Jump to content
steliosmk1

Εγκατασταση Κινεζικης Οθονης

Recommended Posts

Καλησπερα και παλι!!!

 

εβαλα μια οθονη android κινεζικη και θελω να παρω διακοπτομενο ρευμα...

 

και τωρα η χαζη ερωτηση σαν νεος κατοχος :p  η μεσα ασφαλειοθηκη που ειναι?

και αν εχει καποιος σε pdf τι ειναι η καθε ασφαλεια θα με βοηθουσε πολυ

 

 

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το βιβλιο σερβις!

τα λεει ολα μεσα...!

και που ειναι η ασφαλειοθηκη και τι ειναι η καθε ασφαλεια!

:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια!!!!

Αν το ειχα το βιβλιο καλα θα ηταν...δυστηχως δεν το ειχε ο προηγουμενος...αν υπαρχει σε pdf και το εχει καποιος ας μου στειλει πμ να του δωσω 1 μαιλ

Link to comment
Share on other sites

http://www.golfmkv.com/forums/attachment.php?attachmentid=17483&d=1193700739

Ριξε μια ματια

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

φιλε παρε ρευμα απο τον αναπτηρα που ειναι και αποκατω,ή συνδρσετη κανονικα μαμα κ αλλαξε can gateway γιατι φανταζομαι οτι θελεις να αποφυγεις την καταναλωση του ρευματος.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε παρε ρευμα απο τον αναπτηρα που ειναι και αποκατω,ή συνδρσετη κανονικα μαμα κ αλλαξε can gateway γιατι φανταζομαι οτι θελεις να αποφυγεις την καταναλωση του ρευματος.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μου ακουγονται λιγο κινεζικα τι ειναι το can gateway και πως το αλλαζω;;; υπαρχει καποιος οδηγος;;;

Το ξερω σας πριζω αλλα ειμαι πρωιν κατοχος s2k και το πιο περιπλοκο ηλεκτρολογικο ηταν η μπαταρια του

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σενα καταστημα να το βαλεις και πες του να βαλει την oem φισα με ανταπτορα. Εαν το αυτοκινητο ειναι πριν το 08 θελει ναλλαχτει το can gateway για να μην σου αδειαζει τη μπαταρια.

Αυτα επειδη ειναι κινεζικη η πηγη.

Το cangateway πρεπει να αγοραστει απο αντιπροσωπεια η ebay.

Διαφορετικα παρε απο αλλου ρευμα, οπως σου ειπε ο Δημητρης

Εχει ξανασυζητηθει, κανε ενα search.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σενα καταστημα να το βαλεις και πες του να βαλει την oem φισα με ανταπτορα. Εαν το αυτοκινητο ειναι πριν το 08 θελει ναλλαχτει το can gateway για να μην σου αδειαζει τη μπαταρια.

Αυτα επειδη ειναι κινεζικη η πηγη.

Διαφορετικα παρε απο αλλου ρευμα. Οπως ειπε ο Δημητρης

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Καλημερα!!!

Ναι Αθηνα...ετσι την εχω ενωσει πηρα φισα που κουμπωνει στου αυτοκινητου και βγαζει 2 που κουμπωνουν στην οθονη...

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε συνεχεια
Λοιπον τραβηξα καλωδιο απο την ασφαλεια νουμερο 6 για να δωσω στην οθονη...
Προβλημα 1: μολις εβγαλα την ασφαλεια (πριν ενωσω το καλωδιο μου) και την ξαναεβαλα μου εβγαλε airbag fault(διαβασα για το καθισμα,ισως επειδη το πηγα τερμα πισω κουνηθηκε η φυσα θα το τσεκαρω)
Προβλημα 2 : μολις ενωσα το καλωδιο κ τ εβαλα μπρος γιναμε χριστουγεννιατικο δεντρο post-26145-14126815310659_thumb.jpg
Ξαναβγαζω το καλωδιο βγαζω μπαταρια και παλι το ιδιο...,η ασφαλεια δεν ειναι καμενη...
Για πειτε μου τι κανω τωρα;;;

 

 

Ερωτηση1 : το vag com δουλευει και με obd adapter bluetooth η μονο με καλωδιο?

Ερωτηση2 : η οθονη ενω διαβαζει το obd κανονικα ουτε το torque ,dashcommand δεν αναγνωριζει το obd bluetooth

Eρωτηση3: επειδη εχω δει στο ebay απειρα καλωδια vagcom ποιο θα δουλευει σιγουρα???

Edited by steliosmk1
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν ακους κανεναν;;; το ξανα λεω ΠΑΡΕ ΡΕΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΑΠΤΓΡΑ.μετα αβησε βλαβες

Sent from my iPhone using Tapatalk

στο τελος αυτο εκανα τραβηξα ρευμα απο την ασφαλεια του αναπτηρα

Link to comment
Share on other sites

Στελιο προσεχε με τις τασεις και τους αεροσακους. Εσκασε σε γνωστο και τον πετυχε στο προσωπο.

Το αμαξι ειναι πολυ ευαισθητο στα ηλεκτρολογικα δεν επιτρεπει ματσακονιες πολλες. Καιει ασφαλειες και εγκεφαλους για πλακα.

Πολλες φορες αυτα που πχ. Ρωτας εσυ πολλοι εδω μεσα τα εχουν κανει και εφαγαν τα μουτρα τους.. Οποτε αξιοποιησε την γνωση και τις εμπειριες..

Καλη συνεχεια..

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθειΑ!!!! Ολα οκ εσβησα ολα τα σφαλματα απο το κινητο ,η πηγη δουλευει με σωστο ρευμα και εννοειται της εβαλα εξτρα ασφαλεια!!!

Ειδα στο ebay οτι τα can gateway παιζουν στο 30ευρω....ειναι καλο να το αναβαθμισω;

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να ρωτησεις πριν το παρεις να σου πουμε ενα κινέζικο συμβατό με το αυτοκίνητο σου να το κουμπώσεις και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βρει και εγω oem αλλα δεν ειχε τα χαρακτηριστικα που ηθελα εγω

Ο Νικος σου λεει για κινεζικο συμβατο οχι rns κλπ.

Τελοσπαντων αφου το εγκατεστησες ολα καλα.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να ρωτησεις πριν το παρεις να σου πουμε ενα κινέζικο συμβατό με το αυτοκίνητο σου να το κουμπώσεις και τελος.

Νίκο

αν μπορείς δώσε κανα Link. Με ενδιαφέρει GPS & Bluetooth κυρίως αλλά και όσο γίνεται πιο OEM εμφάνιση

Link to comment
Share on other sites

Νίκο

αν μπορείς δώσε κανα Link. Με ενδιαφέρει GPS & Bluetooth κυρίως αλλά και όσο γίνεται πιο OEM εμφάνιση

 

Look RNS

http://www.e-wells.com/book.asp?id=551

 

...και εδω διαλέγεις τι σου αρεσει

http://www.audiosources.net/products.aspx?TypeId=50001&FId=t3:50001:3

 

Για να αγοράσεις και απο τα δυο παραπάνω σιτε πρέπει να στείλεις εμαιλ στο τμήμα πωλήσεων με το τι θέλεις να εχει επάνω το μηχάνημα, ψηφιακό δέκτη κλπ. σου απαντάνε για το σύνολο της τιμής και πληρώνεις με παυπαλ.

Link to comment
Share on other sites

Look RNS

http://www.e-wells.com/book.asp?id=551

 

...και εδω διαλέγεις τι σου αρεσει

http://www.audiosources.net/products.aspx?TypeId=50001&FId=t3:50001:3

 

Για να αγοράσεις και απο τα δυο παραπάνω σιτε πρέπει να στείλεις εμαιλ στο τμήμα πωλήσεων με το τι θέλεις να εχει επάνω το μηχάνημα, ψηφιακό δέκτη κλπ. σου απαντάνε για το σύνολο της τιμής και πληρώνεις με παυπαλ.

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Το πρώτο δεν το είχα ξαναδεί και φαίνεται αξιόλογο (εξαρτάται βέβαια από την τιμή).

Τα DNS τα έχω παρακολουθήσει καιείναι ότι ποιο κοντά στο ΟΕΜ (Parktronic, Camera, Climatronic, menu Κλπ) αλλά πολλά προβλήματα στο VWwatercooled μήνες τώρα. Επίσης διάβασα ότι έχει ανακοινωθεί το 610+ και 810+.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο περιμενω να δω αν θα λυθουν τα θεματα του DNS610..

Aλλα απο οτι βλεπω το μελλον ειναι τα android αλλα δεν εχω βρει καποιο review για RNS style.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι τιμες που λετε ειναι εξωπραγματικες...

Εγω πηρα 2din ανδροιδ 4.4.2 me camera gps bluetooth wifi dvd 3g κλπ  και με κατι πραγματακια για την εγκατασταση εφτασε βαρια τα 300 ευρω+ οτι δουλευει με το τιμονι με τα κουμπια

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι τιμες που λετε ειναι εξωπραγματικες...

Εγω πηρα 2din ανδροιδ 4.4.2 me camera gps bluetooth wifi dvd 3g κλπ  και με κατι πραγματακια για την εγκατασταση εφτασε βαρια τα 300 ευρω+ οτι δουλευει με το τιμονι με τα κουμπια

 

 

βάλε κάποιο λινκ να το δουμε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αν δουλευει και με obd2 bluetooth ή wifi?

Επισης λογικα δεν συνεργαζεται με την οθονιτσα του κοντερ ε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.