα στο μπαμ άλλαξε) το άγρυπνο μάτι των mods . . . . . .  :goodjob:

μπλιαχ χάλια μαύρα.....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός αλλά νομίζω ότι το 6R1 ( δηλαδή η σημερινή γενιά ) άλλαξε την ιστορία του και κάνει τη διαφορά.

Αν αυτό που βλέπουμε είναι η επόμενη γενιά, απλά είναι τραβηγμένο facelift του σημερινού μοντέλου, με χαρακτηριστικά λίγο από golf και scirocco.

Επίσης, αν τα πίσω φανάρια του είναι έτσι, απλά είναι άθλια.

Τέλος νιώθω τυχερός με το τωρινό gti 1400cc και 180hp, όταν το επόμενο θα είναι 1800cc με 10 άλογα παραπάνω.

Edited by mmike
Link to comment
Share on other sites

Τα 14αρια είναι υπερπιεσμενα.καλύτερα 18αρι...

Το downsizing στους κινητήρες συνεχίζεται παντως...μέχρι και 1000αρι TSI θα φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε ότι βλέπουμε ηλεκτρονικά επεξεργασμένες φωτογραφίες... Οπότε μέχρι τότε, κρατάμε μικρό καλάθι για το πως θα είναι πραγματικά. Συνήθως είναι πιο συντηρητικό από τις επεξεργασμένες φωτογραφίες που διαρρέουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.