Jump to content
Petros K

Ενημέρωση Maps & More

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. 

Η ερώτησή μου έχει να κάνει με τον τίτλο του θέματος.. Έχει επιχειρήσει κάνεις ενημέρωση του M&M που δίνει η Garmin, όταν το συνδέσεις στο PC? 

Ήμουν ένα βήμα πριν το κάνω αλλά σκέφτηκα μήπως δημιουργούνταν κανένα πρόβλημα κυρίως με τους χάρτες.. Συγχρονισμός bluetooth με κινητό, ραδιοφωνικοί σταθμοί και άλλα θέματα που μπορεί να δημιουργηθούν μπορώ να τα χειριστώ..

 

(Αν το θέμα δεν είναι στην σωστή ενότητα συγγνώμη αλλά αυτό ήταν το πιο σχετικό που βρήκα)

Link to comment
Share on other sites

Guest phoenixgrg

εγω εχω το τελευταιο αλλα να ξερεις αποκτα πολυ lag η συσκευη μετα το update :( πολυ αργο κανεις κλικ και περιμενεις 1 δυο δευτερολεπτα για να το παρει

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα τελικά την ενημέρωση. Προς το παρόν δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, δηλαδή όπως ήταν πριν το update έτσι είναι και τώρα.. Θα σου πρότεινα να το ξανασυνδέσεις πάντως μήπως έχει βγει καμία ενημέρωση που να εξαλείφει το lag. Επίσης θέλω να σε ρωτήσω, έχεις φτιάξει λογαριασμό στην Garmin που είναι για να κατεβάζεις πραγματάκια και να αγοράζεις ενημερώσεις χαρτών?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, 

μετα τις ανεπιτυχείς προσπάθειες δήλωσης του garmin απο mac.. 

ούτε απο pc μπόρεσα.....

θα πρέπει να το πά απο την αντιπροσωπεια της garmni για έλεγχο....

έχει τύχει και σε κάποιον άλλον φίλο απο εδω???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με registration του M&M.. Θεωρώ ότι δεν πολυχρειάζεται κιόλας να σου πω την αλήθεια. Θα δοκιμάσω βέβαια, όταν βρω χρόνο, σε PC και θα σου πω τι έγινε. Πάρε και στην Garmin τηλέφωνο ή στείλε κανένα mail για να δεις και εκείνοι τι ακριβώς θα σου πουν. 

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον αντιπροσωπο της garmin μου είπαν να παω την συσκευη απο εκει για να την ελεγξουν...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε μετα τον ελεγχο τι θα αποφανθουν...

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την προσφορά για ενημέρωση των χαρτών με 15,99£ για δύο χρόνια; Αξίζει;

Sent from my SM-T705 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, 

μετα τις ανεπιτυχείς προσπάθειες δήλωσης του garmin απο mac.. 

ούτε απο pc μπόρεσα.....

θα πρέπει να το πά απο την αντιπροσωπεια της garmni για έλεγχο....

έχει τύχει και σε κάποιον άλλον φίλο απο εδω???

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με δήλωση και ενημέρωση απο mac με το NAVIGON Fresh. Δοκήμασες με άλλο καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκίμασα σε mac και μια χαρα εγινε ο έλεγχος και ενα backup. Το θεμα ειναι οτι οι χάρτες ειναι του 2013. Μπορεί κανεις να βαλει φρέσκους? έστω και με πληρωμή. Αν και κανονικά θα έπρεπε για ενα διάστημα να υπάρχει δωρεάν αυτή η ενημέρωση. Επίσης σε mail που έστειλα στη Garmin μου απάντησαν οτι (παρόλο που γράφει Garmin), είναι Navigon και δε το υποστηρίζουν και μου έδωσαν εναν αριθμό στο εξωτερικο!!

Edited by ermis1975
Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο mii πηγα να κανω ανανεωση στους χαρτες.ειχε Q1/2013.και στο garmin fresh ειχε τους τελευταιους Q4/2016.διαλεξα μονο ελλαδα να κανει ανανεωση.και ολους να τους διαλεγα μου ελεγε η μνημη δεν ειναι επαρκης.ετσι ειπα ας βαλω μονο ελλαδα.οντως η ελλαδα ανανεωθηκε αλλα οι υπολοιπες χωρες σβηστηκαν.γιατι εγινε αυτο μηπως γνωριζετε?

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , δεν μπορώ να κάνω ενημέρωση χαρτών στο Garmin μου σε μοντέλο 01/2014. Ξέρει κανείς τον τρόπο να με καθοδηγήσει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.