Jump to content
tsi4103

Πρόβλημα Σε Υαλοκαθαριστήρες Σε Golf V Μετά Την Τοποθέτηση Xenon Kit

Recommended Posts

Καλησπέρα τοποθέτησα ένα aftermarket kit xenon στο golf 5 και δεν δουλευεουν οι υαλοκαθαριστήρες εμπρός.οταν τα έβγαλα δουλεύουν κανονικά.καμια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το kit που έβαλες ηταν από τα φθηνά (μαλλον κινέζικα) του εμπορίου και ως είθισται στα 5αρια, κάηκε το μοτέρ των υαλοκαθαριστηρων..

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζουμε οτι φώτα νανε στο αυτοκίνητο, οχι για να μην πάθει κατι το αυτοκίνητο μου, άλλα κυρίως για να μην στραβώνουμε τους απέναντι που δεν μας φταίνε σε τίποτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το kit που έβαλες ηταν από τα φθηνά (μαλλον κινέζικα) του εμπορίου και ως είθισται στα 5αρια, κάηκε το μοτέρ των υαλοκαθαριστηρων..

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

+1

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν το έβγαλα το κιτ οι υαλοκαθαριστήρες δουλεύουν κανονικά

Τυχερός είσαι! Συνήθως καίγεται το μοτέρ των υαλοκαθαριστηρων.

Edited by symearg
Link to comment
Share on other sites

Δεν καίγεται απο την μια μερα στην άλλη ενα μοτερακι... Πάντως αυτό ειναι μην ψάχνεις αιτία αλλού... πεταξε τα γτ οπως ειπε και ο Νικος παραπάνω κατα πασα πιθανότητα θα τυφλώνεις τους απέναντι κάτι το οποίο σε κάνει εξαιρετικά επικίνδυνο όταν οδηγείς..

Φιλικά

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Τυχερός είσαι! Συνήθως καίγεται το μοτέρ των υαλοκαθαριστηρων.

Μάκη, του κάηκε το μοτερακι απλά εχει κάνει συντακτικό λαθος.. :p

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ok εννοείται πως θα το ελεγχα πρώτα αν τυφλώνει. Έχει να προτείνει κανεις κανένα καλό kit;

Υπάρχει ήδη ανοιχτο θέμα με τις ερωτήσεις σου.

Επιγραμματικά πρέπει να τοποθετήσεις νέα φανάρια (Hella , Bosch) για να μην τυφλώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια θελεις projector και λεφτά, "με πορδές δεν βάφεις αυγά" που λεει και η παροιμία

 

 

 

Προτάσεις για κιτ απο οτι είδα δεν υπάρχουν στο φορουμ ή και να υπάρχουν ειναι πολύ παλιές, αυτο που πρέπει να ξέρεις ειναι οτι θέλεις προτζεκτορες που ειναι δύσκολο να τους προσαρμόσεις στα δικα σου φανάρια, δεν το εχει κάνει σχεδόν κανείς εδώ ελλαδα ή δεν το εχω δε,ι η επόμενη λυση ειναι ολόκληρα φανάρια είτε τα δικά του είτε aftrmarket.

 

http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-5-V-H7-Scheinwerfer-Xenon-Look-Neu-Schwarz-GTI-R32-GT-TDI-Lampen-vorne-/181355831270?pt=DE_Autoteile&hash=item2a39a65fe6

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια θελεις projector και λεφτά, "με πορδές δεν βάφεις αυγά" που λεει και η παροιμία

 

 

 

Προτάσεις για κιτ απο οτι είδα δεν υπάρχουν στο φορουμ ή και να υπάρχουν ειναι πολύ παλιές, αυτο που πρέπει να ξέρεις ειναι οτι θέλεις προτζεκτορες που ειναι δύσκολο να τους προσαρμόσεις στα δικα σου φανάρια, δεν το εχει κάνει σχεδόν κανείς εδώ ελλαδα ή δεν το εχω δε,ι η επόμενη λυση ειναι ολόκληρα φανάρια είτε τα δικά του είτε aftrmarket.

 

http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-5-V-H7-Scheinwerfer-Xenon-Look-Neu-Schwarz-GTI-R32-GT-TDI-Lampen-vorne-/181355831270?pt=DE_Autoteile&hash=item2a39a65fe6

 

off topic

Νίκο εάν όλα μου πάνε καλά μέσα στον επόμενο μήνα θα ανοιχτεί το φανάρι και θα μπουν projectors για bixenon θα ανέβουν και οι απαραίτητες φώτο όταν ολοκληρωθεί

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι μάρκα θα βάλεις  ? (Aftermarket)

 

Να ξέρεις lexus και S2000 έχουν από τους καλύτερους εργοστασιακούς, αν τυχόν κάτσει...

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Τι μάρκα θα βάλεις  ? (Aftermarket)

 

Να ξέρεις lexus και S2000 έχουν από τους καλύτερους εργοστασιακούς, αν τυχόν κάτσει...

 

 

το ξέρω αλλά οι συγκεκριμένοι θέλουν αρκετά κόψε ράψε στο φανάρι και μάλλον θα πάω σε Η1 mini που μπαίνει χωρίς κόψιμο στο φανάρι.

πάντως θα ενημερώσω μόλις το φτιάξω το προσπαθώ να το κάνω από αρχές καλοκαιριού αλλά όλο κάτι μου τυχαίνει και το αφήνω. τωρα μας εσκασε και ο ΕΝΦΙΑΣ %^&*^(^$&*$^%%*&%&*%* μη γ@@@@@@@@

Link to comment
Share on other sites

off topic

Νίκο εάν όλα μου πάνε καλά μέσα στον επόμενο μήνα θα ανοιχτεί το φανάρι και θα μπουν projectors για bixenon θα ανέβουν και οι απαραίτητες φώτο όταν ολοκληρωθεί

Αν ανοιξεις τα φανάρια θα σε κανω θεο :p

 

Μετα θα ερθω απο εκει να ανοίξουμε και τα δικα μου

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιξεις τα φανάρια θα σε κανω θεο :p

 

Μετα θα ερθω απο εκει να ανοίξουμε και τα δικα μου

 

δεν φαίνεται να είναι πολύ δύσκολο

 

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα ανεβασει πριν χρονια πως ανοιξα τα παλια φαναρια του Μκ5 αλλα μιας και δεν ειναι της παρουσης στο τοπικ, να πω και γω με τη σειρα μου οτι βαζοντας xenon στο Μκ5 καηκε επισης και μενα η πλακετα του μοτερ των υαλοκαθαριστηρων δυστυχως... του τεστιν καπου στα 200 γιουρος στην VW!!

οσον αφορα το θεμα του τυφλωματος των απεναντι παιδια, αν τα φωτα χαμηλωσουν λιγακι, και φως καλο εχεις και τους απεναντι δεν τους ενοχλεις. το ιδιο υσχυει φυσικα και για τις λαμπες λεντ που δοκιμασα αμεσως μετα την πατατα των xenon, ομως αν και η παραγγελια ηταν με canbus το λαμπακι καμενης λαμπας στο καντραν παρεμενε μονιμως αναμενη, ομως τα φωτα ηταν το κατι αλλο...πραγματικα γινοταν η νυχτα μερα! 

μετα απο 200 ευρουδακια για την αλαγη του μοτερ υαλοκαθαριστηρων, πεταξα λαμπες και μπαλαστ και εβαλα παλι  τις Η7 που ειχα πριν...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.