Jump to content
pit696

Golf 6 - Επιλογή Ζαντών [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Παιδια σκεφτομαι σε λιγες μερες να παω να παραγγειλω το tsi με τους 160hp και απο οτι ειδα οι 16' ζαντες του στανταρ εξοπλισμου δεν με εχουν ενθουσιασει τι μου προτεινετε σε 17' η 18' και ποσα εξτρα χρηματα θα δωσω περιπου;

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

aftermarket θα βάλεις η μαμα ζαντές σε 17" - 18"?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σε λιγες μερες να παω να παραγγειλω το tsi με τους 160hp και απο οτι ειδα οι 16' ζαντες του στανταρ εξοπλισμου δεν με εχουν ενθουσιασει τι μου προτεινετε σε 17' η 18' και ποσα εξτρα χρηματα θα δωσω περιπου;

Οι εργοστασιακές καλώς ή κακώς φοριούνται πολύ. Προσωπικά θα σου πρότεινα μία aftermarket ζαντούλα, σε ένα από τα χιλιάδες σχέδια που κυκλοφορούν ώστε το αυτοκίνητό σου να αποκτήσει ξεχωριστό χαρακτήρα..

Link to comment
Share on other sites

αυτη μου αρεσε πιο πολυ http://www.carbodydesign.com/archive/2008/...olf-VI-5-lg.jpg ξερετε τι παιζει με τη τιμη της ;
αυτη η ζαντα μου αρεσει και εμενα αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι βγαινει σε 18΄΄ οποτε παμε σε 225/40 λαστιχο!
Link to comment
Share on other sites

ωραία ζάντα... και τι έγινε εάν έχει 225/40 ελαστικό? (νομίζεις ότι μπορεί να κοπανάει)? με την μαμα ανάρτηση θα είσαι μια χαρά και με το DCC θα έχεις πολύ ωραίο κράτημα... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι σε λιγες μερες να παω να παραγγειλω το tsi με τους 160hp και απο οτι ειδα οι 16' ζαντες του στανταρ εξοπλισμου δεν με εχουν ενθουσιασει τι μου προτεινετε σε 17' η 18' και ποσα εξτρα χρηματα θα δωσω περιπου;

Σχεδιαστικα οι vancouver (18') ειναι οι καλυτερες.Αλλα... Δεν ειναι νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο οι 18αρες ζαντες για τους δρομους της Ελλαδας αν με καταλαβαινεις... :huh: ..Προσωπικα εγω φορεσα τις 17' Sienna..

Κ για την ιστορια οι τιμες των σπορ πακετων ειναι..

porto 17' 523e

vanvouver 18' 769e

sienna 17' 631e

bilbao 18' 942e

Αυτες ειναι οι τιμες πριν την μειωση των τελων..Υπολογισε τωρα περιπου το καθε σπορ πακετο 20-30 ευρω φθηνοτερο..Ελπιζω να σε βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον σας και κατι ασχετο εχω ακουσει για 3 μηνες αναμονη μεχρι να το παραλαβω ειναι αληθεια;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για το ενδιαφερον σας και κατι ασχετο εχω ακουσει για 3 μηνες αναμονη μεχρι να το παραλαβω ειναι αληθεια;

Εφόσον δεν μιλάμε για τα ετοιμοπαράδοτα της αντιπροσωπείας τότε ~2,5 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήγα σήμερα για αναζήτηση ζάντας που θα βάλω στο golf vi μου! Το αυτοκίνητο το παραλαμβάνω μέσα Μαϊου σύμφωνα με τον Παζαρόπουλο και είναι τρίθυρο χρώματος candy white. Νομίζω ότι κατέληξα σε δύο ζάντες και θέλω να μου πείτε την γνώμη σας.. Είναι της Momo η Strike και η Predator

http://www.momo.it/products.php?id_cat=1&id_subcat=1&id_product=210&l=en

http://www.momo.it/products.php?id_cat=1&id_subcat=1&id_product=5&l=en

Πείτε γνώμες παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήγα σήμερα για αναζήτηση ζάντας που θα βάλω στο golf vi μου! Το αυτοκίνητο το παραλαμβάνω μέσα Μαϊου σύμφωνα με τον Παζαρόπουλο και είναι τρίθυρο χρώματος candy white. Νομίζω ότι κατέληξα σε δύο ζάντες και θέλω να μου πείτε την γνώμη σας.. Είναι της Momo η Strike και η Predator

http://www.momo.it/products.php?id_cat=1&id_subcat=1&id_product=210&l=en

http://www.momo.it/products.php?id_cat=1&id_subcat=1&id_product=5&l=en

Πείτε γνώμες παρακαλώ...

Όμορφες και οι δύο με ένα προβάδισμα στην strike λόγω χρώματος του αυτοκινήτου σου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν περισσότερο οι πρώτες..

Δες λίγο και τις παρακάτω, είναι από την πρόταση της Rieger για το VI, αν κι από τιμή θα ξεφεύγουν σίγουρα...

4dljhc4dhgd72bv7f6vr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσουν περισσότερο οι πρώτες..

Δες λίγο και τις παρακάτω, είναι από την πρόταση της Rieger για το VI, αν κι από τιμή θα ξεφεύγουν σίγουρα...

4dljhc4dhgd72bv7f6vr.jpg

και οι δύο της Rigger τα σπάνε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας παιδιά! Εδώ παραθέτω μια πολύ πρόχειρη δουλειά που έχω κάνει με το photoshop για να δώ περίπου...

Εδώ στην πίσω ρόδα έβαλα την strike

0wwyb6rwxgqr86jhh157.jpg

Και εδώ αντίστοιχα την predator

11gjb6g3rh1ylk8oytjk.jpg

Edited by alexator
Link to comment
Share on other sites

Oι εμπρός ζάντες ποιες είναι; Αυτές του πάνε πάρα πολύ...

Από αυτές που δείχνεις δε με τρελαίνει καμία. Πάντως από τις δύο που βάζεις κι εγώ τις strike τελικά θα έλεγα.

Όμως δεν αλλάζεις κάθε μέρα ζάντες στο αμάξι σου. Βάλε κάτι που να σου αρέσει πραγματικά κι ας δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω.

Επειδή το αμάξι σου έχει κυκλοφορήσει και θα κυκλοφορήσει αρκετά, η επιλογή ζάντας είναι σημαντική, αν θέλεις να διαφέρεις. Αν κάνεις την κίνηση πήγαινε σε κάτι πιο όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είμαι βλάκας γιατί υπήρχαν και στο site της momo φωτογραφίες...

Predator

s3z1rznew5ymukiklxlk.jpg

Strike

9lbbfygfctsz1vkepse8.jpg

Και μια τρίτη επιλογή που μου άρεσε

Ten-S

u19tutqay7wl90i256mw.jpg

Επίσης να πώ το πολυ σημαντικό οτι μιλάμε για 16άρες με 205/55/16

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας σε 17" ή 18";

Το αμάξι σου δεν θα κόψει και τόσο, ακόμα κι αν μιλάμε για το 122, ενώ θα κερδίσεις πολύ σε εμφάνιση και σε κράτημα/φρενάρισμα.

Για 16" δεν πιστεύω ότι αξίζει.

Η τελευταία που έβαλες μου αρέσει επίσης, αλλά τι κόλλημα είναι αυτό με τις ΜΟΜΟ; Τόσες εταιρείες ζαντών υπάρχουν με πιο όμορφα σχέδια και με ίσως καλύτερη ποιότητα...

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Τέτοιες ζάντες σαν αυτές που μας δείχνεις είναι ωραίες από 17άρες και πάνω.

Αφού θέλεις 16άρες κοίτα να είναι λίγο deep style θα του πηγαίνουν πολύ περισσότερο. ;)

Εξάλλου ο ζανιάς δίπλα σου είναι , τόσες μάρκες έχει ψάξε να βρεις τι θέλεις και τι του πάει και αν τις έχει ακριβά πας και τις παίρνεις από αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τι εννοείς deep style? Είμαι λίγο άσχετος! Τώρα για 17αρα με 225 πέλμα πιστεύω ότι είναι πολύ για αμάξι με 122 άλογα και ότι θα ανεβάσει και την κατανάλωση χωρίς λόγο... Επίσης και το χρήμα που έχω να διαθέσω είναι περιορισμένο οπότε γι'αυτό κατέληξα στις 16άρες! Τώρα για την μάρκα που λέει ο φίλος οτι κόλλησα, νομίζω ότι είναι από τις γνωστές και θα έχουν μια σχετική ποιότητα σε σχέση με κινέζικες ή ρεπλικες. Η αλήθεια είναι ότι είχα δεί αρχικά κάτι borbet 17αρες που μου άρεσαν στο internet και στα χρήματα που ρώτησα είναι σαν να βάλω 16αρες momo. Το θέμα είναι ότι πιστεύω οι 17αρες δεν είναι για τ αμάξι μου...

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Το κατάλαβα ότι κάτι τέτοιο θα ήταν ο λόγος που δεν θέλεις 17'. Συμφωνώ απόλυτα.

Με το deep(=βάθος) εννοώ να μπαίνει λίγο προς τα μέσα η ζάντα απλά δεν βρίσκω σε 16' να σου δείξω τώρα.

Nα δες τι εννοώ http://www.tsw.com/img/indy500_chrome_reg_pop_white.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.